Napařovač oděvů. Máte tip?

martiniquest
21. bře 2022

Zeny, poradte, jaky koupit naparovac odevu. Nesnasim zehleni (a neumim pekne zehlit) a zaroven se mi doma kupi halenky, kosile, saty, ktere je nutne vyzehlit. Rada bych koupila neco, co opravdu funguje, tak budu rada za tipy. Dekuji.

martiniquest
autor
21. bře 2022

Hergot, jak nejsem troll, nic se nedozvim 🤣

fyii
21. bře 2022

@martiniquest ja mamn parni generator tefal uz x let, ma vysoky parni raz takze s nim jde odev i jen naparovat. uz asi pred 10 lety stal pres 10 tis. coz fakt nebylo malo. Jako po pravde napareny ok, vypada to relativne rovne ale vyzehleny je vyzehleny. Pokud fakt do nej nezainvestujes tak ty levny nefungujou, ja uz ho mela pred lety v americe, ale novy uz jsem.nekoupila, ten parni generator je pro me lepsi..¹

martiniquest
autor
21. bře 2022

Ja mezitim koupila Tefal Pro style one, protože proc to nekoupit, kdyz to muzu zkusit a pripadne vratit. Jsem mile prekvapena. Myslim, ze na viskozove veci, ktere jdou pri zehleni do nezadouciho lesku, to bude super. Vyzkousela jsem to na par vecech (treba rukavy manzelova saka na prkne neudelam, rukavnik nemam a nechci) a vysledek prekvapive dobry. Jeste to vyzkousim na svych halenkach po vyprani.

zanett
22. bře 2022

@martiniquest To je super dotaz, uz dlouhou dobu premyslim, ze si nejaky poridim. Taky nesnasim zehleni a naparovac jsem videla u zname, co bydli v zahranici. Ona ma tedy nejaky starsi typ, co uz se nevyrabi, ale koukala jsem, jak rychle se obleceni 'vyzehlilo' a bylo to skoro bez prace (v porovnani s zehlenim). Koukala jsem na ruzne typy, ale taky nevim, jaky vybrat. Pry je lesi zvolit takovy typ, ktery je i na vodu z kohoutku (coz se ukaze jako vyhodne napr. pri cestovani, kdy neni poruce destilovana voda), ale nektere recenze rikaji, ze driv nebo pozdeji se stejne bude usazovat vodni kamen.

Je jasne, ze precizne vyzehlene obleceni je holt neco, ceho se asi naparovacem nedosahne, ale kdyz to pradlo dobre (rovne) povesim, tak ono taky rovne uschne, cimz padem neni tolik pomackane a naparovac staci, neni nutna zehlicka.

martiniquest
autor
22. bře 2022

@zanett Nemusis mit destilku, staci prevarena voda. Prevarenim odstranis velkou cast sloucenin zvysujicich tvrdost vody, tzn. sloucenin vytvarejicich ve spotrebici vodni kamen.
Jak vyzehlene to neni, na obleceni totiz nejsou ty sklady - kdyz zehlis rukav v polovine a podobne 🙂 A urcite to neni plnohodnotna nahrada za zehlicku, ale na halenky a saty mi to zatim pripada skvele. Kazdopadne Tefal budu vracet. Nelibi se mi technicke reseni zakladny. Zustava tam hodne vody. Misto nej zkusim ruční verzi bez te zakladny a vesaku. V Lidlu maji za 600 a parametry ma dobre. Uprimne, ono na tom nic neni. Staci nadoba na vodu, ohrivaci teleso a paru to dela. Jde jen o vykon a velikost nadoby.

zanett
22. bře 2022

@martiniquest Tak dej pak vedet, jak jsi spokojena s tim z Lidlu. Ja ted koukala na Alze a libi se mi naparovac od Conceptu (mam od te znacky uz dve veci v domacnosti a jsem spokojena), ale teda stoji 1500 Kc, takze kdyby byl ten z Lidlu srovnatelny, ta financni uspora by byla dobra...

martiniquest
autor
22. bře 2022

@zanett Snad nezapomenu 🙂 Podle recenzi vypada dobre.