Tvrdá voda. Co zabírá?

veragajdzicova
17. led 2022

Dobré ráno holky, taky řešíte tvrdou vodu v domácnosti? Konkrétně při praní prádla? My máme tvrdou vodu a při praní prádla mi přijde že žádný prací prášek ani gel mi to prádlo nevypere tak jako dřív 😔" když jsme měli měkkou vodu. Ale co jsme se přestěhovaly tak hrůza s praním prádla. Máte nějaké vychytávky co zabírá na tu tvrdost ? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

missbufy
17. led 2022

Za sebe doporucuji Calgon, pridavam trochu k pracimu prasku. A pak mame instalovany nejaky elektronicky zmekcovac vody pri privodu do domu.

mamikry
17. led 2022

@veragajdzicova Nemam ozkouseno, ale doporucuje se pouzit misto avivaze ocet. I na cisteni pracky je dobry, my ho pouzivame na odstraneni kamene, nebo jeste kyselinu citronovou.

konidana
17. led 2022

Trochu víc prášku a přidat ocet. Dávám tedy jen do máchání místo aviváže, ale někdy se mi omylem vcucne i přímo do praní. Rozhodně to nevadí.

zelenaesmolda
17. led 2022

@veragajdzicova
ocet nebo soda.na baterie se daji nainstalovat filtry,jestli to jde i na privod k pracce to netusim ale asi by to stalo za zjisteni protoze tvrda voda skodi i vlasum

alkena
17. led 2022

Na praní přidávám cca polévkovou lžíci prací sody (mě lépe vyhovuje krystalická), místo aviváže ocet.

veragajdzicova
autor
17. led 2022

@alkena děkuji zkusím

veragajdzicova
autor
17. led 2022

@zelenaesmolda děkuji určitě se na to podívám

veragajdzicova
autor
17. led 2022

@konidana dobrý den nemohu ocet mám alergii

veragajdzicova
autor
17. led 2022

@missbufy my jsme právě v bytovce tak do přívodů nemohu ale zkusím kouknout jestli je něco k pračce nebo zkusím tu sodu

eva118
17. led 2022

Kupuji v Rossmannu, nebo DM něco jako Calgon, je to levnější. Podle výrobce po použití přípravku by se měla voda v pračce při praní změkčit a stačí použít méně prášku, tolik, jako u měkké vody.

jipe
17. led 2022

místo aviváže dávám ocet

halasovci007
17. led 2022

Máme taky tvrdou vodu, ale peru v Euroně - české výrobky a čistím pracku a všechno v pohode. Kdyby vás to zajímalo rada poradím. Na rodicaku se tomu věnuji a peru a uklizim téměř zadarmo 😉

veragajdzicova
autor
18. led 2022

@halasovci007 dobrý den snad nebude vadit ale můžeme si prosím psát soukromě měla bych nějaké dotazy .. teď jsem se registrovala v eurone ale jsem jelito 😁 ... Využívám WhatsApp Messenger SMS tak co vám kdyžtak vyhovuje

halasovci007
18. led 2022

@veragajdzicova píšu zpravicku 😉

cikitkapb
18. led 2022

@veragajdzicova Jestliže jsi alergická na ocet, což je netoxická varianta úklidového prostředku, patrně bych se nehrnula do úklidu a praní v Euroně, která se jen tváří, že je děsně přírodní a netoxická. Přitom je to samá chemie. Asi jako TianDe. 😉