Zbylo mi 11 dní dovolené. Proplatí mi je zaměstnavatel?

lucia13.
30. říj 2010

Ahojky mamči , mám dotaz ..od 1.4.10 jsem byla na neschopence, a od 16.10.10 jsem na MD zbylo mi 11dní dovolené, proplatí mi ji zaměstnavatel nebo ne..?? Moc vám díky předem 😵

editah222
30. říj 2010

Dovolenou si vybereš (bude proplacena) po ukončení MD. Ale měla by jsi o to zaměstnavatele požádat, pokud tak neučiniš tak ti ji může automaticky převádět a vybereš si ji až po RD, takže bacha na to.

elllenka
30. říj 2010

Dovolená se převádí jen do dalšího roku. Požádej si o ni po ukončení meteřské dovolené a zaměstnavatel ti ji musí dát.
Pokud o ni nepožádáš tak ti bohužel propadne. Proplácet se nesmí a déle než o jeden rok se převádět nemůže.
Domluv s účetní jak to máš udělat, co k tomu potřebuje.

mamkanec
30. říj 2010

ahoj záleží jak se domluvíš se zaměstnavatelem,jestli se budeš vracet do práce a chceš jí nechat tak se to taky dá, udělala to tak moje kolegyně, já ale chtěla penízky a tak mě jí proplatil měla jsem tam skoro 20 dnů a můžu říct že to záhadně udělalo krásný průměr a přišli mi teď min. měsíc fakt pěkný penízky. akorát peníze mi řekli že proplatí až po skončení mateřské(tedy po těch 28. týdnech) až jsem nastupovala na rodičák. dřív se to prý neproplácí (teda aspoň tak mi to tvrdila účetní)

dadous
30. říj 2010

po MD si hned zažadej u zaměstnavatele o čerpaní dovoleny, budeš mít narok ještě na dovču za dobu co jsi na mateřsky 😵