Žehlící prkno. Jaký potah?

martiniquest
12. led 2021

Zeny, potrebuji se poradit ohledne zehliciho prkna. Mam doma uz radu let nejake obycejne od Leifheit. Puvodni potah byl jen milimetrovy molitan a na nem tenka latka. Cele to bylo na prkne stahnute jen snurkou a neustale to padalo. Navic se mi pri zehleni "obtiskava" kovova mrizka na obleceni a strasne me to stvalo. Zakoupila jsem jiny potah, tentokrat nejaky metalicky od Spontex. Take pada a obtiskava mrizku. Proto koukam po novem prkne, pripadne poradnem potahu. Kamaradka si chvali Leifheit Airboard, ale treba mi date jeste jiny tip. Nevylucuju ani koupi jineho potahu, ale jakeho, aby to byla sázka na jistotu? Zehlim velmi malo, ale obcas je to nutne a uz me nebavi se u toho stale rozcilovat. Dekuji za postrehy.

martiniquest
autor
12. led 2021

Soucasne prkno

martinazidkova
12. led 2021

S dovolením se 📌. Taky se teď koukám po novém prknu

martiniquest
autor
12. led 2021

@martinazidkova abysme se neceho dockaly 😆 mozna do nazvu pripisu neco pikantniho, at mame vetsi návštěvnost 🤣

gramar
12. led 2021

@martiniquest hele měla jsem stejný problém, tak jsem vzala kus překližky dala na vrch a na to potah a protože to uvazování šňůrkou vymyslel vůl, tak jsem tam ten potah nastřílela sponkovackou. Kdybych koupila nové asi by to bylo snazší, ale to bych nebyla já... Teď řeším že se to vytuněné prkno posejrilo a začalo se nekontrolovatelně skládat dle vlastní vůle 🤣
Jo ještě pod tu překližku jsem překryla nějakou larisou z období války, s ohledem na to jak kousala 🤣

sarrita
12. led 2021

Mám taky žehlící prkno s takovou mřížkou a taky mě štvalo že se mřížka obtiskuje na oblečení. Vyřešila jsem to tak, že jsem na něm nechala původní potah a na to dala ještě druhý, ten stříbrný a už to nedělá. Mamka to vyřešila tak, že pod potah dala starý ručník a taky se jí mřížka už neobtiskává. Prostě to chce asi jen více vrstev anebo jde i koupit potah, který má silnější molitanovou vrstvu.

jitka_cv
12. led 2021

Mám na prkně dva potahy na sobě a obtisky už nedělá.

zuzkasim
12. led 2021

Ten molitan je extra tenoučký. Řešením je dát pod potah ještě vrstvu něčeho jiného - starý ručník, kus deky nebo něco na ten styl. Překližkovou desku bych nedoporučila, pokud používáš občas i parní žehličku. Ta pára musí někudy unikat, proto je tam ta mřížka. Když to nebude dýchat, bude se tvořit plíseň.

martiniquest
autor
12. led 2021

@zuzkasim Preklizku urcite nepouziju. Ani nejsem takovy kutil 🙂 Potiz je, ze ten potah je tak blby, ze se mi z prkna neustale shrnuje, nejde poradne utahnout. Dat pod to jeste neco, tak to půjde jeste hur. Certi by me z toho prkna vzali. Koukam na ceny potahu a asi si radeji usetrim nervy a koupím nove poradne 😒

levandule_k
12. led 2021

Mám žehlící prkno od Leifheit thermo reflect, je sice mřížkované, ale ta mřížka není kovová. https://www.leifheit-shop.cz/zehlici-prkno-airb... Materiál vypadá trochu jak nějaký druh polystyrenu (lépe ho popsat nedokážu). Nic se neobtiskuje, žehlí se na něm dobře. Mám ho cca rok. Většinou žehlím bez napařování.

