Alergie v těhotenství. Berete léky?

miksa
28. dub 2008

ahoj holky jak to řešíte s alergii v těhotenství? jsem silný alergik a astmatik léky na astma mi nechali, ale na alergii je prý brát nemůžu a ted začínám mít velké potíže, alergie mě začíná velice zlobit mám pořád ucpaný nos, nebo mi z něj teče jako z vodovodu a špatně se mi dýchá, a to ještě není to nejhorší období děsím se jak to budu řešit později. holky co máte alergii berete na ní nějaké léky nebo co s tím děláte? děkuji za všechny odpovědi

andelka
29. čer 2008

veverka: Já myslím, že udětí se může alergie projevit kdykoli a nezávisle na tom, kdy se narodily. Máš pravdu, že je snadné si říct, teď musím otěhotnět, teď by nebyl problém. No ale copak to jde si to tak naplánovat? Já se letos snažím vydžet bez léků i když je doma mám, minimálně na 3 měsíce. Sezonu mám od května a do dneška jsem si vzala asi 4 prášky Aleridu a asi 2x jsem si stříkla do nosu. Sice mám prášky v každé kabelce, kdyby něco, ale zatím celkem často prší, tak je to ok. Asi tak za rok bychom se chtěli začít snažit, takže už letos zkouším, jestli bez léků vydržím.

veverka1
29. čer 2008

andelka: Je to tak alergie se může objevit kdykoli. Já s bráchou jsme narození já v květnu, brácha v září a alergici jsme oba dva. mamka je v lednu, nikdy alergiema netrpěla až jak jsem se narodila já. Já si myslím že v dnešní doběě se to neovlivní, je to civilizační choroba. Naplánovat těhu si opravdu nejde. Aspoň teď už to vím i já. Když jsme chtěli ty dvě naše dítka co máme, tak jsem si řekla budu těhu a hned další měsíc jsem byla. Teď potřetí to nejde tak lehce, půl roku se snažíme, už jsem stihla potrati, což mě nikdy nenapadlo, dvě těhu byli bez problému. Když si představím že na radu alergologa bych už mám poslední měsíc na zkoušku jestli se povede a nebo ne a pak až kolem vánoc. Je to docela šílené. Letos mám sezonu taky uplně v pohodě, myslím že je to tím počasím. Já ale chodím už asi 4 roky na injekce na alergie, teď jsem si nechala poslední píchnout v květnu po tom potratu a myslím si že nemám problémi díky ní. Kdoví. Já mám jednu sezonu uplně v pohodě a další šílím. takže je to opravdu sázka do hry. Já mám sezonu taky od května, ale ten květen je ještě většinou v pohodě, nejhorší bývá ten červen a začátek července a pak do konce července a srpen jsou to zase už jen záchvěvy

andelka
29. čer 2008

To mě mrzí, že se to nepovedlo, taky bych se pak asi na nějaké plánování kdy smím a kdy ne vykašlala. No já jsem vlastně nevěděla, že mám alergii, ale pak mě doktorka poslala na alergologii kvůli něčemu jinému a tam zjistili, že ji mám. Takže už mám za sebou 3 roky s práškama ( v zimě proti breberkám, které mi způsobovaly bolesti v krku a v létě kvůli pylové alergii), teď v zimě už jsem ty první nedostala, čekali jsme, jak to zvládnu a šlo to. No a teď jsem dostala ty letní s tím, že je mám začít brát, když se objeví potíže. Tak se toho držím, zvlášť když to zkouším i preventivně kvůli miminku. Mám prášek v každé kabelce a batohu, ale zatím jsem jich použila malinko. Tak uvidíme. Červenec a srpen byly nejhorší, co si pamatuju. Jenže jsem nevěděla, že je to alergie na pyly, myslela jsem, že je to ze slunka, protože vždycky, když bylo venku krásně, jsem kýchala, smrkala..

veverka1
29. čer 2008

andelka: Tak já se s toho neúspěchu docela už otřepala, sice to ještě bolí když vidím miminko, ale dá se to zvládnout, jsou prázdnin a mám doma ty svě dvě dítka než mě utečou na prázdniny někam, tak se zabavím. Navíc to byl uplný začátek a já si nestihla ani zvyknout že jsem těhu. Já jsem teda alergička od mala a místo toho aby se to lepšilo, se mě zdá že se to zhoršuje, po prvním porodu se mě alergie ale opravdu zlepšila apo druhém se zhoršila a ještě víc než byla před prvním dítkem. takže já jsem docela už ve všem zběhlá, prášky taky všude sebou a hlavně teda inhalátory, bez těch nesmím ani na krok. Ale za ty roky se s tím člověk naučí žít a zvykne si. jen teda když je to už dlouho to věčné kýchání a smrkání tak jsem protivná i sama sobě a když si představím že by do toho měl být ještě ten řvoucí uzlíček, tak nevím

svoja
14. srp 2009

Zdravim, sice to tak uplne nesouvisi s tematem, ale potrebovala bych si vyslechnout rady a nazory na moji situaci. Jsem nestastna... Dva roky mame doma dve britsky kocicky, nikdy nebyly venku. Pred rokem me zjistili alergii na kocky. I kdyz bych je mohla dat k rodicum, rvalo me to srdce a nechala jsem si je doma. Ted jsem v 21tt. Doma zadne obtize nemam, leky nepotrebuju. Testy na toxo negat. Co ted? Dat kocicky pryc a neustale brecet a trapit se nebo si kocicky nechat a cekat co bude. Mimi ma sanci na alergii, manzel je taky alergik. Samozrejme, kdyby bylo mimi alergicky, sly by bohuzel pryc.

andreasek82
14. srp 2009

mne na alergologii doporucili sterimar nosni sprej s manganem.. docela zabiral 😉 🙂

vendulak
21. dub 2010

Ahojte holky, potřebovala bych poradit. Sice jsem v podstatě zase a ještě snažilka, ale proč začínat nové téma. Teď jsme přišli o miminko na začátku 7.tt po 2letech snažení. Hned na první kontrole v 5+něco se mě doktor v CAR ptal jaké beru léky tak sem říkala že Cezeru (to samé jako Xyzal, který jsem brala předtím) a on se dost zhrozil, že tyhle léky bych vůbec brát neměla, hlavně v 1.trimestru že v žádném případě! A to samé říkal i pak jiný doktor v CAR, a že i pokud chceme miminko znovu tak se mám poradit s alergoložkou na něčem jiném. Tak jsem tam hned dneska byla, protože je jaro, pyly a já trpím, ale tuhle bolest co jsme teď zažili už nechci nikdy v životě riskovat, vím že za to že se nám miminko nevyvíjelo jak mělo, léky na alergii nemohli, tedy doufám že ne. Ale prostě nechci riskovat už vůbec ani tu sebemenší maličkost že by se nám tohle ještě někdy stalo 😢. Tak sešm se svěřila alergoložce a ta mi na to řekla, že v podstatě vůbec žádné léky na alergii se v těhu nesmí. Takže ona by to viděla tak, že si máme otěhotnění naplánovat na podzim a zimu a pak by mi kdyžtak napsala jen nějakou lokální léčbu do nosu případně i očí. A že teď mám tedy dál brát normálně svoji Cezeru. Jenže to mě se nechce....nechci čekat a zase čekat. Čekali jsme už 2 roky, které mi přišli nekonečné a podařilo se nám jen s pomocí CAR. A teď mám miminko nechat plavat? A spoléhat na to že otěhotníme na podzim? Když teď se nám nedařilo 2 roky v jakémkoliv ročním období? 😒 Prostě hloupost.
A tedy chtěla bych se zeptat jestli nemáte nějaký tipy jak tedy na alergie? Protože tedy teď přichází pylové období a tedy moje asi nejhotší alergické období. Ale v podstatě to není jen teď, vadí mi třeba i jen pobyty na chatě, kam jezdíme často a tam taky mám děsné alergické potíže, ať je jakékoliv počasí. Takže kdyby měl někdo nějakou radu budu moc vděčná... 😉

petkula
26. kvě 2014

Používal někdo Beclomet Nasal Aqua v těhotenství? Je tam napsáno, že pouze na doporučení lékaře ale četla jsem na internetu, že většinou se může. Brala jste ho některá? Díky 😉

25ka
9. čer 2014

@miksa ja ma alergiu na vsetko co je vonku takze hruza pocas tehotenstva ako keby alergia zmyzla a teraz sa vratila ale s dvojnasobnym ucinkom a vsetky lieky co skusam su mi nanic holky tu z modreho konika mi doporucily homeopatikum rhinallergy http://www.kezdravi.cz/oddelenie/168-alergicka-... takze si ho idem zajtra objendat pretoze mam stale opuchnute oci tecie mi z nosa a co je najhorsie zacinam stejne priznaky vidiet aj na synovia to ma len 20 mesiacov ☹

cheesburger
12. čer 2014

Ahojte baby ,ja som v siestom tyzdni a doktor mi povedal ze aerius nemusim vysadit ale ako to tu citam tam tak ho okamzite vysadim ,som silna alergicka tak neviem ci to prezijem ale hovorili ste tu o homeopatikach len to je dlhsia liecba..myslite ze ked som brala ten aerius doteraz bude vsetko v pohode ,zacinam mat z toho celkom stres

leni84
12. čer 2014

Já mám docela dost silnou alergii na břízy a další stromy. Alergii mám od dubna do konce června. Užívám na to analergin..Radila jsem se o tom s doktorkou a říkala mi, že ten se v pohodě smí. Tchán je také lékař a ten to konzultoval i s alergologem a povolení mám i od něj. Smějí se i jiné léky, chce to se zeptat přímo doktora nebo v lékárně..Na letáčcích u léků píší všude, že se užívání během těhotenství a kojení nedoporučeje..Doktorka mi říkala, že když jsou obtíže velké, tak je lepší léky brát, než se dusit..A po 12tt, kdy už má prcek vyvinuté orgány žádné velké nebezpečí nehrozí..

hanih
12. čer 2014

@cheesburger Já taky beru aerius a doktorka mi řekla, že není testovaný na těhotné (proto je oficiálně nedoporučován), ale že se zatím o žádných negativních účincích na plod neví, takže v těhotenství by ho nevysadila úplně, pouze omezila. Podle mě je tohle co doktor, to názor...

dominka17
12. čer 2014

Mně doktorka doporučila jenom lokálně (do nosu a očí) Allergocrom a v případě nutnosti Zyrtec, ale zvládla jsem teď pylovou sezónu bez toho Zyrtecu..

cheesburger
12. čer 2014

Och to je na nervy s tymi alergiami .dakujem za nazory

janawei
20. srp 2014

Taky jsem alergička - pyly, prach a některé potraviny. Pylovou sezónu jsem prožila těhotná a přetrpěla jsem ji bez jediného prášku (běžně užívám Aerius). Myslím, že těhule by obecně léky brát neměly a tomu, že by neměly vliv na vývoj plodu, se mi nechce věřit, protože si nedovedu představit dostatečně velký vzorek těhulek, které by je na sobě nechaly testovat...

jankadudova
20. srp 2014

@janawei No...neni na druhou stranu uplne rozumne se "rozhodit" tim,ze ze dne na den prestanete brat leky. Ono cokoli dekompenzovaneho muze i dosti skodit jak matce,tak plodu. Takze doporucuji rozumne a konzultovat s alergologem nebo imunologem.

marketa11112
23. srp 2014

mam alergii nejvíce na pyly. otěhotněla jsem letos na konci kvetna a přiznávám , ze jsem uz před tehotenstvim leky vysadila -- nechala jsem si jen kapky do nosu a zirtek vyjimecne --pokud uz se to nedalo vydrzet. od kvetna neberu nic. mela jsem 3 silene noci, resila jsem s alergoložkou , doporučila mi kapky allergocrom a ve výjimečných pripadech jeden prasek na alergii ( ne zirtek, nazev ted nevim). vydržela jsem bez prasku uplne, kapky jsem použila asi trikrat. snazim se rozehnat vse morskou vodou a vincentkou. ale nefunguje to 🙂))( no, jsem stastna, ze pylova sezona za chvili skonci a budu mit snad tak nejak klid. tedy -- docetla jsem se také o tehotenske ryme, tak ted vlastne nevim, zda to nemůže byt i ono.no sila.
kazdopadne drzi vsem palce a vydrzte. mimco za to stoji. ja bojuji stále, ale nevzdam to. bez leku chci vydrzet, bojim se, ze bych mimcu ublížila. a to bych si neodpustila.

eva.85
13. kvě 2018

Ahoj, berete některá Cezeru?? Mám silnou alergii na pyl a bez léků to nezvládnu. Jsem úplně na začátku těhotenství, zítra samozřejmě zavolám na alergologii. Děkuji

petinka250
29. kvě 2018

@eva.85 ahoj, brala jsem Cezeru a když jsem se o možném těhotenství bavila s alergoložkou, tak mi raději napsala Zyrtec. Prý je to z toho důvodu, že je Zyrtec déle známý a používaný kdežto Cezera je na trhu jen krátce a nikdo přesně neví jestli má nebo nemá vliv na vývoj plodu. Mám ho brát jen v případě, že na sobě pocítím příznaky alergie, tedy nenasazovat dopředu před sezonou jak se obvykle doporučuje. Snad ti to pomůže v rozhodování ;)

janeurbi
6. čer 2019

Zdravím,to by mě zajímalo,když si zvykne miminko v bříšku na léky na alergii co mu budu dávkovat každý den..co potom až porodím?..popravdě já bez léku i s lékama umírám..mám silnou alergii i astma.teď mi přítel donesl z venku růži a je je musela dát na balkón.nonstop mě pálí celý obličej a svědí.nos mi nonstop teď teče a oči se mi úplně deformují..ale raději to vydržím a budu si kapat do nosu něco,co nemá žádné nežádoucí účinky..a to je Allergo -Comod a do očí allergocrom..a vyprdla jsem se před lety na mléko..to je to nejhorší co sobě a dítěti můžete dát..zvlášť astmatici

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru