Změnit nebo nezměnit zaměstnání?

lucicek1992
18. lis 2015

Ahoj holky,
potřebovala bych od vás radu.
O miminko se snažíme 2 roky,zatím jen tak zlehka. Zjistilo se,že manžel má málo spermií tak bere měsíc Folandrol.
Ale k věci....v prosinci mi končí smlouva v mé nynější práci....potom dostanu na neurčito...problém je,že je plat opravdu nízký 10000.
Našla jsem si práci kam bych mohla nastoupit,tam bych si vydělala min.12000.
Mám práci změnit a nemít jistotu mít se kam vrátit po mateřské nebo zůstat?? Achjo,já opravdu nevím.
Kdybych věděla že se nám mimi do roka podaří tak nic neřeším.

xpila
18. lis 2015

@lucicek1992 2 tisíce zas není takový rozdíl, spíš bych zvážila i náplň práce, jestli by ses mohla naučit něco víc apod. A v té nové bys taky měla na dobu neurčitou?

lucicek1992
autor
18. lis 2015

@xpila to právě nevím...ale rok určitě ne žj. To ještě zkusím zjistit. A ta nová by mě bavila víc,ale teď řešíme hlavně miminko. Takže i v té staré bych to nějak vydržela. A máme slíbeno přidání od nového roku,ale já vím jak to s něma je se slibama od nich.

xpila
18. lis 2015

@lucicek1992 Udělala bych si seznam pro a proti - vzdálenost z domova, náplň práce, možnost postupu, délka trvání smlouvy atd. Vždyť miminko není překážkou.

lucicek1992
autor
18. lis 2015

Vzdálenost z domova-tak nějak stejná. Možnost postupu skoro nulová u obojího. Náplň práce by mě více bavila u nové. Délka trvání smlouvy zjistím. Zjistim kdy tam dávají na neurčito a podle toho se asi rozhodnu.

xpila
18. lis 2015

@lucicek1992 To podle mě bude rozhodující, přeci jen na neurčitou už se dává minimálně.

sromulenka
18. lis 2015

Pokud řešíš miminko, zůstala bych v původní práci. Je blbé nastoupit do nové práce a ze začátku otěhotnět. Vydržela bych. Neboť během rodičovské si zhodnotíš své vize a třeba se naskytne úplně jiná lepší práce - a na to rozhodování máš spoustu času. Když budeš na rodičovské. Napřed miminko. Pak řešit práci.