Ascorutin na začátku těhu. Jak jste braly?

18. bře 2022

Ahojte, prosím vás, která jste brala/berete Ascorutin v úplném začátku těhotenství? Jsem 5+2, gestační váček se žloutkovým, víc samozřejmě ještě není vidět, dneska jsem hnědé zašpinila. Od začátku užívám Duphaston 0-0-1. Doktorka mi napsala Ascorutin na e-recept. Řekla mi, jak užívat, jenže když mi ho vydávaly v lékárně, tak řekly jiné dávkování. Teď už v ordinaci samozřejmě nikdo není... Můžete mi, prosím napsat, jaké máte dávkování vy?

aselluska
18. bře 2022

Užívej tak, jak řekl lékař, ne lékárník. I každý lékař dávkuje jinak. Takže i naše dávkování se může lišit.

andelka
18. bře 2022

Určitě podle lékaře. Já jsem kdysi brala tuším 3x denně 2tbl. Též jsem spinila na začátku těhotenství.

autor
18. bře 2022

@aselluska
@andelka Tak ještě jednou. Doktorka mi řekla, jak užívat a poslala recept na mobil. Tudíž jsem viděla jen řadu čísel a ne co napsala. Takže to je stále jeden člověk, který řekne a napíše. Paní magistra mi pouze tlumočila, co přečetla pomocí počítače z e-receptu. Žádné vlastní dávkování mi neřekla. Když jsem ji upozornila, že mi to doktorka řekla jinak, tak že toto má na receptu a obojí užívání je časté, tak těžko říct, jestli špatně doktorka řekla nebo napsala. Proto se ptám na zkušenosti dalších.

aselluska
18. bře 2022

Tak to máš takhle napsat hned. Jak my máme vědět, že ti v lékárně přečetla jinak zapsanou informaci, než jsi dostala ... To, že lékárník řekne vlastní dávkování, je normální, proto jsme to tak pochopili. Brala jsem 3x1. Kamarádka 2x1, vyber si ...

journals
18. bře 2022

A vysetril a leci te lekar nebo lekarnik? 😎

andelka
19. bře 2022

A jak ti to teda řekla? Liší se to moc? Je to jen vitamín C s rutinem.

janches
19. bře 2022

Já jsem brala 3x1 tabletu. Ale doktorka mi řekla po týdnu, že když už nešpiním, že mám přestat užívat.

eloana
20. bře 2022

Tak lekari zavolej… ale brala jsem 2x denne jednu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru