Změna místa pobytu na neschopence prvních 14 dnů PN

allien12
27. dub 2015

Zdravím a obracím se na vás s dotazem.

Máte někdo osobní zkušenost se změnou místa pobytu na neschopence během prvních 14 dnů PN?

Jde o to, že potřebuju nutně zařídit nějaké věci na jiném místě a přemýšlím, že bych si tam změnila na několik dnů pobyt... Bude s tím mít lékař hodně papírování?
A jak je to s tím, že se to musí oznámit zaměstnavateli?

Děkuji za odpověď....

ema_s
27. dub 2015
Uživatel ema_s je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ema_s.

Musíš to nahlásit lékaři, který ti napsal neschopenku, ale myslím, že je na jeho uvážení, jestli ti to dovolí nebo ne. .-(

misar91
28. dub 2015

já jsem si měnila místo pobytu na neschopence asi po 5ti dnech a uplně v pohodě mi to doktorka napsala.není v tom problém jen to nahlásí na úřad s ostatníma neschopenkama 🙂

allien12
autor
28. dub 2015

@misar91 na úřad? Já myslela, že v tuto chvíli to řeší jen zaměstnavatel, protože on ti platí....

jitavrtule
28. dub 2015

@allien12 "řeší" to i socka, protože ta pracovní neschopnosti samozřejmě i během těch prvních 14 dní eviduje (a i během těch prvních 14 dní dní, kdy ještě nemocný pobírá náhradu mzdy, může socka kontrolovat dodržování léčebného režimu).
Lékaři mají ze zákona povinnost hlásit veškeré pracovní neschopnosti a změny příslušnému orgánu nemocenského pojištění, myslím že do tří pracovních dnů od vzniku/zániku a nejpozději druhý pracovní den po změně režimu (tj. i změna pobytu/vycházek)
Zaměstnavateli totéž hlásí zaměstnanec.
Když se vystavuje neschopenka, tak ty části, co si doktor nechává, se posílají právě na ossz.

misar91
28. dub 2015

@allien12 já to napsala trošku blbe.myslela jsem tím ze to tam na ten úřad nahlásí ten doktor.vy se o nic starat nemusite 😉

allien12
autor
29. dub 2015

@jitavrtule : Super, děkuji moc za odpověď 🙂

Dneska si to zkusím jít zařídit, tak snad nebude problém 🙂

allien12
autor
29. dub 2015

@misar91 🙂 Jojo, už chápu, díky 🙂