Zubní instrumentářka. Prosím, podělíte se o info ohledně kurzu?

piskoteka
8. led 2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je mezi vámi někdo, kdo absolvoval akreditovaný kurz na zubní instrumentářku. Zajímají mě podrobnosti (doba a náročnost studia) a zda jste potom našli práci bez větších problémů? Obávám se, že zaměstnavatel by dal přednost uchazeči s vyšší odbornou školou, než někomu s kurzem. Podělí se někdo? Děkuji!

catarin
5. únor 2020

Ahoj, já o kurzu přemýšlím, ale jsem úplně mimo obor (mám hotelnictví), tak váhám... :/ údajně je to hodně náročné..

eeevee
5. únor 2020

Zdravím holky, já sice nemám kurz za sebou, ale můj manžel už v něm nějakou dobu učí...kurz sám o sobě se nám náročný nezdá, je to náročné spíše časově, je třeba docházet na přednášky a pak na praxi. To, že nejste z oboru až tak nevadil, to je většina účastníků kurzu. Co se týče uplatnění, záleží, kolik je v dané lokalitě zubařů - např v Praze je zubařů hodně, tudíž bude i více volných pracovních míst, u nás v Ostravě je zubařů zoufalý nedostatek, tudíž je míst poskrovnu 😔

catarin
5. únor 2020

@eeevee jsem ráda že je tu někdo kdo o tom může říct něco víc z ověřených zdrojů 🙂 ..já se chystám do Prahy, otevírají tam kurz teď nově 1.rokem.. praxi bych si mohla sehnat u nás (Trutnov - Náchod) ovšem otázka, jestli by mě přijali na praxi a na pozdější pracovní poměr (celkem se bojím jim předložit životopis, kde mám jen praxi v oboru hotelnictví a pár zahraničních stáží). Myslíš tedy, že bych učivo jako absolutní laik pochopila? A studium úspěšně dokončila? Stojí to totiž dost peněz 🙈

piskoteka
autor
5. únor 2020

@eeevee To je výborné, v info od zdroje jsem ani nedoufala 😊 Můžu se tedy ještě zeptat na podrobnosti? Jak často jsou přednášky, kolik hodin praxe je třeba a kolik měsíců trvá kurz celkově?

catarin
5. únor 2020

@piskoteka mám už zjištěno hodně, pokud nevadí, odpovím na tvůj dotaz 🙂 je to u každého školicího střediska jiné.. v Praze například bude probíhat výuka každou sobotu od 10h do 16h. Praxi zajistí buď oni nebo můžeš sama v okolí bydliště. Kolik požadují hodin praxe si uz přesně nepamatuju ale vím že to bylo nějak kolem 400 za kurz, ten probíhá teď od března do prosince. 🙂

piskoteka
autor
5. únor 2020

@catarin na netu jsou hrozně zmatené informace. Dočetla jsem se že výuka je každý pátek a sobotu plus některé neděle a praxe potom pondělí až pátek. To je přeci pro pracujícího člověka neproveditelné....

catarin
6. únor 2020

@piskoteka kde to mají psané? Podobné by to mělo být na prosport v Ostravě.. jinak tam jde domluvit i "dálkové" studium kdy se tam jezdi cca jednou mesicne a praxi si pak člověk dělá kde si sežene..

piskoteka
autor
6. únor 2020

@catarin tak pokud to jde i dálkově, tak pecka

catarin
6. únor 2020

@piskoteka jo jde, jen se domluvit 😊