Změna profese

luciesmrckova90
17. srp 2016

Je tu prosím někdo, kdo má zkušenosti se změnou profese? Už mám plné zuby práce ve zdravotnictví. Ráda bych úplně změnila obor a třeba i něco při mateřské vystudovala, bojím se ale, že jako osobu ze zdravotnictví mě nikde chtít nebudou.

zmrzlinka
17. srp 2016

@luciesmrckova90 nedivim se Ti,ze chces ze zdravoznictvi pryc.Ja jsem utekla na mateřskou.Co bude po mateřské uvidim....taky bych nejraději zdrhla 🙂

luciesmrckova90
autor
17. srp 2016

@zmrzlinka

O dítě se snažíme, tak doufám, že to brzy vyjde, ale co dál, bych ráda při mateřské vyřešila. Začít to řešit po tom už bude pozdě.
Jenže nějak moc nevím co? Zrovna nemám takové ty skvělé vlastnosti, které jsou dnes požadované.

hejsa
17. srp 2016

@luciesmrckova90 Podle toho,co by tě bavilo - dělat v kosmetickém salonu-dneska se dělá botox atd. . . holky se zdrávkou si to moc pochvalují! Jinak - obor,který by Tě bavil netuším... 😨

luciesmrckova90
autor
17. srp 2016

@hejsa

To bych určitě dělat nechtěla 😀
no právě já moc zrovna nevím co bych chtěla dělat, to je pak těžké že? 😀
Vždy mě velmi bavili jazyky, ještě jsem poměrně stydlivý introvert, takže skupinová výuka zrovna pro mě moc není. A výukou z 1 žáka, kdy mi to nedělá problém, si tedy moc nevydělám.
Možná bych našla víc věcí, které by mě bavili, ale na této mé povaze to většinou ztroskotá ☹
Takto jsem nešťastná i mezi kolegynemi v práci, které neustále pomlouvají. Vůbec mezi ně nezapadám tak o to je to v práci horší ☹

verka4d
17. srp 2016

@luciesmrckova90 A rekvalifikace na masérku? Je to podobný obor,určitě by ti to šlo a vždycky budeš mít jen jednoho klienta 🙂 Dá se tím slušně přivydělat,ale uživit nevím...

p_ch
17. srp 2016

@luciesmrckova90 nějaký kurz- reflexní terapie, masáže, kurz- chůva pro děti. asistent pedagoga, osobní asistnet...

slunickova123
17. srp 2016

@luciesmrckova90 ahoj, bohuzel neporadim,co delat, sama jsem lekarka,ted koncim MD a taky vych se zdravot.nejradeji sekla, pomery jsou sileny...ale vuec nevim, co delat jinyho😞😞

p_ch
17. srp 2016

@slunickova123 co učit na zdravce? to bys nemohla? nás učilo hodně doktorek a sestřiček

slunickova123
17. srp 2016

@p_ch event.by se dalo, ale zas nevim, zda bych to zvladla...zkusim o tom popremyslet, diky!

zmrzlinka
17. srp 2016

@luciesmrckova90 je to tezky....mozna jeste skusit zmenit oddeleni.Kde pracujes?
Znama ted dela asistentku ve skolce a to nema zadny vzdelani...bude si delat nejaky 3-mesicny kurz a kdyz mi rekla kolik bere tak mne malem odbezli.To jsem ja ve spitale sice mela trochu vic ale z vikendami a nočními.

luciesmrckova90
autor
18. srp 2016

@zmrzlinka

Pracuju v lékárně, prac.doba hezky do 15:00, ale musela jsem studovat 3 roky těžkou školu a dělám v podstatě práci skladnice. Taháme docela těžký věci a s mými 47 kg i s postelí, mě někdy pěkně bolí záda. Do klasické lékárny ale nechci, pracují tam do večera, víkendy a teď je to hlavně o tom, aby člověk byl dobrej v prodávání, což jsem ten poslední člověk na to vhodný. Slyším od bývalých spolužáček co tam dělají, že je to naprd.
Masérka by se k mé povaze asi hodila, to je pravda. Ale asi bych namasírovala jednoho člověka a odpadla 😀
Napadl mě třeba nějaký rekvalifikační kurz účetnictví. Nevím ale, jak na to zaměstnavatelé pohlíží. Aby mi to k něčemu bylo.

