1. trimestr negativní, triple test - 1 hraniční hodnota

ma121
7. dub 2015

Zdravím vás ženy.
První trimestr jsem měla negativní, NT:1,5mm... nosní kůstka přítomna, a všechny výsledky říkal dr, že dopadly skvěle.
Minulý týden jsem byla na odběru krve k triplu testu, přesně v 16tt a dnes jsem si volala o výsledky a že výsledek je zase negativní, ale jedna hodnota je hraniční. Bohužel ještě nemá ten papír, jen mu to volali, tak příští týden tam mám jít. Říkali mu, že by doporučili genetiku, ale na odběr plodové vody se mi teda moc jít nechce. On říkal, že bude stačit zase velky ult be 20.týdnu. Chci se zeptat, měla jste to také některá tak a potom zdravé miminko? .. Mám strach, jsem prvorodička a je mi 19 let. Myslím si, že ten prvotrimestrální je ale přesnější ne? Moc děkuji za všechny odpovědi.

kaccistar
7. dub 2015

@ma121 ahoj, ja by som sa tym vobec nestresovala. Toto je vraj prave klasicky problem triple testov, ze vychadzaju falosne pozitivne.. preto by som radsej pockala na UTZ v 20.tt a vobec by som nad odberom plodovej vody ani nepremyslala.. dokonca som citala, ze je na triple testy zbytocne ist, pretoze su menej presne ako NT screening a zbytocne prave strasia..

loilla
7. dub 2015

@ma121 mám stejná názor jako @kaccistar - o tripplech se říká, že často vychází falešně pozitivně a maminky jen straší.. Takže bych také počkala do toho dvacátého týdne 🙂

linda73
7. dub 2015

Ahoj, měla jsem to taky tak. Ale už v té době jsem četla, že tripple testy nejsou moc spolehlivé, takže jsem se tím nechtěla nechat rozhodit. Určitě bych ale šla na velký utz na nějaké specializované pracoviště, pro tvůj klid 🙂. Mimochodem je mi přes 40 a mám zdravé 5 měsíční miminko 🙂. Pořád jde jen o výpočet nějaké pravděpodobnosti, takhle to ber;). Hodně štěstí 🙂

v2e2rka
7. dub 2015

Správný výsledek by měl stanovit genetik-prostudovat OBA výsledky a teprve z nich vyvozovat závěry. Takže pokud by mě tam doktor poslal, pro klid duše bych tam asi zašla, ale odběr plodovky bych si dělat nenechala, maximálně nějaký hodně podrobný ultrazvuk. Ale kamarádka měla u obou dětí u triplů hraniční hodnoty, dělali jí pak 3D utz a má dvě zdravé děti

ma121
autor
7. dub 2015

Já právě taky četla, že ty triple moc spolehlivý nejsou. Příští týden si tam jdu pro přesné výsledky a pak se hned objednám přesně na to specializované pracoviště na velký ult ve 20.tt. Na odběr plodové vody určitě nepůjdu. Moc děkuji maminky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru