Krtek. Kdo si s ním poradil na zahradě?

tyna229
14. led 2022

Ahoj vsem!
Je tu nekdo, kdo si dokázal poradit s krtkem v zahrade?? Co opravdu pomohlo, aby si dal odchod? 🤨
S diky moc za tipy!!

sigyn
14. led 2022

Co jsem tak slyšela od známých, tak bud pomohla kočka nebo vidle.

klokanka31
14. led 2022

@tyna229 Hlavně nepoužívat petardy 🤣

verka86
14. led 2022

@tyna229 my zkoušeli nacpat do krtinců vlasy, nakonec to vyřešil náš pes....

odula
14. led 2022

@tyna229 mam pro tebe jedno inspo video... 🤭

https://www.youtube.com/watch?v=55qzmD7ksVI

promin no... ;) kazdopadne přeju hodně uspechu s potvorou. Kamarad ma dvě kočky a jejich smrad krtka spolehlivě a dlouhodobě odradil. Ale chápu ze to asi není úplně univerzální řešení ...tak good luck!!

bbn
14. led 2022

Doporučím pohodlnou zahradní židličku, kafe a vidle. Krtci se rádi hýbou v ranních hodinách a kolem poledne. Uvařím kafe, kousek od místa výskytu si postavím židličku, do ruky vezmu vidle. Popíjím kafe a čekám na pohyb. Pak už je postup jasný. U nás ani 4 kočky na zahradě nepomohly, ale židlička, kafe a vidle mají úspěch vždy zaručen 😉

odula
14. led 2022

@bbn twe ... drsný 😬 znicit krrrtka

tyna229
autor
14. led 2022

@odula 😆😂 dík

tyna229
autor
14. led 2022

@sigyn kočku nemáme 😋, jenom motyčku 🤭

tyna229
autor
14. led 2022
tyna229
autor
14. led 2022

@bbn vesměs tohle doporučení dávají všichni, co se s tim neřádem potýkají…. 🤔
Tomu jsme se chteli vyhnout, ale… nebude nejspis jiny efektivni reseni 🤨

inka02
14. led 2022

Tchán loni pořídil tuhle past a byl s ní celkem úspěšný. Účinný humánní způsob neznám 🙈
https://www.slom.cz/proti-krtkum/past-na-krtky-...

bbn
14. led 2022

@odula já mám ráda zvířata, když můžu, tak jim pomůžu, vždy. U toho z…a černého slepého jsem byla dlouho tolerantní, x desítek plašičů za x tisíc, kočičí chlupy, kočičí 💩 voda, šamanský tanec naprostého zoufalství … vyzkoušeli jsme všechno, výsledkem jsou každoročně podryté všechny záhony se zeleninou, všechny 😱 člověk se snaží, mnohé sazeničky pěstuje doma od semínka, stojí ho to krev, pot a slzy, aby semenáčky uchránil před nenechavými ručičkami dětiček a pak se na zahradě objeví on a všechno je to v 🍑 ano, on zeleninu nežere, ale všechny rostlinky podryté kořeny, leží jak opilci v příkopě. Takže na plašiče a podobné hračky zvesela kašlu, vytáhnu židli, vidle a uvařím kafe … úspěšnost 100%

hasara33
14. led 2022

@tyna229 buď ráda, že ho tam máš 😉 evidentně máš velmi úrodnou a kvalitní půdu, krtek je na zahradě užitečný, hubí hmyzí škůdce, kypří půdu 😊 jediná nevýhoda je vzhled zahrady v podobě krtinců no 🤷‍♀️ jinak krtci nemají rádi hlasité zvuky a silné pachy 🤷‍♀️ někde jsem četla, že se má namočit kus látky třeba do octa a umístit do krtinců, ale osobně to odzkoušené nemám 🤷‍♀️ pak se také můžeš pokusit ho chytit a odnést ho někam daleko od zahrady 😊 rozhodně ho nezabíjej 🙏 navíc patří mezi chráněné druhy, takže zabít ho je vlastně i nelegální 😉

zelenaesmolda
14. led 2022

Opravdu by byl nekdo schopny zabit krtka vidlema?Chudak krtek.Tohle bych afkt nedokazala zabit nevinne zviratko.

