Změna pracovní pozice po návratu z RD. Jde to?

petulka33
15. črc 2010

Poradí mi někdo? Končí mi rodičák a budu se vracet do práce. Zaměstnavatel mi musí držet pracovní místo, ale ne pozici, že? Jak je to v případě, že mě budou chtít přeřadit na jinou pozici? Může to být i třeba z kanceláře do výroby? A co plat? s Tím mohou také manipulovat směrem dolů?

beruska2x
15. črc 2010

pozice muze byt jina, ale plat stejny, pokud to odmitnes muze te propustit pro nadbytecnost 😅 ale je to jen teorie 😉

petulka33
autor
16. črc 2010

@beruska2x děkuji za info. 🙂

weri1
17. črc 2010

měla by být i pozice stejná, ale jak říká beruška, hlavně plat musí zůstat stejný. Když tě propustí pro nadbytečnost, máš nárok na 3 měsíční odstupné

j.a.n.i
19. črc 2010

Musí to být podle smlouvy, takže záleží co máš v pracovní smlouvě, pokud tam máš přesně uvedenou pozici i plat, tak obojí musí zůstat stejné a s případnou změnou musíš souhlasit. Pokud je pozice uvedena obecně, tak tě můžou přeřadit na cokoliv co splňuje tu obecnou definici. A pokud nemáš ve smlouvě uvedený plat, tak i ten může být jiný, například pokud je to formou platového výměru nebo nějakých vnitropodnikových tabulek a ty se mezitím změnily.

petulka33
autor
23. črc 2010

holky, díky moc, věc je vyřešena. Byla jsem nadbytečná, takže jsme se rozloučili a odstupné dostanu vyšší, než jen ze zákona. Tak ted jen najít práci novou a lepší 😀