Zástup za MD, může šéf změnit smlouvu na dobu neurčitou?

runka
29. čer 2014

Dobry den,jsem na RD a mam smlouvu v zamestnani na dobu neurcitou. Po dobu trvani me RD tj 2roky je za me v zamestnani nahrada,ktera ma ve smlouve,ze je zamestnana po dobu trvani me RD.Nyni jsem se dozvedela,ze sef chce zmenit jeji smlouvu na dobu neurcitou.Ma na to pravo?Co bude se mnou az se vratim?Nehrozi mi tim vyhazov?Diky

petrajavor
29. čer 2014

Jasné, že má na to právo. Může s každým zaměstnancem uzavřít jakoukoliv smlouvu. Pokud jí dá smlouvu na dobu neurčitou, třeba jí po tvém návratu vymyslí jinou práci nebo jí dá výpověď i s odstupným. Pokud jí chce místo tebe, tak dostaneš výpověď i s odstupným ty. Moc bych ale nedala jedna paní povídala....počkej a uvidíš. Mě taky šéfová říkala, že dostanu výpověď a teď místo toho budu mít novou smlouvu.

jija
29. čer 2014

Presne Tve misto Ti musi drzet jen po dobu MD po RD Ti musi nabidnout jen odpovidajici misto, coz mnohdy byvaji uplne jina_mista. U nas ve firme se momentalne treba ani zastupy vubec neberou, protoze se alespon nemusi propoustet, treba moje misto bylo zruseno, ale nebojim se ze by me zpatky nenevzali 🙂

nieninque
29. čer 2014

pokud máte smlouvu na dob neurčitou a na Vašem původním místě někdo je, doporučuju udržovat kontakt se zaměstnavatelem, aby byl vidět Váš zájem o místo a cca 1-2 měsíce před návratem písemně oznámit, ke kterému datu se hodláte vrátit. POkud Vás zaměstnavatel nechce na původní místo vzít, je povinnen Vám nabídnout jiné místo odpovídající Vaší smlouvě - záleží na tom, co máte v popisu prac. místa a kde má být práce vykonávána. POkud takové místo nemá, měl by Vám nabídnout něco odpovídající Vaší kvalifikaci a praxi, pokud nemá ani takové, tak jakékoliv (pokud má). Jiné prac. místo můžete, ale nemusíte přijmout. Pak byste ostala výpověď z organizačních důvodů pro "nadbytečnost" s výpovědní lhůtou a odstupným podle délky trvání prac. poměru. Výpověď Vám ale může dát až po návratu po RD, jinak je neplatná. (Většinou se to řeší ukončením prac. poměru dohodou s uvedením důvodu a vyplaceným odstupným podle délky trvání zaměstnání a 100% náhradou mzdy za dobu než začne běžet výpovědní doba + měsíce místo výpovědní doby )

POkud dá zaměstnavatel Vašemu zástupu smlouvu na dobu neurčitou, je tak trochu sám proti sobě, protože bude mít dva lidi na stejném místě....

Držím palce ;o)

tkanicka
29. čer 2014

My jsme byly tři na jedno místo, všechny na dobu neurčitou a zatím se to tak nějak vyřešilo samo, když za mě, poslední nastupující na MD, nastoupila zpátky ta první. Když se vracela kolegyně, kterou jsem nahradila já, tak odešla jiná kolegyně ke konkurenci, tak teď jsem zvědavá, jak si poradí se mnou 😅 Ale počítám, že se vracet asi nebudu, přece jen jsem služebně nejmladší.