Doplňky do obývacího pokoje. Jakou barvu poradíte?

andrea93133
22. čer 2020

Ahoj ženy, možná i muži,
potřebuji poradit jakou barvu doplňků (závěsy, koberec, polštářky atd.) do obývacího pokoje (směr na západ), jelikož se prostě nějak nemůžu rozhodnout a nyní se v něm necítím úplně dobře. 🤔
Dvě zdi jsou vymalované tmavší šedivou a třetí zůstala bílá (čtvrtá jakoby není, je tam balkonová sestava), nábytek je dub sonoma s bílou, pohovka je šedivá s bílou koženkou a podlaha je lino v dekoru světlejšího dřeva. Do teď jsem měla doplňky v limetkové (závěsy, koberec, polštářky a pár květináčů), ale jak píšu výše, už se v tom necítím dobře.
Poradíte jaká barva by se sem hodila? Přemýšlím o pudrově růžové, béžové, nebo třeba světle hnědé? 🤷‍♀️ chtěla bych to tu tak nějak zútulnit 😊 teď mi to tu přijde hrozně studené 🤦‍♀️
Děkuji za případné komentáře 😊

veunka17
22. čer 2020

@andrea93133 mně osobně se líbí kombinace šedá-hořčicová 😉

andrea93133
autor
22. čer 2020

@veunka17 tak ta mě nenapadla 👍 ale nevím jestli by to k tomu dubu šlo 🤔

eva118
22. čer 2020

Mám dvě šedé zdi, bílý nábytek a k tomu tyrkys. Ale to je studený odstín, protože tu pere slunce, tak je to takové osvěžující. Ty chceš odstíny teplé. Z těch tří barev, co jsi napsala, bych vybrala pudrově růžovou, hnědá a béžová mi přijde, že se k té šedé nehodí. Osobně bych dala výraznější barvu. Je hodně pěkných odstínů zelené, nebo lila spíše než ta pudrová růžová. Zkus zajít do obchodu s barvami, kde mají vzorníky, dej si k sobě barvy, co máš doma a tu další k nim zkoušej, jak ti k sobě budou ladit.

andrea93133
autor
22. čer 2020

@eva118 to mě nenapadlo, děkuji za tip s obchodem 👍 tyrkys jsem měla v ložnici a taky právě nic moc pro mě (ta je taky na západ).. 🤷‍♀️ u přátel se mi ty výrazné barvy líbí, ale u sebe si to už nějak nedokážu představit.. já k tomu kombinování nějak asi nemám cit.. kuchyň mám třeba černošedo (kachličky) bílo (kuchyň) červenou (koberec), spotřebiče v nerezu 🤷‍♀️ fialovou zrovna nemusím třeba vůbec, i když jí mam v koupelně (vybíral manžel, já chtěla mentol), ale zvykla jsem si.. chtěla bych ten obývák hlavně zútulnit, aby působil aspoň trochu hřejivě, jsem tam s malou většinu času, tak se tam chci cítit dobře 🤔

veunka17
22. čer 2020

@andrea93133 to právě taky nevím jak by to šlo, ale asi fakt nejlepší vzorník a zkoušet jak píše
@eva118

monaluza
22. čer 2020

Podle toho, co popisujete, by se k tomu neutralnimu zakladu hodila skoro jakakoli barva... Na protepleni treba rubinovou/bordo, na uklidneni zase tu vasi zminovanou mentolovou..m

piskoteka
23. čer 2020

@andrea93133 chtělo by to fotku 😊

andrea93133
autor
23. čer 2020

@veunka17
@eva118
@monaluza
@piskoteka
Tak baby raďte.. nápady? 🤔

maargit
23. čer 2020

@andrea93133 Ahoj, ke zutulneni dost casto pomohou i ruzna svitidla. Stojaci lampy, lampicky a teda za me bych lustr taky zkusila jiny. Bodove osvetleni neudela prijemne svetlo. Zavesy bych zkusila ty bezove/kavove a pak dobre pusobi i jednoduche zaclony az na zem (vidim topeni, ale to vetsinou nevadi, alespon se skryje). Pokud pak chces udelat nejaky barevny akcent, muzes honudelat v doplncich jako jsou prave polstarky, vazy, knihy. Ale na tak velke plose jako jsou zavesy bych se drzela nadcasove klasiky😊

andrea93133
autor
23. čer 2020

@maargit ahoj, děkuji za vyjádření.. záclona a závěsy jsou ještě z vánoc 🙈 mám právě v plánu koupit novou až na zem + závěsy, ale rozmýšlim barvu 🤦‍♀️ abych to tady mohla právě víc zútulnit 🤷‍♀️ a s tím lustrem, ano jsou to ledky a tím skoro nesvítíme i když stál 4.500 🤦‍♀️ svítíme lampou co je na poslední fotce v rohu, ta svítí teplou bílou 😉 k šedivý bych věděla co dát za barvu, spíš se nějak nemůžu rozhodnout co k šedivý a dubu sonoma 🤦‍♀️

veunka17
23. čer 2020

Když jsem uviděla ten dětský koberec tak mě napadla meruňková nebo nějaká do oranžova. Máte to krásné sladěné ale asi bude potřeba si vzít nějaký vzorník a přiložit si to k tomu dubu Sonoma, protože k šedivé a bílé jde snad vše 😉😊

eva118
23. čer 2020

Zkusila bych i lososovou, korálovou.

mariegroth
23. čer 2020

Ja bych koukla na Pinterest. Tam je tolik inspirace 🙂

sonaxoxo
23. čer 2020

Pisu jen za sebe..treba ja jsem snad nikdy nevidela moderni utulny byt ( dum),malokdy se to vidi.Ja jsem odpurce sede,cerne,bile ( u me tyhle barvy jsou out,I kdyz jsou hrooozne in),tyhle barvy na me pusobi hrozne studene,I kdyz bych tam mela pak doplnky v jine barve. U tebe vidim velky pokoj,malo veci,seda barva,male svetlo na strope,moderni styl nabytku atd. Byt to muj pokoj,tak dam nejakou teplou barvu na zed,to dela hodne.Dam si knihovnu,hodne kytek,policky,obrazy,obrazky,serepaticky,teple zlute svetlo,lampa... ( proste vse,co dnes neni in),taky treba nedelam to,ze vse musim mit sladene treba ve dvou barvach,mam rada barvy,nebojim se jich a mam od vseho neco a kazdy kdo prijde,rika,jak mame utulno...nebo doporucuji pinterest apod.tam je hoodne inspirace🙂.

piskoteka
23. čer 2020

@andrea93133 máte hodně krémových a nevýrazných barev. Podle mě by stačilo přidat závěs v červené barvě, plus dva stejně červené polštářky na gauč. Pro někoho divočina, ale zkuste si to představit 😊

maargit
24. čer 2020

@andrea93133 Ja bych zustala v prirodnich tonech. Alespon v tech vetsich plochach. Protoze pak muzes kdykoli vymenit polstare a dalsi doplnky dle libosti. Jen proste ty zavesy jsou drazsi investice, tak to se tak casto menit neda😊 Zkusila jsi treba na nejakou polici dat treba jen knizky? Nebo knizky a obrazek/vazu😊 S tim si prave muzes hrat a vyzkouset si, jak ty kombinace funguji😊 A na polstarky se podivej treba na bonami, favi...

andrea93133
autor
24. čer 2020

@veunka17 Děkuji, objednám ty vzorky asi a uvidím co se k tomu bude hodit nejvíce 😊

@eva118 taky mě napadla ta lososová 😊

@mariegroth hlavně že tam furt čucham ale nenapadlo mě se podívat po tomhle, děkuji, omrknu to tam 😊

@sonaxoxo děkuji za pohled 😊 já právě tyhle serepetičky nemam ráda, pro mě jsou to prostě jen lapače prachu bez významu, na mě toho tu mam moc i teď 😂 až se zase jednou bude malovat zvolím jinou barvu, určitě teplejší 😉

@piskoteka děkuji, ale červenou už mám právě v kuchyni 😊 když jsme to tady předělávali a budovali šla jsem do takových barev, aby právě byli trošku moderní, ale zároveň aby tomu doplňky dali trošku jiný šmrnc, jenže teď jsem v koncích a nevím co vybrat 🤦‍♀️ a ty barvy trošku asi vypovídají o tom, jak jsem se tenkrát cítila - jsem tak nějak šedá myška, bez né moc velkého sebevědomí tak se to v těch barvách asi odrazilo 🤷‍♀️

@maargit děkuji za komentář, já mám právě na knížky (a těch moc není) regál na chodbě 🙈 kdybych mohla budovat znovu od začátku, jdu do jiných barev ale už máme co máme a nějakou dobu to musí vydržet tak musím něco vymyslet aby jsme se tu cítili dobře všichni 😊

marta_kovar
24. čer 2020

Zkusila bych se kouknout na Pinterest a zkusit se inspirovat tam. Je tam hodně stylů, který tě mohou zaujmout. Já mám ráda “čisté” prostory bez barev. Ale to je můj problém. 😂😂
Za tebe bych zkusila koupit nové světlo ono tomu dodá hned jiný šmrnc. Co se mi líbí je ta kytka v rohu, tak tu bych zkusila také nějak zakomponovat. Líbí se mi i ty fotografie na té pravé zdi. Takže bych se zkusila inspirovat tím, jak kombinovat různé velikosti rámečku (to pak vypadá skvěle). Já za sebe mám ráda hodně vzor dřeva ale na nábytku ho nevyhledávám, světle béžovou, krémovou, šedou, černou, hnědou a samozřejmě bílou. Za mě je nejlepší sednout vážně k pinterestu a hledat. A sama pak poznáš co tě zaujme. Pak je hned vymýšlení jednodušší. 😊

andrea93133
autor
24. čer 2020

@marta_kovar děkuji, já mám všude vymalováno bíle, jen obývák je šedý 🤦‍♀️ už to na pinterest projíždím a tam jsou teda krásný inspirace 🥰