Barva na dětské hračky. Čím natřít (kromě Balakrylu)?

michaela666
7. lis 2021

Vyrábíme dceři activity board a potřebovala bych poradit, čím natřít dřevěné komponenty. Jde mi o pár kousků ( kuličky, dvířka,..). Chtěla bych vícero barev, ale úplně se mi nechce kupovat celé plechovky Balakrylu. Můžu to vzít akrylovými barvami a přelakovat vhodným lakem? Co jste používaly vy?

konidana
8. lis 2021

@michaela666 obrousit a nechat přírodní dřevo. Maximálně zlehka natřít třeba olivovým olejem. Nebarvila bych. Určitě tam budou jiné barevné prvky.

slunea
8. lis 2021

Myslím, že namalovat akrylovými a přelakovat by mělo fungovat. Nebo namořit a přelakovat. Máme takto barvenou dřevěnou vkládačku a vypadá to hezky.
To moření by mohlo být odolnější, neobouchá se.

jiss
8. lis 2021

@michaela666 nakonec k tomu nedošlo, ale měla jsem na podobný projekt nachystané tzv. mléčné barvy. E-shop se jmenuje mlékovky nebo tak nějak. Prodávají se v prášku a člověk si vždycky jenom namíchá s vodou množství, co potřebuje.

zelenaesmolda
8. lis 2021

@michaela666
vzala bych to nezavadnou barvou,pouzivaji se treba na postylky kdyby dite spolklo odloupnuty kousek 🙂

monuleee
8. lis 2021

Prodavala jsem barvy. Barvy Socrates jsou vhodný na postýlky i hračky a věci který přijdou do kontaktu s potravinami. Je vodou ředitelná a různý barvy