Vyvýšené záhony. Jaký materiál jste použili?

nebetka
23. bře 2022

Máte některá vyvýšené záhony? Podle jakého materiálu jste je vyráběli? Jaký materiál jste použili? Jste s nimi spokojené?

kami1984
23. bře 2022

Klasické překližky, uvnitř to manžel spálil, zvenku natřel. a máme 3.sezonu a v pohodě. Uvnitř máme polystyren, jsou hluboké, na tom netkanou textilii a hlínu.

leiladelly
23. bře 2022

Také se na ně chystám, tak se ráda podívám zde na zkušenosti 🙂

maki90
23. bře 2022

@nebetka mám, jsou super. Manžel je dělal ze zbytkového dřeva, zevnitř nopovka a na dně králičí pletivo, aby tam nemohli škůdci.

dasipe
23. bře 2022

Též máme, ze dřeva, koupily se na to fošny, zevnitř nopovka a vespod pletivo, jak píše @maki90

nebetka
autor
23. bře 2022

@maki90
@dasipe
Nemáte fotku? A děkuji za odpovědi. Musí kouknout, co je to Nopovka? Kolik cm máte zeminu a co pod tím na vyplnění?

maki90
23. bře 2022

@nebetka nopová folie, černá fólie s "boulickama"😁 dává se kolem baráků jako izolace proti vodě. Můžu zítra vyfotit. Dospod jsem dala všechno možné, hlavně větvičky z ořezu keřů, taky posekanou trávu atd. Zemina tak poslední třetina. Letos budu doplňovat, trochu si to sedlo.

intonace
23. bře 2022

@maki90 Děkuji za radu s pletivem 👍

nebetka
autor
24. bře 2022

@maki90 Kdybys mohla vyfotit, budu ráda. Ta nopovka je kolem dokola?

dasipe
24. bře 2022

@nebetka mám v tom hlínu z našeho kompostu plus dokoupený substrát, promíchali jsme to a pak do toho zarývám koňský hnůj plus na podzim vápno 🙂 a venkovní nátěr je luxol

nebetka
autor
24. bře 2022

@dasipe Moc děkuji. A jak je máš vysoké? Vypadá to moc dobře.

dasipe
24. bře 2022

@nebetka nemám u sebe metr ale odhadem asi 60-70cm a tloušťka prken bude takové 3cm, taťka je právě dělal schválně ze silných aby to něco vydrželo 🙂

maki90
24. bře 2022

@nebetka ano, dokola. Dnes jsem se vrátila z práce až za tmy🤦tak zkusím zítra, ale vypadají téměř totožně jako má @dasipe 🙂

dixi86
24. bře 2022

My dělali z betonových obrubníků(před 10lety)a teď budeme dodělávat další z cetris desek. Chci to na delší dobu.