Antibiotika na průjem - za jak dlouho zaberou?

michaltrinev
31. črc 2018

Ahoj holky od soboty mám průjem,večer mi da pokoj,pres noc mi je ale zima a cely den mám občasné křeče v břichu v části pod pupkem cele.Dostala jsem dnes antibitika po kterých nemůžu na slunicko a Hylac forte.Už necelé dvě hodiny průjem nemam a to jsem použila právě jen ten Hylac forte.Ale ty křeče mám furt,antibiotika tedy zdrejmne večer používat i tak mám.Ale chtěla bych se zeptat nemáte s tím někdo zkusenosti?Nevíte za jak dlouho zaberou asi a bude dobře?Diky

aselluska
31. črc 2018

Měli by ti v lékárně k antibiotikum dát na ně probiotika, to se stává často, mě je vždy nabízejí, řekla jsi v lékárně, že ho máš z antibiotik?

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klea81
31. črc 2018

Antibiotika ti průjem ještě zhorší. Většina střevních infekcí je virová. Probiotika, nebo kefír a kysané zelí.

victress
31. črc 2018

ATB na průjem jsem ještě neslyšela, mně vždy pomohla Smecta nebo Carbo medicinalis....

michaltrinev
autor
31. črc 2018

@aselluska já ho nemám z antibiotik,ale dostala jsem na něho antibiotika. Mela jsem pres vykend i dost nervy s přítelem,ale dnes mi u dr vyšlo CRP 28.Tak těžko rict

michaltrinev
autor
31. črc 2018

@ter ano prohmatavali,doktor ví i místa kde me přesně bolí.Je to v tom počasí na houby,navíc jsem dnes mela jet na dovolenou a bohužel nemuzu

michaltrinev
autor
31. črc 2018

@victress tady ty jsem dostala,ale taky jsem o nich dříve nevedela

obla
31. črc 2018

Na průjem spíš než ciplox je mnohem vhodnější Ercefuryl. Než bych začala jíst atb (bez výtěru na K+C) řešila bych to Endiaronem, Enterolem, Loperonem .. černý uhlí a hylac. Banán, suchar, rýže, dostatek vody. Brzké uzdravení.

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hancze
1. srp 2018

ATB u normálního neoslabeného člověka jsou obvykle i u bakteriální infekce k ničemu - jen prodlouží dobu vylučování bakterií, ale uzdravení neurychlí.. Pokud ti doktor nedělal výtěr a ani neví, jestli máš campylobaktera, slamonelu, yersinii atd, asi bych taky šla spíš cestou diety, dostatku tekutin a endiaronu atd a ATB nezačala brát.

klea81
1. srp 2018

@michaltrinev 28? to je ještě virové (tak do 40)

michaltrinev
autor
2. srp 2018

Tak jsem to zvládla bez antibiotik, které mám u sebe.Mela jsem jen ten syrupek a od vcerejsiho odpoledne už mám po průjmu,jen křeče ještě v podbřišku mám.Ale snad už to bude OK.