zmrzlinka
18. srp 2016

@luciesmrckova90 no ja si myslim,ze vsude chteji uctovnicku s VS,ale mozna se pletu.A na pracaku by Ti neporadili nejaky kurz?

luciesmrckova90
autor
18. srp 2016

@zmrzlinka

Studium na VŠ se taky nebráním. U nás jde ekonomka dálkově, ale na VŠ zrovna klasického účtování moc není.

hejsa
18. srp 2016

@p_chlucinko,pokud jsi na mateřské - co udělat si dálkově školu? Vyšší vzdělání na zdrávce nebo i jiný obor..pokud tě bavily jazyky - proč ne třeba školu cest.ruchu a můžeš dělat v cestovce..nebo si udělat Cambridge/např.angl./ a mít jaz.vzdělání+pedag.minimum a můžeš učit na večerní škole...nebo na zdrávce jazyky .Na výuku na zdrávce bys měla mít aspoň Bc.+ped.minimum jako sestra.Je možné mít také mateřskou školičku nebo školku v přírodě-pokud jsi typ k této práci...V salonech krásy vítají zdr.sestry např.také-psala jsem.Záležet bude samozřejmě také na tom, jakou má tvůj manžel práci/od kdy do kdy/ ,zda nepracuje na směny nebo nejezdí např. s kamionem a není pryč dlouho - záleží na tom,jak bude postaráno o Tvé děti,pokud budeš mít práci časově náročnou-např.podnikání. Myslím,že pro Tebe je teď dálkové/kombinované/studium to pravé-jen rozhodni obor. Je skoro pozdě,zápisy do VŠ již běží,ale vše dnes lze dohodnout.Nečekej. 😵 Můžeš dát vědět,jak ses rozhodla? 😨

luciesmrckova90
autor
18. srp 2016

@hejsa

Moc děkuji za skvělé tipy.
Mám vyšší vzdělání ve zdravotnictvém oboru, do lékárny. O VŠ uvažuji, ale potřebuji kombinované studium a v místě bydliště, protože hlídání bych měla opravdu minimální. Takže přichází v úvahu akorát pajda (učitelství pro MŠ, učitelství pro I. stupně ZŠ a myslím, že tam je i kombinovaně angličtina) a pak ještě nějaký obor na ekonomce.
Pajdu bych asi ráda, ale docela se toho bojím, protože nemám žádné zkušenosti a nevím jak bych to zvladala.
Cambridge zkoušky jsem si chtěla nějakou udělat, ale jazykovky už požadují i pedagogické vzdělání v oboru.
Nebo by mě bavila nějaká překladatelka, ale zas tak dobře neumím, takže na mě tak budou čekat 😀
Určitě bych se ale hlásila až další rok.

hz
18. srp 2016

@luciesmrckova90 no vidis, ja pracuji zase ve skolstvi, mam SS pedagogickou a Bc. taky stejneho smeru a jsem uplne bezradna. To skolstvi me uz nebavi, clovek zakrni,nerozviji se dal casto i je pred vyhoreni, zcela nedoceneny obor..mam hruzu z toho, az se po rodicaku vratim zpet do prace.. taky bych rada utekla z oboru, uplne nekam zcela jinam(treba do kancelare)ale s mym netechnickym vzdelanim to je docela problem.. takze ti moc drzim pesti, abys delala to co te bude bavit..

