Pánvička na indukční desku. Má můj muž pravdu?

zuzkasim
7. únor 2020

Dřív jsme měli indukční desku, bylo jasné, že na ni musí být pánvička úplně rovná, jinak to nebude dobře fungovat, když se časem zkroutila, darovali jsme mamce na plynový sporák. Teď máme pár let indukci a opět jednu lehce vypouklou pánvičku. Muž mi tvrdí, že u indukce se nádobí nemusí dotýkat přímo desky, že tedy vypouklá pánvička tolik nevadí. Mě tyhle fyzikální souvislosti moc jasné nejsou a přestože si svého muže vážím, už se párkrát stalo, že jeho názor byl mylný. Takže se ptám, má můj muž pravdu?

phedr
7. únor 2020

@zuzkasim fungovat bude, ale povede špatně teplo, protože ohřev probíhá pouze v místech kde se pánev dotýká desky, pouze tam indukční cívka rozechvívá atomy. Takže v místě kde se budou dotýkat bude horká a na zbytku spíš vlažná

majvik
7. únor 2020

bude fungovat, ale nebude hřát rovnoměrně - jak píše phedr - funguje to na principu magnetismu, takže tam kde se pánvička nedotýká plotýnky, tam to nebude hřát - resp. bude to teplé jenom od toho jak se to ohřeje od okolí. Jednu takovou mám, nějakou masovou směs, nebo míchaná vajíčka na ní nejsou problém, ale palačinku na ní pořádně udělat nejde... Jinak kdyby jste někdo měl tip na pánvičku která na indukci vydrží dlouhodobě rovná, tak beru, měla jsem tescomu, tefal a balariny a všechny se dřív nebo později začly kroutit...☹

kejt29
7. únor 2020

@majvik ty jo, mame prevazne Tefal a jednu z Lidlu a ani jedna se mi nepokroutila. Ta z Lidlu mi moc nevyhovuje tvarem a je uvnitr moc hladka, ale tvar teda drzi vsechny 🤔

cuuza
7. únor 2020

Mám na indukci pánve od Tefalu sedm let a teď jsem kupovala nové, protože už byly takové jete ale rovné byly pořád...

kuttu
7. únor 2020

@zuzkasim My koupily Tescomu a uz 3 x rekalmovali,taky se vypoukla...bylo nam řečeno,ze panev neumime používat...u prostred se jidlo připalovalo a cestovala po indukci

zuzkasim
autor
7. únor 2020

@majvik Mám bohužel stejnou zkušenost. Už jsme jich zkusili víc, nikdy ty nejlevnější a časem tak dopadla většina. Teď po 4 letech Ikea, ta aspoň nebyla drahá...
@kuttu Máme teď jednu hodně drahou, ani nevím, od jaké firmy, bylo nám u koupi řečeno, že je potřeba ji rozehřívat pomalu. U ní si na to tedy dávám pozor, nejdřív nechám chvíli na prostřední výkon, pak zvýším a až nakonec na max. Ale máme ji rok, takže až za dalších pár let uvidím, jestli opravdu vydrží🙂 No a navíc vaří celá rodina, chování ostatních neovlivním, poučení jsou, ale puberťáci si musí dělat vše po svém, takže těžko říct.

odula
9. únor 2020

@lucy_89 na skeppshult nedam dopustit... 😉 ja mam jeste rada zelezny nadobi deBuyer, ale jejich panve se daj pry pouzit jenom na indukci na stredni teplotu. a s nastavce, (protože hodne vede teplo). Kazdopadne ted vyrobili nejakou special na indukci. https://panve.heureka.cz/de-buyer-hluboka-meden... A vzhledem k tomu, ze je to fakt dobra firma, tak bych se toho mozna taky nebala. Ale skeppshult jsou super. 👍
@zuzkasim

zuzkasim
autor
9. únor 2020

@odula Litinu jsem zavrhla, jak píšu, vaříme téměř všichni, děcka mi s ní třísknou do varné desky a mám vystaráno... Je to blbé, ale nikdo u nás nebude čistit ani měděné nádobí speciální pastou. Máme normální provoz pětičlenné domácnosti, dospělí chodí do práce, děti do školy a kroužků, ve všední den se na večeři dost často ani nesejdem a jsem vcelku vděčná, že si hoši umí jednoduché jídlo udělat či ohřát sami, jinak bych se od plotny nehnula (navíc s jejich žravostí). Musím volit nějaký kompromis, jinak to nejde☹ Ale i tak děkuju za snahu, pročetla jsem si to a zas jsem o něco chytřejší.

lucy_89
9. únor 2020

@odula taky jsem teď pořídila pánev skeppshult 🙂