Změna pracovní smlouvy v průběhu trvání pracovní neschopnosti

jasie
20. srp 2008

Ahojte holky, prošla jsem diskuse Paragrafy a nenašla jsem to. Kdyby někdo zkušenější věděl poradit, nebo z osobní zkušenosti, budu mooooooooc ráda. 😵

Jsem od začátku těhotenství na nemocenské. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou (sekretářka na VŠ a PŘO). Ale od 1.9. 2008 se v zaměstnání mají měnit pracovní smlouvy všem zaměstnancům katedry. Chci se zeptat v první řadě, zda je možné a zda právně bude platit, když mi zaměstnavatel změní pracovní sml. během mé pracovní neschopnosti. Naše stávající katedra zakládá novou fakultu a sml. jsou napsané na stávající fakulty, pod kterou původně katedra patřila. Ale naše katedra se bude transformovat do nové fakulty.

Vím, že když jsem se uvažovala a rozhodovala, zda změnit práci, tak mi známý sdělil, že má stávající pracovní smlouva je tak „šalamounsky“ obšírně napsaná, že pokud by zaměstnavatel chtěl, tak že v případě výpovědi bych neměla nárok na odstupné ve výši 3 násobku stávajícího platu. Že by se mohl vymluvit, že mě může zařadit kamkoliv na stávajícím pracovišti v rámci vysoké školy.
V případě, že může mi být změněna prac. sml. v průběhu mé trvající pracovní neschopnosti, tak vím, že změny se většinou provádí dodatkem, který doplňuje původně uzavřenou prac. sml.

Je možné, že popis mé situace může být zavádějící a možná neurčitý pro vysvětlení, zda je či není má prac. sml. sepsaná obecně. Děkuji mnohokrát za zodpovězení, odkázání, kde bych vyhledala podrobnosti k této problematice. Chci jen předejít situaci, abych po těhotenství, mateřské a čerpání rodičovské dovolené nebyla nemile překvapena, že jsem podepsala něco, co nešlo uzavřít nebo bylo proti právním předpisům.

mikca
20. srp 2008

http://www.aperio.cz/poradna/index.shtml jasie zkus to tady určitě ti poradí 🙂 ..

jasie
autor
20. srp 2008

Díky mikco, ale mají do 31.8.2008 zastaveno vkládání dotazů.. :( Už jsem to posílala na další poradnu právnickou.. tak to zkouším ptát se na více frontách... ať vím
😉