Ascorutin na začátku těhu. Užíval někdo?

nika110818
6. bře 2023

Ahoj. Prosim jsem na zacatku tehotenstvi (5+0) a dnes jsem slaboucce krvacela. Pro jistotu jsem sla na pohotovost, kde mi lekarka predepsala Ascorutin. V lekarne mi ale rekli, ze Ascorutin se v tehu uzivat nesmi. Prosim, mate s tim nekdo zkusenost? Uzivali jste Ascorutin v tehotenstvi? dekuji

squezy
6. bře 2023

@nika110818 ano, užívala, skoro celý 1.trimestr.

nika110818
autor
6. bře 2023

@squezy moc dekuji. A vsechno ok? Miminko je v poradku?

andelka
6. bře 2023

Ano, po krvácení, několik dní.

nika110818
autor
6. bře 2023

Dekuji, pani v lekarne mne hodne vylekala, ale vidim, ze se to uziva asi bezne. Pak nechapu, proc pisou, ze je to v tehu zakazane 🙈

andelka
6. bře 2023

@nika110818 protože to píšou u většiny léků. Kdo taky bude dělat studie na těhotných.

lencaa11
6. bře 2023

@nika110818 ano dává se když se v TT kravaci ..

europa00
6. bře 2023

@nika110818 ahoj lepší a bezpečnější je detralex

lencaa11
7. bře 2023

@europa00 Detralex je na křečové žíly a hemeroidy -Detralex se užívá u dospělých k léčbě chronické žilní nedostatečnosti - pocit tíhy v nohou, bolest, noční křeče, edém, trofické změny, včetně bércového vředu. Je používán také pro léčbu hemoroidů.

europa00
7. bře 2023

@lencaa11 ano mi byl doporučen jsko bezpečnější náhrada ascorutinu v tehu

dejvitka
7. bře 2023

@nika110818 ja jsem uzivala do cca 16 tt. Mela jsem spineni bez priciny.

callipsa
9. bře 2023

@nika110818 tak já nevím ,jela ste na pohotovost,chtěla ste pomoct .. předepsali Vám léky a nechcete je brát ,protože ste si přečetla ,že se v těhotenství nesmí ? 🤔 Kdyby se nemohly nepredepisou Vám je snad ne . Buď lékařům věřím ,nebo sedím doma a čekám co bude

nika110818
autor
9. bře 2023

@callipsa dekuji za vasi kvalifikovanou radu, nicmene spatne ctete. Ja si neprecetla pribalovy letak, mne pni v lekarne rekla, ze je nesmim brat a mam opetovne volat lekari, jestli se nezmilil. Kdyz neumite poradit, radsi se prosim nevyjadrujte. Dekuji.

callipsa
9. bře 2023

@nika110818 stejných otázek je tady milion a stejně se na to pořád někdo ptá . Kdyby Vám to uškodilo ,nenapsal by vám to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru