ATB v 1. trimestru - máte zkušenost?

pmarcela
21. pro 2016

Ahoj, zajímá mě, jestli má některá z vás zkušenost s braním ATB v 1. trimestru. Už před 14 dny mě začalo bolet v krku, po týdnu mi ve výtěru zjistili hemofila. Na ORL se ATB bránila. Pak se přidal i kašel a teď pár dnů zpátky i dost hnusná žlutá rýma. Přes den to celkem jde, ale večer a noc jsou blbý. Doktorka na gynekologii mi včera řekla, že penicilinový atb můžu. Jsem teď 10+4. Na jednu stranu se bojím je brát, na druhou už bych byla fakt ráda, aby mi bylo líp, je to unavující, navíc si to doma pořád předáváme - původně to přinesla malá ze školky, pak už byla ok a od včera opět začíná v noci kašlat a mít rýmu... Předem moc díky za reakce. 🙂

jabluncanka
21. pro 2016

@lajla Placenta se vytváří až okolo 12tt. Do té doby dítě žije ze žloutkového váčku (corpus lutheum). Než někoho napadnete,nastudujte si to prosím. Děkuji!!

lucy_89
21. pro 2016

@pmarcela pokud si nejste jista, jestli uzivat a nikdo vam nedelal crp test - jak vam tady v diskuzi doporucovaly, tak si zkuste koupit v lekarne domaci crp test, udelejte si ho a budete mit jasno. Aspoň pak treba nemusite pochybovat, jestli berete atb zbytecne nebo ne. 🙂

lajla
21. pro 2016

@jabluncanka no já právě studovala..Tak se ptám odkud to máte, děkuji!!!
http://galenus.cz/clanky/zdravi/tehotenstvi-1-8...
Placenta je plně dotvořena ve 12tt ale už mnohem dřív dítě z placenty živiny a jiné látky přijímá...Placenta se nevytvoří že dne na den... Možná u vás ano, nevím... Každopádně je to zajímavý 😂

tesarovani
21. pro 2016

Ja mela na zacatku 5. tt zanet mocovych cest, crp pres 100, horecky, v noci zimnice, zkousela jsem to pres zabaly a atb jsem se vyhybala asi tri dny, dyl jsem to nezvladla, bohuzel bych to nevylezela..

lajla
21. pro 2016

@tesarovani tady to je jasný

britney
21. pro 2016

@lajla a na co presne pomaha ta vincentka? Kdysi jsem jeste v cesku chodila na vincentkovy inhalace pritoze neslo od kaslat.. Nyni mam to same, kasel a hleny co nejdou vykaslat jiz 3 mesice..myslite ze piti vincentky zabere? Objednala jsem si 3 flasky..

lajla
21. pro 2016

@britney koukněte http://www.vincentka.cz/cs/produkty/vincentka-07l
Určité na odhleneni pomáhá.. Malá když byla v Luhačovicích tak ji pila teplejší několikrát denně a 2-3 krát denně inhalování..Z toho se z 99% skládala léčba a moc jí to pomohlo, právě proto jsme domů koupili i ten inhalátor

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru