Pračka a vodní kámen. Čím čistíte?

matkacekatelka
6. kvě 2020

Chci se vyhnout Calgonu, prý je drahý a výsledek nic moc. Něco přírodního, máte tip?

Dekuji🙂

shaun40
6. kvě 2020

140gr kyselinu citrónovu na sypu do od dělení na praci prášek a zapnu prázdnu pračku na vyvářku .Čistím jednou měsíčne.Před lety jsem dělala v hotelu a tam to takhle čistili.

prejeta_zaba
6. kvě 2020

Klidně jen ocet a dát pračku na 90°. Nebo prý mají v DM a Lidlu, ale ty jsem nezkoušela.

matkacekatelka
autor
6. kvě 2020

Nesežere ocet těsnění? Nebo takhke, vaše otáčky stále žijí po octu? Mám strach, máme novou pračku od Vánoc

lv
6. kvě 2020

Ocet, litr až dva, na 90, funguje jak ma

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
aselluska
6. kvě 2020

Taky dávám ocet, ale ne k prádlo, já ho tam prostě cítím, jak při žehlení, tak nošení 😏

amazonkajanik
6. kvě 2020

Ocet a jak už padlo,dávám ho i místo avivaze,máme strašně tvrdou vodu

tervi
6. kvě 2020

@matkacekatelka Moje pračka jede už 12 let. Každé 3 měsíce naliji do bubnu 2/3 láhve octa a panáka Sava, zbytek octu jde místo prášku na praní + další panák Sava. Stavím na 90st. Naprosto perfektní a bez sebemenších problémů. Tchýně to dělá také tak a pračku mění po 5 letech.

zelenaesmolda
6. kvě 2020

@matkacekatelka nezere,mam pracku 6 let a ocet davam pravidelne

upmd
7. kvě 2020

Dávám ke každému praní trochu octa je to i desinfekce

jipe
7. kvě 2020

taky používám ocet, i místo aviváže (to teda ne vždy)

ninive211
7. kvě 2020

Taky požívám ocet,ne vždy, tak každé druhé, třetí praní si vzpomenu,též máme tvrdší vodu.

pribylovapetra
7. kvě 2020

Mě ocet těsnění trochu zničil. Ale já dávám na čištění kyselinu citrónovou, na vyvářku a výsledek dobrý.

martiniquest
7. kvě 2020

Jednou za par mesicu do pracky i zasobniku naliju ocet (asi pul litru) a pustim na 90. Slape nam 5 let

herbinaaa
9. kvě 2020

naliju litr octe, vysypu 3 kypřící prášky a dám praní na 90%. Pračka je jako nová . Tohle mně poradila mamka.

marti89
15. kvě 2020

Používám při praní 10 % roztok kyseliny citronové místo aviváže a 3 malé odměrky prací sody. Když ji čistíme naprázdno, tak tam nasypu 100 g kyseliny citronové a 100 g jedlé sody.