luciesmrckova90
autor
18. srp 2016

@hz

A kde ve školství pracuješ?
Ono svým způsobem člověk v práci stejně zakrní, protože dělá věci furt dokola.
Nejlepší by bylo, kdyby si to všechno člověk mohl nejdřív zkusit a taky, aby se nemusel rozhodnovat v tak nízkém věku. Pak už je často někdy pozdě.

hz
18. srp 2016

@luciesmrckova90 s tou zkouskou profese mas zcela pravdu,. v 15ti letech to spise rozhodnou rodice za to dite, ktere proste vubec nevi. ja mela prihlasku prave na zdravku(i kdyz se stale bojim jehel) a pak na materinu(obe skoly nedelaly prijimacky z matiky, ktera mi nesla), tak vyhrala materina a uz tam jsem pres 12let.. plat vuci zodpovednosti je priserny, rodice se jeste na ucitelky utrhuji kvuli spinavym botam.. no, neni moc o co stat..

ayperi
18. srp 2016

@luciesmrckova90 Ono jak na ktere ekonomce a jak ktery obor. Ja delam dalkove soukromou obor Rizeni podniku a podnikove finance a nejtezsi predmet je ucto a statnice z ekonomie jsou ze 3/4 ucetnictvi a dane ... A jeste si ted budu delat rekvalifikaci pres ICU. Ale jinak je jasne, ze ve firmach uprednostni VS pred stredni ... A taky se te i na pohovorech budou ptat: A co vas vedlo ke zmene oboru a na tyhlety blbosti pak ...

luciesmrckova90
autor
18. srp 2016

@hz

Je pravda, že si to povolání člověk představuje líp než to ve skutečnosti je. Proto se toho docela bojím, abych nebyla zklamaná a nehledala pak zase něco jiného.
Ani by mi nevadila nějaká práce na úřadě nebo v kanceláři, ale se zdrávkou po mě nikdo nevzdechne. A jaké vzdělání k tomu opravdu netuším.

dapona
18. srp 2016

Účetnictví je zrovna podle mě velmi neprůstřelné, nejde tam ani tak o úroveň vzdělání, jako spíš praxi, a to těžce. UP už posílá na kurzy účta pár let jen lidi, resp. ženy po mateřské, které to před ní dělaly. Další jsou neplatnitelní..... No a vidíš - já mám VŠ v jiném oboru, i když je to taky o práci s lidmi, mám i Vošku a střední ještě jiného oboru a vlastně pořád LITUJU, že jsem si, ještě svobodná a bezdětná, nedodělala Voš zdravotnickou. Vzali mě tam , ale přišlo mi to moc náročné a chtěla jsem si užívat cestování a tak.... Tak ráda bych do zdravotnictví šla, tluču se do hlavy.... ☹ Prostě každý to má jinak ☹ a souhlasím s tím, že se rozhoduje moc brzo a hlavně, člověk by si to měl mít možnost zkusit. Já si zdravotnictví - přímou péči u lůžka- jako ošetřovatelka pár let zkusila a šla bych do toho, fakt... vždycky mě mrzí, když holky se zdrávkou na to nadávají ☹

dapona
18. srp 2016

@ayperi na otázku o změně oboru u pohovoru často fakt dochází, ne jen na místa účetních a ekonomů, ale mě to přijde jako jistý bod pro odpovídajícího🙂, protože zájem o učení se nových věcí je velké plus a taky, může se s tím počítat dopředu a připravit se... samozžejmě to nesmí být důvod jako "moc namáhavá práce nebo málo peněz" 😀

hz
18. srp 2016

@luciesmrckova90 presne, nejakou materinou po me taky nesahnou..tyhle humanitni obory jsou tak trochu k .ovnu, spatne se z nich vystupuje, bo v
astne zaklad nemas zadny-jdes li do technickeho oboru... to uz je snad lepsi mit jen ten gympl a pak casem se vydat smerem, ktery cloveka opravdu zajima..

