Žena v domácnosti, jaké jsou výhody a nevýhody?

jolanka
15. dub 2013

Ahojte, prosim, mam doma 5lete dvojcata a jsme na ne sami, tim myslim babicky nejsou a mm stale v praci, ted jsem na UP a tam mi radi abych sla na zenu v domacnosti nebo praci na par hodin je tezke najit. Tak me zajima jake mate nazory vy, jake jsou vyhody a nevyhody? Dekuji

magdalenax
26. led 2016

ne, bohužel nebere

magdalenax
26. led 2016

Děvčata, nepleťte si pojmy - příspěvek na péči s péčí o osobu blízkou
j.a.n.i @sylvar

lucinella
31. led 2016

@jolanka 🙂 Ti jsou legrační na tom ÚP. Doufám,že jste se nenechala zmást.

j.a.n.i
31. led 2016

@magdalenax A proč by jako školka měla požadovat potvrzení, školce není nic do toho,co rodič dělá či nedělá... klidně může být doma a mít dítko ve školce na celý den a platit si zdravotní sám.

j.a.n.i
31. led 2016

@magdalenax My si pojmy nepletem, ale podle toho co píšeš v tom máš malinko bordel ty.

1lenuska1
31. led 2016

Pardon, že se do toho míchám, ale školka opravdu nic nepožaduje. Žádné potvrzení o zaměstnání, ani o ŽL, nic podobného. To by totiž jinak byla diskriminace. Takže dítě může být ve školce, jak rodič uzná za vhodné.

marcii84
9. únor 2016

Tady máte tip na práci na pár hodin a ještě ji můžete dělat doma 🙂 www.extra.privydelekzdomova.cz

venuss
9. únor 2016

@marcii84 vy si takto přivyděláváte?

magdalenax
9. únor 2016

@venuss Ať si píše co chce, já ji nevěřím

dana3262
10. únor 2016

Jaký je rozdíl mezi ženou v domácnosti a osobou pečující o dítě? Do 15let je to jen u dvojčat nebo u dětí různého věku?

dana3262
10. únor 2016

Školka určitě nic nepožaduje. Když jsem se loni na toto ptala na socialce, tak mi paní řekla, že dítě může být ve školce jak chci. Taky nechápu, kdo a jak by to kontroloval? To by jako úřady prohlizely třídní knihy? A jaký úřady? Sociální?

terezapetrova
10. únor 2016

@magdalenax a za jakých podmínek by to mela MS požadovat? A státní i soukr skolky by mely?

j.a.n.i
11. únor 2016

@dana3262 Žádný, je to různého pojmenovaní toho samého, resp. žena v domácnosti není žádný ofiko pojem. A jinak 2 děti do 15 mohou být rozdílného věku a je to do 15 toho staršího.

angie.shy
11. únor 2016

@magdalenax Myslím, že si to pleteš, to se řešilo pár let zpátky, že školka nemůže požadovat po rodičích potvrzení o zaměstnání, neb školka není zaopatřovací ústav, ale vzdělávací. Takže by docházelo k diskriminaci dítěte, kdyby nemohlo mezi kolektiv jen kvůli tomu, že třeba maminka je s druhým dítětem doma, nebo prostě doma.

lucinella
12. únor 2016

@angie.shy Také si myslím,že před pár lety něco takového existovalo. A rozhodně to je diskriminační. Kamarádka mi tehdy vysvětlovala,že snad chtějí potvrzení i o příjmech nebo co,ale to jsem se snad preslechla,jelikož to mi připadá kruté odmítnout dítě skrz to,že jeho rodiče mají normální nebo slušne platy a můžou si tedy platit privatní školku.

morgan
12. únor 2016

@lucinella nešlo přímo o potvrzení o příjmech, ale o to, jestli rodiče pracují. Některý školky pak dávaly přednost dětem pracujících rodičů. Prostě šílenost. To že je nedostatek míst ve školce řešit takhle. Naštěstí už je tohle snad vymýceno 😝

dana3262
13. únor 2016

Hlavně nejdřív musí člověk umístit dítě a až pak hledá práci..

lucinella
13. únor 2016

@morgan Aha,tak to já to pochopila opačně,že děti pracujicicich státní školka nebrala,protože "ti mají peněz dost",aby si zaplatili soukromou.

brunetka11
13. únor 2016

@dana3262 Je mi líto, ale požaduje. My jsme museli oba dokladovat, že pracujeme, je strom postavený zdejší bodovací systém. Konkrétní město jmenovat nebudu.

angie.shy
13. únor 2016

@brunetka11 řešil to tehdy ombudsman pro lidská práva, tak leda se obrátit tam

luca1601
24. dub 2016

Mohu se zeptat, zda tedy zdrav . pojišťovna můze nějak overit, ze je dite ve školce nebo ne?.

chris_n
24. dub 2016

@luca1601 školka určitě musí někam počty dětí nahlášených hlásit

luca1601
24. dub 2016

@chris_n to asi ano..ale u kazdeho zvlášt hlasi jak dlouho ve skolce je?

chris_n
24. dub 2016

@luca1601 tak musis urcite nahlásit, zda bude jen na dopolední či celodenní péči. Pak to asi hlásí někde. Kvůli kapacitám. Víc by mohla vědět @apacheee

apacheee
AMBASADORKA
24. dub 2016

@luca1601
@chris_n ve třídní evidenci nijak neevidujeme, zda dítě chodí jen na dopoledne, nebo na celý den - ale v kuchyni tohle vědí určitě🙂
Ale s tou zdravotní pojišťovnou nemám tušení, nikdy jsem o tom neslyšela, ale obecně si myslím, že nemají právo toto vědět, to by asi rodič musel dát nějaký souhlas s tím tuto informaci sdělit:(

mpavlinka
24. dub 2016

@angie.shy
@morgan

syn jde za týden k přijímacího řízení do školky a bodovací kriteria obsahují zaměstnanost rodičů, docela mne to překvapilo.

chris_n
24. dub 2016

@apacheee jde o to, že dle toho muzou matce zrušit tu péči o díte.... nemusí jí pak platit státní pojistení. Mozna to bude v prihlášce nekde u ředitelky zapsany

missska84
24. dub 2016

@luca1601 měla jsem péči o dítě vyřízenou je to 2roky zpět. Tím pádem syn mohl do školky pouze na čtyři hodiny a školka nám při nástupu dala potvrzení,že syn navštěvuje mš jen ty 4hodiny. Po nás to potvrzení ze školky zdr.pojišťovna vyžadovala

luca1601
24. dub 2016

@apacheee no já si taky říkám, že jsem nedávala souhlas s podáváním informací a navic by doskolky takhle mohl zavolat kdokoliv a zeptat se a to prece nejde..ne? A tyve školce pracujes? Ja mam strach z nejake pokuty kdyby se na to prislo...jde o to, ze to budu vyplnovat zpetne...pokud to pujde...jako myslim, ze jsem byla osoba pecujici o dite do 4let, ale nevedela jsem, ze tam syn muze byt jen na 4hodky

apacheee
AMBASADORKA
24. dub 2016

@luca1601 ano, jsem učitelka v MŠ, tč. na RD🙂 ale s tímto opravdu žádné zkušenosti nemám, tak bohužel neporadím:(