bbn
14. led 2022

@hasara33 nefunguje nic, vyzkoušeli jsme všechno od babských rad až po nejlepší tipy všech možných zahrádkářů. Smrad nefunguje, kočky nefungují, vlasy nefungují…. Dokonce jsme jim pouštěli i rádio nonstop, protože nemají rádi hluk. Plašiče …stály nás v součtu několik desítek tisíc a efekt byl ten, že si krtek udělal chodbičku hned vedle něj. Chápu, že je to hrozný zločin, ale až někdo tady vyhodí cca 50 tis za humánní odehnání krtka z pozemku a bude úplně v klidu z toho, že musí každou sezónu obnovit 3-5krát sadbu zeleniny (rajčata kus á 25,-Kč) a přesto zůstane krtkomilovný, tak se půjdu udat. Vážně. Zatím prostě u mne vyhrává obživa rodiny nad strašně milounkým chráněným škůdcem 🤷🏻‍♀️

mourovatakocka
14. led 2022

Vzhled zahrady, nevinné zvíře. Já se bavím víc jak u židovských vtipů. Doufám, že my na zahradě zůstaneme jen u slimáků, protože kafe nepiju 😁 Zakladatelko, přeju hodně sil a mnoho zdaru 🤞

bbn
14. led 2022

@mourovatakocka a to tady píšu zlomek toho, co jsme podnikli, abychom ho vyhnali 🙈 nepočítaně nocí, kdy jsme s baterkou číhali u pastičky, abychom ho chudáčka přestěhovali, půlroční sběr plastových láhví od mléka, které se dávají na roxóry, aby jakože rachotily při větru- zahrada občas připomínala pobřeží Holandska, samé větrné mlýny a já se modlila, aby se nedejbože žádné z dětí na větrníky nenapíchlo 🙈 vykuřování chodbiček to taky byla akce, dým se pozvolna táhl nad krajinou několik km daleko, o vyplavování záhonů vodou radši nemluvím, bažiny místo záhonů měli i sousedi 🤦🏻‍♀️ Pokoušeli jsme se o rozumnou domluvu několik let, efekt žádný, prachy v háji, naše nervy taky. A to já bych třeba byla klidná, kdyby dělal krtince na trávníku, ten nežerem, ten by mi nevadil, ale ten dement si vždycky vybere záhony se zeleninou …. Já jsem málem skončila na AD z krtka, můj muž málem ze mě, děti od té doby nesnáší zpěv, protože jednou ze super rad byl “hluk dětí”, tak zpívaly v záhonech 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

bbn
14. led 2022

@mourovatakocka s příchodem jara jsem pravidelně mívala erotické sny o deratizátorovi, který by naše zoufalství vyřešil jednou provždy…. Dynamitem https://www.stream.cz/vrtaci-pri-praci/nejradik...

mourovatakocka
14. led 2022

@bbn Tak ti dík, myslím, že jsem si právě učůrla. Úplně vidím ty nebohé děti zpívat uprostřed petržele. Výjev jak z Dickense 🤣

andrea93133
14. led 2022

Si sem přisednu 🪑 jelikož se nám taky prvně nastěhoval krtek na zahradu (a nejen naší, rozryto a pěkný krtince mají skoro všichni sousedi) 😅 ale podhrabáno máme snad všechno.. i nový vyvýšený závody s jahodama 🤬 počkám spíš na humánnější odpovědi než na vidle 😂 jestli nějaký budou 🤔

tyna229
autor
15. led 2022

@hasara33 ze mame asi dobrou pudu, jsem sice rada, ale to je pro nas mene dulezite. Krtince jsou nevzhledny, otravny, k nicemu.
Ja nejsem zadnej zabijak krtku, ani muz, nemame na to ani cas, abychom sedeli s motyckou a cihali na krtka. 😉
Lepsi zpusob rozlouceni se s krtkem je pro me dulezity, kde co jsme vyzkouseli. Hlasice, nejakej sajrajt, co se leje do krtincu a nejaky dymovnice. Nic na nej neplati…
Kdyby se na nej melo cihat a prekvapit ho, urcite by se odnesl nekam jinam. Nemame koule na to ho ubít.. 😰
Ale rošťák to je, o tom ani potom 😜

novamamina
15. led 2022

Já mám zkušenost že se tu objeví vždy na pár dní a pak je měsíce klid. Nechávám ho být. Záhony mám vyvýšené, takže nic nenici. Kočkdy tu jsou taky a je pravda že mu nijak nevadí.
Můj děda vždy říkal: dat mu přihlášku do KSČM, buď zdrhne, nebo přestane dělat 🤣...