Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Uvažujeme o stěhování. Jak se Vám bydlí v Modřanech?

zuzajulie
3. pro 2019

Zajímalo by mě, jak se Vám tam bydlí, uvažujeme nad stěhováním, jaká jsou pro a proti... děkuji za názory.

cell
3. pro 2019

Výborně, děkuji 🙂

pabka
3. pro 2019

@zuzajulie bydlí tam moje nejlepší kamarádka a ji i mě když za ni prijedeme se tam líbí.

mdmartina
3. pro 2019

@ Bydleli jsme u Belarie, bylo to tam pekne, ted uz bych tam nechtela, ze to je vsude obestavene dalsimi bytovymi domy. Na prochazky to tam je fajn. Prestehovali jsme se do Hodkovicek a stale chodime k rece na prochazky.

barunka1408
3. pro 2019

@zuzajulie bydlime v novostavbe v Modřanech a super, všude kousek a skvělá dopravní dostupnost i bez auta. Úplně se děsím až se jednou prestehujeme za Prahu ze budu zmlsana. 🙂

zuzajulie
autor
3. pro 2019

Holky, díky, a jak je to tam s umisťovánim děti do školky třeba? A co doktoři, nějaký tip?

cell
3. pro 2019

@zuzajulie : Modřany jsou stejně velký pojem. My bydlíme u cukrovaru a tady je to fajn. Ale dál u vody- Belarie, tam by se mi to třeba nelíbilo

not_blond
4. pro 2019

@zuzajulie Bydlíme v Modřanech celý život, poklidná čtvrť to už dávno není, ozbvlášť poslední dva roky, kdy otevřely v Hotelu DUM ubytovnu a pod OBI adiktologické centrum.....Pohybuje se tu obrovské množství ukrajinců (samozřejmě ne všichni jsou problémoví) a podivných existencí, skupinky vandráků jsou taky celkem běžně k vidění. Okolí pošty a dál nahoru to mi přijde úplně jako divoký západ 🙂 Jako starousedlíkovi se mi nelíbí neustále se rozšířující výstavba, která ubírá spoustu zeleně a volného prostoru. Na všech sídlištích je obrovský problém s parkováním a bohužel se i hodně kradou a vykrádají auta.... Ale abych Modřany jen nehanila, je tu perfekntí dopravní dostupnost, na Smíchov a na Kačerov je to autobus ani ne 15 min. U vltavy jezdí tramvaje do centra a je tam vlakové nádraží. Obchody na každém rohu, na 500m máš Penny, Lidl, Billu a Kaufland. Na celé Praze 12 je poměrně velké množství MŠ a ZŠ, neznám nikoho, kdo by měl aktuálně problém s umístěním. Stejně tak DDM Monet má velký výběr kroužků, pořádají skvělé akce, tábory, lyžáky. Zdravotní péče na zdější poliklinice je taky dobrá, fitka, taneční studia jsou tady taky, modřanský biograf je super, v létě cyklostezka u vltavy, dětské hřiště na každém kroku, je to kousek na vyhlášené hřiště na Točné a areál Vltavanů, kde je obrovský lanový park, do žlutých lázní, na Biotop Lhotka...... My s manželem jsme se tu narodili, máme tu rodiče, takže určitě máme v plánu tu zůstat. Ale bohužel těch negativ je tu čím dál tím více, především s tou bezpečností.

zuzajulie
autor
4. pro 2019

@cell a @not_blond to u Belarie už pohledem z tram se mi taky nelibi...
A děvčata ta oblast u Modřanské rokle, Levského, Sídliště Modřany a tak? Tam je to jak? Nemáme auto, ale viděla jsem, že s parkováním teda fakt blbý, kdyby... Dá se to parkování řešit jinak? A takže sof.namesti a výš,tam vůbec jo?
Děkuju za recenze 🙂

barunka1408
4. pro 2019

@zuzajulie my bydlíme hned u polikliniky a s parkováním je to na prd pokud nebudete mít vlastní garáž. Nejen ze se furt staví, ale všichni jezdí mimo Prahu jezdí na tramvaj / bus a nechávají auta kde se dá. Nám už před barakem u dělali parkování na hodiny (max3). Jinak tady u polikliniky je to fajn stará zastavba a klid. To sídliště nahore se mi mov nelíbí tam ani moc nechodime. Nejvíc procházky rokle/točna/ stezka u vltavy/ les v komoranech

not_blond
4. pro 2019

@zuzajulie S parkováním to je blbé v celých modřanech, je tu pár placených parkovišť, ale všechny jsou přes litr měsíčně a nejsou na každém kroku. Kamarádka bydlí Levského a nestěžuje si, ale říká, že třeba večer už se tam opravdu bojí jít od tramvaje. U té tramvaje a vchodu do rokle je to fakt blbé, stalo se tam kdysi i pár hnusných věcí, takže já to mám zafixováno jako špatné místo 🙂 Jsem na fb v modřanské skupině a když se někdě něco stane, tak většinou přesně tahle lokalita. Zkus se tam přidat jestli máš facebook a zeptat se konkrétně. Mně by se asi nejvíc líbilo obchodní náměstí, okolí cukrovaru se dává krásně do kupy a myslím, že časem i Komořany budou vypadat dobře.

zuzajulie
autor
4. pro 2019

@not_blond no to jsem si říkala,že tam zrovna asi nic moc a štěstí, ze to člověk dá bez úhony,kór když chlap dělá směny a představa že se vracím s malou odněkud v kočáru že jo...a tma už ve 4...takže vlastně nic nevíme 😀

zuzajulie
autor
4. pro 2019

@barunka1408 ono je taky otázka,jak to bude,až bude to metro, že jo...ale staví se hodně,tak i místa pěkná na procházky, budou časem o ničem...kdyby člověk věděl...

barunka1408
4. pro 2019

@zuzajulie tak my jsme taky v novostavbe. Ale zase rokle a Vltava i Tocna jsou jistota i do budoucna. A až tu bude metro ... no to už tu asi bydlet nebudem třeba naše vnoučata to metro zažijí 🤣. Chtělo by to napsat v jaké části Modřan se koukate po bydlení ;). Praha 12 je fakt obri.

barunka1408
4. pro 2019

@zuzajulie jinak dost často jezdim domu až kolem půlnoci a nějak ohrožene se necitim. A to jsem dost posera.

zuzajulie
autor
4. pro 2019

@barunka1408 hlavně kolem Levského, po dráze tramvaje směr poliklinika🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli