Alergie na pyl. Může být provázená horečkou?

nikkos
9. dub 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat: může být alergie na pyl provázená horečkou?

Malý má už třetí den teploty 38-38,5°C ale jinak žádný kašel, rýma neteče. Nos má ale ucpaný, nemůže jím dýchat, ale odsát nic nejde i když před tím zvlhčím nosním sprejem. Občas si mne oči a nos, napadlo mě jestli to nemůže být alergie, táta jí má právě vždy v tomto období.
Díky 🙂

junovka
9. dub 2009

podla mna moze.Tym, ze ma nos upchaty, nevie nic vyfukat, tak sa moze z toho pridruzit aj nejaky skryty zapal,...aj ked je to zapricinene alergiou.My sme to mali tiez....a nema zapalene hrdlo??? 😕

angelik
9. dub 2009

my sme alergie nikdy nemali s horuckami, ale asi je pravda, ze to moze zacat ako alergia a vyvynut sa z toho zapal

urcite by som sla za lekarkou ak to neprejde

moja prave dobera antibiotika a mali sme to iste, z nosa tieklo malo, horucky, odsat neslo, hlieny stekali pozadu v krku (z tych potom kaslala) a potom sa od toho pridruzilo hrdlo, mandle...

krista
20. dub 2009

dygab • 1d • Dnes ve 14:29
Ahoj, obávám se, žese u naší slečny začíná projevovat pylová alergie. Máte s tím někdo zkušenost v tomto věku?

eppik.m • 1d • Dnes v 18:22
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

timbouctou
20. dub 2009

nikkos - my to máme taky tak, úplně chrčí, někdy to zní že je jako zanudlený ale nic tam nemá. DR nám napsala Zyrtec a ten pomohl. Říkala, že jak teď kvete všechno jako blázen najednou tak je to záhul i pro dospělého nealergika, natož pro děcko.

drago
21. dub 2009

dygab naše malá měla silnou alergii už vloni. Začalo to flíčkama a za týden na to krvavé oči, nateklý obličej, někdy jí teklo z nosu. Asi měsíc a půl jsme chodili ven jen dopoledne. Dokonce jsme byli v Brně pro pylové sítě. Testy na podzim na alerg. měla negativní. Letos pro změnu zatím pyly o.k. ale před asi dvěma měsíci začal exém a potr. alergie. Má to pravděpodobně ze snížené imunity po anibiotikách. V roce měla akut. zánět ledvin a letos zánět moč. cest. Před měsícem jsme byli u homeopata a ten nám opravdu jako jedinej pomohl.

dygab
21. dub 2009

Jéééé a co vám dal za homeoúatika? Také se tam chystám. Ted snad udelaji testy, pres kamaradku v nemocnici,ale driv nez leky chci vyzkouset právě homeopatika. Mně se alergie objevila až ve 20ti, ale rovnu přešla v astma☹. Tomu chci předejít.

junovka
21. dub 2009

dygab, moja ma teraz asi tyzden soplik, ale v podstate len vecer ked spinka, nemoze dobre dychat na nos, tak jej davam pocas dna homeopatika Coryzaliu, je tam pisane, ze je dobra aja na sennu alergiu 😕 , potom do nosa Nasivin a na odporucanie jednej odbornicky krciarky jej zacnem davat este Sinupret.

erikasadek
21. dub 2009

ajja sa pridavam , na homeopatika na laergiu nedam dopustit.....

dygab, je to osobne co ti da,
zalezi na peloch na spravani dietata alebo dospeleho,
teda je vel afaktorov.. ale urcite ti da histaminum, histaminum poumon, a potom uz sa len kobinuje podla, alergie moj berie 8 ampul rozlicnych a kazdu nedelu jedna velka davk a, urciteho produku..
moja to kombinuje s oligo elementami.. v ampuliach....

aj moj muz ktory je cely rok na liekoch, inac s a hned skrabe asvrbi aho oci a nos tak musel uznat ze zabera.....

osobn eano lieky typ aerius zyrtec, a xyzall su dobre, ale byt cely zivot na nich ma nebavi..
teda moja lergia zmizla pomaly sama.. bez liekov.; ale to je o inom, ale hlavne deti proste si neviem predstavit v takom skorom veku byt na takychto liekoch dennodenne...
takze homeo bola super alternativa...

junovka
21. dub 2009

erikasadek, a co povies na tu Coryzaliu?

erikasadek
21. dub 2009

coryzalia je na klasicke nachladenie

pri alergii potrebujete vlasten pele, sensibilizaciu na ne, takze treba brat urcite druhy; homeopatik; viem ze existuju aj take klasicke, pre predaj uz kominovane, ako coryzalia...

erikasadek
21. dub 2009

dam ti priklad co berie moj syn , na alergiu na pele, moj druhy na potravinovu alergiu berie nieco uplne ine..
obe funguju super..

takze
POLLENS 5CH
NUX VOMICA 5CH
POUMON HISTAMINE 15CH
TOTO KAZDY DEN;;
a kazdu nedelu jednu s tychto...

SILICEA 15CH
LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH
PHOSPHORUS 9CH
V.A.B 9CH
STAPHYSAGRIA 15CH

drago
21. dub 2009

malá bere histamin má bezlepkovou dietu, žádné cukry jen přírodní a lactobacily a vitamíny. A aloe bery na pročištění. 🙂

caira
23. dub 2009

ahojky, tak u nas to tez vypada, ze mala bude alergik po me.. me se alergie objevila uz jako male, pry v roce jsem mela prvni astmaticky zachvat ( takova ta bila vata z topolu je pro me nejhorsi alergen) na dovolene, kde byly topoly..od te doby se zjistovalo vic a vic, jsem alergicka vpodstate na veskere pyly,prach nektere potraviny, seno, roztoce, peri atd atd a tak se jen hrozim co z toho po me podedila dcera..

Zatim je jakz takz ok, ale zacina mi kychat a porad si strka prsty do nosu, jako by ji nos svedil ( nebo se proste jen stoura, kdo vi 😀 )

Pristi tyden letime do CR tak ji vezmu ke sve alergolozce co me mela jako dite v peci a pry mi ji otestuje..tak jsem zvedava.. 😕 Holky od kdy se smi davat detem med (alespon v malem mnozstvi) hodne alergologu mi radi jist mistni med, ze tim,ze to v malem mnozstvi obsahuje pyly, ktere se v okoli vyskytuj, ze to pomaha telu vytvorit si protilatky..- ja to tak delam, davam si med obcas treba do caje nebo tak, ale nevim od kdy se smi davat med detem? nejsem si jista, jestli jsem nekde necetla, ze nejdriv az od tri let nebo tak?

erikasadek
23. dub 2009

ciara ja osobne davam svojemu , aj nepriek tomu ze je silny alergik, na urcite veci, ale na pokyn mojej lakarky som dala.. trevb vyskusat ak je reakcia aspon vies , ze nic sa nedeje..
takze mojmu som davala od 8 mesiaca, nie kazdy den, ale daval, hlavne lyzicku do bylinkove cajiku....

zaklad je aby to bol domaci teda tuzemsky ,med!!!!!
teda aj s eu moze byt , ale nie mimo eu , treba citat stitok..
na tieto pele nase tela nie su stavne, teda nasim organizmom cuzdie, a preto je velke riziko alergie;.

ja aj moj muz sme obaja alergici, niekedy som bola na slovensku neskutocny alergik dostala som sa s toho , ked som odisla so slovenska;. za par rokov teraz nepotrebujem nic
moj starsi syn , nema alergie, len zacal minuleho roku mat slabe kychanie apodobne, dala som ho na homeopatiu a funhguje to, ako aj u mojho muza, ten je silny alergik , cely rok musi brat lieky teda musel...
a josh tak chudak, ten je silny potravinovy alergik a le chvala bohu pel ine v pohode.. 😉

caira
23. dub 2009

erikasadek:

diky, ja premyslim, ze to prave vyzkousim, treba malicko primichat do masla a dat na toastik atd ( ja jako dite milovala medove maslo) Mala mi zadne cajicky nepije, pije jen vodu takze do toho ji to dat nemuzu.
Ohledne alergie tak ja to mela taky lepsi, kdyz jsem se prestehovala do UK, ale zrovna letos strasne trpim, cca 2 uz dva tydny a dokonce se mi k tomu udelal ekzem a to jsem nemela od detstvi... ☹

erikasadek
23. dub 2009

tak to mi je luto.....

u mna to preslo tym ze som sa odisla so slovenska na ibizu a tam som sa vycistila, za tych par rokov potom sa mi vratila slaba tu v parizi , ale co uz je tu znecistenie.. ze?
ale ked som bola tehotna po prvy krat tak som trpela strasne, ale tym ze som nic nebrala telo si zvyklo pomaly za ten rok a na dalsoe mi to zmizlo uplne samo.. potom uz som brala len homeo na precisteniE

a musim poklopat zatial v pohode.......

inak aj ja zboznujem, chlebik maslo a a med.. a aj moje deti..

med je dobry aj v mliecku , hlavne ked je bolave hrdlo.. 😉

malemu som robila na noc bananove mlieko , a ochutene medom.. isiel sa zabit.. nasytilo a ho a bolo to zdrave.. 😉

eppik.m
13. kvě 2009

ahojky, tak máme šílený soplík, který nám teče s nosánku proudem, někdy se i Michal zakucká hlenama co se mu natečou do krku, zarudlé očička jakoby lesklé , jsme bez teploty ... holky snád to není alergie na pyli ???!!! nestíhám mu to odsávat a jak mu to teče tak ty sople všude patlá po obličeji a lýže si je ... no hnus 😝 pediatr nám napsal kapky do očí a nosu CromoHexal a Zyrtec kapky kdyby to byla tá alergie, tak jsem mu dala 3 kapičky a pak spal 3 hodiny což on nikdy tak dlouho doma nespí 😅

popelka.miri
13. kvě 2009

Eppik.m, moje dvě starší děti mají alergii mj. na pyly a berou na to prášky každý den a stejně furt smrkají..Jenže divný je, že já alergii nemám a taky frkám 🙄 a moje nejmenší má sice astma, ale ne alergii a taky začala smrkat. Tak teď fakt nevím, jestli je možný, že jsem tu alergii dostala "na starý kolena"? 😅 Ta malá taky nemá teplotu, ale oči se jí lesknou a rýma jí teče 😖

eppik.m
13. kvě 2009

popelka.miri: teda to je asi dobou, já taky frkám a tečou mi nudle, teda ty pyly nám ale dávájí zabrat 😝 akorát nechápu proč když tolik dní pršelo a spláchlo je ... Michal se mi dusí hleny když jsem ho uložila ke spaní, chudinka malej strašně moc mu ten nos teče, proudem ... tak jsem mu podložila hlavičku polštářkem tak snád mu to pomůže jinak nevím co tedy s ním budu v noci dělat, to mám pořád odsávat ?

popelka.miri
13. kvě 2009

Eppik, bohužel ☹ . Odsávat musíme pořád kvůli ouškům! Já teda s malou bojuju jak ďas s odsáváním. Ještěže mi mladší dcera pomůže jí držet ruce 😅 . Já teď musela v neděli umýt všechna okna a vyprat záclony, protože bylo všude plno pylu 😠 A jak otevřu okno, tak to sem všechno nafouká a je to jasný 🙄

popelka.miri
13. kvě 2009

Já tady mám od dr. pro malou na tu hnusnou rýmu na noc sirup Zodac, je to taky na alergie, docela jí to na noc zklidnilo 🙂

eppik.m
13. kvě 2009

popelka: četla jsem že na okna se dají pořídit protipylové sítky ... no já přes den utírám kapesníčkem ale už má nos červený jak mu to furt šudlám a to se mu vůbec nelíbbí a na noc mu to odsávám s odsávačkou na lux, to jsi jakž takž nechá, protože luxování miluje ... no když bude nejhůř tak mu to luxnu i v noci, jelikož to krásně vysaje ale bohužel jen na 5 minut než opět mu ty nudle tečou proudem, jinak jsem mu dala kapičky Zodacu a zatím jako kdyby žádny účinek, má to účinkovat hned nebo až po nějaké době užívání ??? ... tak to vyhlašuji válku pylům 😅

popelka.miri
13. kvě 2009

Jelikož jsem jiný kapky než nasivin do nosu a Zodac sirup nezkusila, tak nemůžu řict jak dobře Zodac funguje. Ale dr. řekla těsně před spaním odsát nos, kapky a tenhle sirup a docela spala (tak 3 hod,pak chtěla kojit)..

