Započitatelná doba zaměstnání při RD? Počítá se nebo ne?

karakalka
16. dub 2016

Mám takový dotaz týkající se práce při RD. Prckovi budou v říjnu 3 roky a chci jít do práce už dřív a pak chceme ještě jedno mimi, ale ráda bych,abych si mohla opět vybrat rodičák na 3 roky. Někde jsem našla,že musím mít odpracovaný minimálně rok,abych na něj měla nárok a nedali mi to automaticky na 4 roky. Můj dotaz tedy zní - bude se do toho roku počítat už i třeba brigáda nebo práce ještě při stávající RD? Doufám,že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně- 🙂 😎

j.a.n.i
16. dub 2016

@karakalka Pokud ti stále trvá pracovní poměr, tak se počítá i ta RD, aniž bys pracovala... jinak řečeno, podstatné je trvání pracovního poměru, nikoliv to zda pracuješ.

karakalka
autor
16. dub 2016

@j.a.n.i Tak já jsem měla předtím pracovní poměr na dobu určitou a ten mi dávno skončil.

j.a.n.i
16. dub 2016

@karakalka Aha, tak to už ale nejsi na RD, pouze pobíráš rodičák, což je trochu něco jiného. Takže práce by se ti normálně počítala, brigáda pouze v případě, že by to bylo na smlouvu, ze které se odvádí sociální a zdravotní a to většinou brigády nebývají.

karakalka
autor
16. dub 2016

@j.a.n.i Takže pro mě bude lepší nastoupit na HPP, mám ale i možnost na brigádu normálně se smlouvou.

j.a.n.i
16. dub 2016

@karakalka Tak je otázkou s jako smlouvou bude ta brigáda, obecně je pro tebe nejvýhodnější pracovní poměr.

karakalka
autor
16. dub 2016

@j.a.n.i Děkuji za rady. 🙂