Koupelna. Vana nebo sprchový kout?

mercha
18. bře 2022

Ahoj holky, kupujeme byt v developerskom projekte. Kúpelňa ma 4m2.Plánujeme miminko a aj vzhľadom na toto sa nevieme sa rozhodnúť, či si do kúpelne dať vaňu, alebo sprchový kút. Čo myslíte?

michaela666
18. bře 2022

Vyrostla jsem s vanou, teď jsme v nájmu se sprchovým koutem. Sprchový kout mi přijde lepší, ale určitě bych si vybrala nějaký s možností napustit do něj dítku trochu vody. U nás to bohužel nejde, takže mám vaničku ve sprchovém koutu na zemi. Miminko jsem koupala na jídelním stole a když už byla moc velká potopa šla do koupelny.

klokanka31
18. bře 2022

@mercha Za mě vanu...sprchu v ní můžeš mít taky...

zizkmi
18. bře 2022

@mercha mame sprchovy kout. Kdyz byli deti male, koupali jsem je ve vanicce v kuchyni na stole, kdyz povyrostli, zacala jsem je sprchovat. Jak zacali sedet, koupili jsme skladaci bazanek v Decathlonu a koupou se v nem. Kazde ma sve pro a proti. Prijde mi, ze vana se snadneji udrzuje a v nekterych ohledech je praktictejsi, napr prani pradla v ruce

martiniquest
18. bře 2022

Pokud se vejde jen jedno, pak vana a k ni sprchovou zastenu. My mame koupelnu 6 m2 a vlezlo se oboji. Vic vyuzivame sprchu, ale vana je nezastupitelna pro deti, kdyz tridim pradlo, myju boty, potrebuju neco prestrikat savem, osprchovat site z oken...

zuzkasim
18. bře 2022

Za mě pokud je možnost výběru vana, nějaká, která nezabere tolik místa a k tomu sprchovou zástěnu. Jsem zvyklá do vany naskládat v zimě třeba boty, ruční praní aktovek a batohů... do 4m koupelny se vleze i s umyvadlem a pračkou, jen je potřeba to dobře namyslet. Máme vanu se zúžením v jedné části, tím se ušetřilo nějaké místo.

jiss
18. bře 2022

@mercha Vanu. Sousedi s dětmi mají jen sprcháč a litují, děcka se nemají jak pořádně cachtat. My máme a bez ní si to nedovedu představit.

gruyerre
18. bře 2022

@mercha ne jen kvůli dětem, ale i kvůli sobě bych se rozhodla jednoznačně pro vanu. Nenávidím sprchování 😃. Záleží na tom, co preferujete vy 🙂

plksv
18. bře 2022

Život bez vany si nedovedu představit. Navíc máme s mužem rituál, že se nejméně dvakrát týdně koupeme spolu 🙂. Ležíme v plné vaně a povídáme si.

rebe
18. bře 2022

Já sama za sebe bych preferovala velký sprchový kout se dvěma sprchami, ale děti se koupou každodenně a sprchu nemají rády, nedovedu si představit ji nemít.

ondul
18. bře 2022

Mame oboji a vanu vyuzivame jen na treba umyti bot, na mokre obleceni a tak.

leilinka1234
18. bře 2022

Máme maličkou koupelnu, cca 3m2... Máme tam teda jen vanu a umyvadlo. Ale bez vany si to nedokážu představit. Manžel mě před dětma při rekonstrukci zkoušel přemluvit ke sprcháči, naštěstí jsem nepovolila 😀 teď zpětně uznává, že to je super... Dcery koupání milujou a je od nich vždy hodinu klid 😀

hezz17
19. bře 2022

Rozhodne sprcha

kapii
19. bře 2022

@mercha máme vanu a v ní sprchu s masážní hlavicí i s tím velkým " tropickým deštěm" a sprchovou zástěnu. Když chci, dám si sprchu, když chci, dám si vanu. Máme to takhle dva v jednom, protože i vana i sprchový kout by se nám do koupelny nevešly.

ferda90
19. bře 2022

@mercha ahoj, za mě určitě vana. Já se ráda rochnín ve vaně a teď se rochníme společně s Filipkem, který má 13 měsíců ❤️🏊‍♂️🧞 Ten se taky moc rád koupě, takže za nás vana 🙂

alubif
20. bře 2022

V malé koupelně jsme měli sprchovanu. Malou vanu se zástěnou a sprchovanu hlavicemi. Ale děti odrostlou a praktičtější je sprcha.

camelinka
20. bře 2022

@mercha Ja sem vanova a na byte mi vana tuze chybi...se zastenou se tam muzete i sprchovat😎

drep
20. bře 2022

Ve vaně se vysprchuješ, ve sprcháči si vanu nedáš😉 a dcera chodil skoro denně s prosbou “maminko, dneska si napustíme vanu”

orisek56
20. bře 2022

Máme koupenicku stejně malou a máme tam obojí. + Pračku a sušičku. Ale manžel si to vymyslel sam a má to hlavu a patu. Vanu máme rohovou, tím pádem je průchod do sprchace a pračka a sušička jsou na sobě vedle sprchace. Máme tam i umyvadlo a žebřík. Takže to jde.

zuzineckah
20. bře 2022

máme oboje, i když původně tvrdili, že oboje se tam nevejde, ale já si to naměřila a nakreslila sama a pak jim to dala jako hotovou věc, že prostě vana bude a sprcháč taky 😀 popravdě, co děti odrostly, tak vanu využíváme minimálně. Při miminkách byla nepostradatelná. Ale kdyby nebyla, tak bychom to určitě nějak vyřešili.

mercha
autor
21. bře 2022

holky, co máte oboje, neposlali by ste mi prosim fotku, ako to vyzera? Kludne iba do správy. @martiniquest @ondul @kapii @orisek56 @zuzineckah
V pláne je totiž rozdelený záchod a kúpelňa zvlášť. Pokiaľ by sme z toho urobili jednu miestnosť, tak by sa tam podľa mňa vošlo oboje. V takom prípde ale nebude oddelené wc. Myslíte, že to za to stojí?

zuzineckah
21. bře 2022

@mercha ne, to za to určitě nestojí. Záchod v koupelně máme jen dole, ale tam nebylo zbytí a sprcháč se používá spíš výjimečně. Takže kdyby to u vás byl jediný záchod, který bude k dispozici, tak bych ho rozhodně do koupelny nedávala.

herminka
21. bře 2022

Záleží, co vy sami preferujete. My třeba preferujeme sprchu a naučili jsme na to i děti. Vanu používaly možná první dva roky a teď z ní jen utírám prach 🙄
A rozhodně oddělené WC!

leymea
21. bře 2022

Presne tak, zalezi co preferujete. Za sebe muzu rict, ze me osobne by stacil sprchovy kout, protoze jsem se do nedavna ve 100% sprchovala (rychlejsi varianta). Pak jsem potrebovala byt nalozena v horke vode a nejak se mi to zalibilo a ted si davam i vanu 😀 deti se jedine cachtaji ve vane, ohledne deti si teda nedokazu predstavit nemit vanu. Sla bych do vany (se zastenou) znova. Ve vane si sprchu date, ve sprchaci si vanu nedate.

martiniquest
21. bře 2022

Sprchac je za dverma. WC si urcite nechej zvlast, o tom bych vubec nepremyslela.