dapona
18. srp 2016

@luciesmrckova90 Hodně se kouká na praxi - tak zkusit něco při té mateřské dělat dřív než studovat?? Jinak, z pohledu člověka, který se poslední roky pohyboval na trhu práce celkem dost, ti můžu říct, že úřad je bez známých celkem sci-fi. Administrativa možná je, ale musíš to umět.... málokomu při pohovoru padne brada ze vzdělání bez praxe. To je spíš naopak - udělat si nejprve nějakou aspoň trochu podobnou praxi a dálkově studovat až pak, to se při pohovoru bere jako plus. Dneska to není nic výjimečného studovat při práci a malých dětech... ☹

bucvelebuc
18. srp 2016

Ahoj, já jsem vystudovala žurnalistiku, čtyři roky pracovala v novinách, ale poslední rok to bylo fakt ze setrvačnosti, navíc jsem pořád měla pocit, že dělám docela zbytečnou práci. Tak jsem s tím sekla, udělala si jeřábnický průkaz a následující rok strávila na stavbách 🙂 Byla to ohromná zkušenost, ale vandrování po republice mě nakonec taky otrávilo, takže jsem zakotvila v IT firmě v lokalizaci software (překládáme počítačový a medicinský software). Já osobně nepřekládám, ale koordinuji překladatele z různých zemí světa. V týmu mám bývalou krupiérku, geodeta nebo vysokoškolského učitele matematiky, takže se změnami profese tu mají zkušenost skoro všichni 🙂 Samozřejmě, to všechno bylo ještě před těhotenstvím - po skončení rodičovské mám v plánu se do firmy vrátit, ale už mi volal i bývalý šéf z jeřábu, že u nich mám pořád dveře otevřené, takže kdybych za ty dva roky změnila názor, můžu jít i tam. Je to jen o tom si věřit a nebát se trochu riskovat, v hrozně moc oborech se dají uplatnit i zdánlivě specifické zkušenosti z jiné profese.

bbibianca
18. srp 2016

Zdravím, taky bych ráda změnila profesi. Mám ekonomku střední a daňové poradenství na Bc., ale účto jsem dělala jen necelé dva roky a protože jsem pracovala v malé firmě, kde mě pořádně nikdo neproškolil, jsem tomu ani moc nerozuměla. Po mateřské nevím co bude. Plánujeme druhé, ale nevím jakým směrem se vrhnout. Práce účta mi nevadila, ale vadilo mě, že se v tom pořádně neorientuju ☹

bbibianca
18. srp 2016

@ayperi Dobrý den, mohla byste mi poradit?? Mám Bc. na VUT daňové poradenství. Úcto v praxi jsem dělala necelé dva roky, ale pořádně jsem tomu nerozuměla praxe x teorie mi přišlo 100 a jedna. Po MD bych ráda změnila zaměstnání a začala s novým štítkem, ale vůbec nevím jak. Uvažovala jsem taky o rekvalifikaci přes ICU, ale nevím jestli to má pro mě smysl. Myslíte, že s tímto by se mi práce po mateřské hledala lépe?? Práce jako OSVČ asi nepřipadá v úvahu. Myslím, že to bych asi určitě nezvládla.

zmrzlinka
18. srp 2016

@dapona do zdravotnictví nechod....nic hezkyho Te tam neceka 🙂

bbibianca
18. srp 2016

@ayperi na ICU vůbec nechápu certifikaci a potřebnou praxi. V mém případě bych si musela najít zaměstnavatele, u kterého bych mohla mít řízenou praxi? Přijde mi to strašně složité. Najít zaměstnavatele, který bude ochoten investovat čas do ženské na mateřské, která si chce jen zvýšit kvalifikaci aby našla po mateřské uplatnění mi přijde nereálné

luciesmrckova90
autor
18. srp 2016

Tak je to koukám pěkně těžký změnit profesi. Začínám být docela skeptická ☹