eppik.m
13. kvě 2009

http://www.stopalergii.cz/inshop/okenni-sit-pro... tady jsou stránky ale tá cena, vědí na čem mají vydělávat 😠
tak sirup nemáme ani nasivin tak se zítra poptám v lékárně, nebo zajdu raději na ORL 😔

eppik.m
16. kvě 2009

ahoj, tak se nám to kapánek zlepšilo ale nejsem si jistá jestli to byla rýma s nachlazení nebo alergie ... sice soplíky nám už proudem přestali téct na druhý den užívání Zodacu a kapání do očí, ale večer a občas i přes den se jěště pořád zakucká, jak se mu to nahromadí v krku ... a navíc má pořád studené ruce ... tak nevím ... venku posledné dni prší takže pyly jsou utlumené ...možná by to chtělo zajít na testy na alergologii 😖

popelka.miri
16. kvě 2009

Eppik, malá teď dostala šílenou rýmu ☹ , nestačím odsávat (ale alergie v jejím případě to nebude, i kašle), jenže já už nevím, jak na ní, protože děsně bojuje, když odsávám. Dcera mi s ní ppomáhá, ale je to čím dál těžší 😖 -Moje má taky pořád studené ruce, tzn. že je nachlazená..já jsem na tom podobně.Ale starší děcka mají rýmu pořád hroznou a to berou prášky na alerg. Ono je asi jedno, jesli prší nebo ne 😒 Ale my to měli takhle, když byly moje děti často nemocné, rýma, kašel a záněty dýchacích cest, tak je radši poslala dr. na alerg. vyšetření..Z otcovi strany mají co dědit 😖 . Ale můžeš si sama požádat o papír, lepší dřív,než později.. 😉

hancas
16. kvě 2009

ahojky já mam od naroz.astma a ted malýho taky chytli průdušky,sopel,kašel a zánět spojivek,když jsem byla u mé doktorky alergoložky tak mi řekla že to mlže být alergie,ale dá se to zjistit až nejdřív ve 3letech,dříve ne

popelka.miri
16. kvě 2009

Hancas, jak to, že se to dá zjistit až od 3 let, když u mojí nejmenší dcery to na jaře zjistili a bere dokonce kortikoidy na astma! A test na alergie jí taky udělali (vpichy na ruce, alergeny) a byl negativní. Její otec a jeho máma astma mají.

eppik.m
16. kvě 2009

no my máme k tomu jěště AE, ale zatím nechci malého zatěžovat testami, až bude větší, nevím co je lepší ... tak si říkám jestli to nejsou zuby, ale nevím jestli ty skleněný oči, zarudlý a studené ruce a tolik hlenů v krku k tomu patří 😖 koukala jsem že mu asi lezou trojky nahoře a dole (jinak před tím taky jsme soplili ale né tolika a měli jsme průjem a ted nemáme) ... ach jo, zrovna jsem k němu musela odběhnout, opět se mi zakuckal, já mu nedala polštářek pod hlavu, že už je to dobrý a ono není, úplně se klepal jak nevěděl jak má dýchat když mu ty hleny asi ucpaly dutiny a stékají mu do krku, sliším jak mu to tam chraptí, tak nevím alergie to asi není ...

popelka.miri
16. kvě 2009

Eppik, před vánoci mi malá začala stonat, byla pořád zahleněná až se dusila a chroptěla, to bylo strašný ten chrapot 😖 , nakonec jsem zjistili bronchitidu a ta se opakovala ještě dvakrát (zahleněná byla celá, až hrůza), tak jsem jí vzala na alerg. a zjistili astma a od té doby, co má inhalátor, tak už nechroptí. No při zubech by určitě neměla mít skleněné oči, studené ruce a zahleněný..to je nachlazený, ale ty zuby má asi chudák zároveň. Malá taky měla teď nachlazení a do toho jí rostly stoličky, taky děs ☹ ..Když ho to nepřejde a zhorší se to, tak zahdi k dr. Kdyby začal sípat, nebo chroptit nebo těžce dýchat a ktomu ty hleny, tak může mít bronchitidu! Radši si zajdi k dr. 😒