@martiniquest Pokud se to potah shrnuje, dají se na něj našít extra sňůrky a lépe ho pak upevníš.

martiniquest
autor
12. led 2021

@levandule_k To je ten airboard, ktery ma kamaradka. Taky byla polosilena z obtiskavani a toto je podle ni ok. A shrnuje se ti ten potah na airboardu nebo drzi?

pengli
12. led 2021

@martiniquest Zdravím, to je dobrý téma! Jsem na tom podobně, taky skoro nežehlím, ale když ano, obtisklá mřížka se taky občas vyskytne. Nejlepší mi asi přijde nápad s vrstvou navíc - deka, ještě jeden potah...atd. Mimochodem - jen taková vzpomínka - my nikdy doma prkno neměli, mamka žehlila v obýváku u stolečku, na kterém měla deku, na ní prostěradlo a bylo to. Žehlilo se v neděli navečer, vzpomínám na ty hromady prádla 🙂 Ale mělo to výhodu, žehlilo se v sedě u televize 🙂

levandule_k
12. led 2021

Neshrnuje se mi potah. Kamarádka měla starší prkno a už měla škaredý potah, tak si někde za pár Kč koupila nový, univerzální, ten vůbec nedržel, tak to řešila extra šňůrkami.

gramar
12. led 2021

@zuzkasim Měla jsem na mysli takovou tu děrovanou sviňu co se dává na záda skříní aby to "dýchalo", pravdou je že pokud člověk hodně napařuje, tak se to pravděpodobně po čase nafoukne a bude to taky na prd, já tam spoléhám na tu kousavou deku, po dní nevidím :D
@martiniquest Naprosto tě chápu, když já jsem blbá a řídím se heslem "zkratka je delší, zato hůř schůdná" :D Ale jak píšu, taky budu muset pořídit něco nového protože se tam podělal zámek na uchycení... Ale s ohledem na cenu a prostor to vidím tak že si něco vymyslím, manžel si zanadává a udělám si nějaký vytahovací nebo tak :D
@pengli Hele to dělala tchyně, jenže já jsem vadná a neumím žehlit v sedě, tedy ono to moc neumím ani jinak, ale v sedě je to ještě větší marnost :D

martiniquest
autor
12. led 2021

@pengli Tchyne taky zehli na stole, ale to je pro me naprosto neprakticke. Potrebuju obcas rychle prezehlit obleceni k siti nebo reflexni obrazek. Prkno mam za skrini a hned u zasuvky, stul bych od deti debordelizovala 10 min 🤣

fyii
12. led 2021

@martiniquest ahoj mam leifheit airboard uz roky a super. Ma nejakou tu funkci 33% rychlejsi zehleni, ja teda k nemu mam i parni generator. Ale jde to i s naparovaci zehlickou. Potah jsem uz asi 2x menila, ty snurky jsou teda fakt "patent", ale nasila jsem si tam asi 3cm gumu zespodu a drzi to jak das. Nejlepsi prkno co jsem, kdy mela. Stalo na muj vkus dost, ale drzi. Nic se neobtiskava, je to jak nejaky deraty slisovany polystyren...

martiniquest
autor
12. led 2021

@fyii diky za osobni zkusenost ;)

cuuza
12. led 2021

Taky jsem měla zkušenost s debilnim potahem a mřížkou, různě jsem to zkoušela upravit až jsem se na*rala, vyhodila to, koupila leifheit airboard a super...

martiniquest
autor
12. led 2021

@cuuza Vecrr ho taky objednavam. A pro sicher jeste ty klipy na napnuti potahu, stoji to 70 Kc a nervy mam jedny

martinazidkova
12. led 2021

@martiniquest tak já už mám objednáno. Dík za typ nap ty klipy, asi bych je nehledala, takhle aspoň pro jistotu budu mít 🙂
O víkendu jsem plánovala velké žehlení, tak jsem zvědavá, jestli to stihne přijít, nebo ne 😃