Akné v těhotenství. Co by pomohlo?

marci
2. dub 2008

Zajímalo by mě zda taky trpíte na zhoršené akné v těhotenství a jak s tímto problémem bojujete. Třeba mi tak poradíte, protože jsem ze své pleti už fakt zoufalá Před 2 roky jsem vysadila HA (během jejího užívání jsem měla pleť O.K.), pak se sice trochu zhoršila, ale dařilo se mi ji udržovat pravidelnou návštěvou kosmetičky, užíváním psyllia, pitím čistících čajů v únosné podobě. Co jsem ale těhotná je to děs a hrůza!!! Nejhorší je čelo a partie kolem vlasů. Čelo mám tak bolavé, až mě to bolí. Dneska ráno jsem si v koupelně i pobrečela, že takhle snad ani nemůžu do práce….. Tak třeba mi někdo poradí co u něj zabralo…….. Jinak ke kožní lékařce chodím pravidelně – mám pocit, že na mě už odzkoušela snad všechny léky…….takže tam mě to znovu netáhne, spíš bych chtěla nějakou přírodní léčbu, z vlastní zkušenosti vím, že ty chemikálie v mém případě nějak nezabírají. V zoufalství se teď teda znovu mažu krémem Skinoren od kožařky, ale výsledky to žádné nemá

ruby95
28. kvě 2015

Ja cekam chlapečka a mam na obliceji furt něco suche male skvrnky nebo pupinek. Na tu suchou kuzi mi dost zabrala maska od PURE . Myslim ze je to z orifleamu .

zindy
8. lis 2016

Hlavne at to neprejde v jizvy, to se pak tezko leci :( znam to z vlastni zkusenosti.

iske
16. únor 2017

Ahoj, já měla problémy s akné a atopickým ekzémem (olupování šupinek) už před těhotenstvím. Teď jsem na konci 7. měsíce a stále se mi to všechno zhoršovalo, hrozné. Už jsem ani nedoufala a po různých neúspěšných "zbraních", které jsem znala z dřívějška jsem narazila na velkou pomoc.

Večer si umyju obličej a dekolt hodně teplou vodou a lupinovým mýdlem (angel-oil) nebo rozpuštěnou solí meinebase. Smyju teplou vodou a ihned mokrý obličej namažu kapkou santalovým olejem a namasíruju. Ten santalový olej je zázrak. Zbavil mě ekzému i téměř akné. Nekupujte však jiný než angel-oil, protože to je úplně jiná liga než co jsem doposud zkoušela. I drahé oleje letěli do koše, protože oproti těmto jsou to jen drahé břečky. pokud máte jizvičky, můžete místo santalového občas použít i Narbenol od Hádka, který akné také zlepšuje.

Ráno si umyju obličej vodou z růží a hned vmasíruji čistý aloe vera gel (angel-oil). Kůže není mastná a akné to zklidní. Dobře drží korektor. Až nebudu těhu, budu užívat i jejich olej z černého kmínu smíchaný s vlašským vnitřně, je dobrý na ekzémy, Crohna a nachlazení. Teď moc raději experimentovat nechci. Tak opravdu zkuste!

Krém Elicina není na akné špatný, ale mě po čase dost vysušoval a ekzém se horšil.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru