Zaniká nárok na RP? Roční dítě chodí do jeslí 1x týdně

fideho
27. bře 2015

(Možná se tu už stejná otázka řešila, v tom případě se omlouvám a budu ráda za přesměrování... Mně se stejnou otázku v diskuzních tématech o rodičovském příspěvku nepodařilo najít.)

V srpnu bude mít mladší syn rok a já bych chtěla od září nastoupit nejprve na půlden, později možná na dva půldny do práce (tedy zprvu 4 hod, později 8 hod týdně). Mám možnost dát syna do státních jeslí. Jak je to v takovém případě s rodičovským příspěvkem? Nerada bych o něj přišla - důvodem návratu do práce není finanční motivace, ale udržení praxe. (Čerpání RP mám nastaveno cca do dvou let.).

Předem děkuji za všechny odpovědi. 🙂
Denisa

mysonek
27. bře 2015

Dítě mladší 2 let věku, můžeš dát do jeslí (je jedno jestli státních nebo soukromých) max. na myslím 40 nebo 48h měsíčně. Pokud dáš na víc, musíš zrušit rodičovský příspěvek. Takže buď zkus práci jeden den v týdnu, nebo budeš muset najít chůvu, popřípadě řešit babičkama.

letalnica
27. bře 2015

Měla jsem syna ve státních jeslích a do dvou let tam mohl být na 46 hodin měsíčně, po druhých narozeninách už se to nekontroluje.

luciamala1979
27. bře 2015

max. 46 hodín týždenne, to by ti malo vyjsť.. ja mám malu na 2 dopo a vychadza to akurat..