Bolest na pravé straně vaječníku, podbřiška. Co to může být?

pipinka
20. srp 2008

ahojky, těhotenství mám potvrzené napůl, čekáme na srdíčko,. Zítra ráno jdu k lékaři a tak mě napadlo, že se zeptám i vás. Včera při sexu mě tačalo strašně píchat na pravé straně vajeníku, dnes mě bolí podbřišek jako bych celou noc dělala sedy lehy. 🙂 Nevíte prosím co by to mohlo bý? Jsem z toho nervozní. Pokud bylo toto téma vytvořeno, velice se omlouvám

arizona
22. srp 2008

campi, to musí byť krásne vidieť už celého malého človeka 😵 ako sa hýbe, čo robí 🙂

veľa šťastia a zdravia všetkým budúcim a aj už maminám 😵

arizona
22. srp 2008

petreva, doktor ti nevie niečo poradiť? niečo na jedenie alebo pitie... hádam to rýchlo prejde 😉

campi
22. srp 2008

Ja mam opacny problem. Odchazi mi vsechno horem. Porad krkam jako starej chlap, pali zaha, obsah zaludku se obcas vraci do pusy. Blee. Musime to vydrzet

petreva
22. srp 2008

Ahoj,
Campi, taky nic moc, co ☹
Dr. říkala, že pro těhule toho moc není, dala mi Laktulozu na zácpu, ale jsem jak zabetonovaná...taky zobu Espumisan na plyny, ale nic moc nepomáhá...kdybych aspoň věděla, že to mrňousovi nevadí, takový tlaky...musím vydržet...ale za chvíli se budu valit.

arizona
22. srp 2008

petreva, pre potešenie pre teba 😅 bábätku to asi nevadí 😉
( http://www.zdravotnictvo.sk/buxus/generate_page... )

Pôsobenie progesterónu počas tehotenstva prispieva k relaxácii vlákien hladkého svalstva s cieľom umožniť maternici prispôsobiť sa svojou veľkosťou rozmerom rastúceho plodu. Toto zvýšenie relaxácie svalových vlákien postihuje aj črevnú stenu, čo sa navonok prejaví určitým spomalením pasáže a tendenciou k hromadeniu stolice v čreve.

Žena má sťažené a zriedkavejšie vyprázdňovanie čreva, k čomu dochádza vo významnom percente prípadov. Liečba spočíva v strave bohatej na vlákninu a tekutiny, spolu s ďalšími opatreniami, akými je napr. pravidelné primerané cvičenie, ktoré podporuje pohyb čreva. Preháňadlá sú počas tehotenstva kontraindikované.

Hemoroidy, vyvolané obehovými poruchami v oblasti dolných končatín a malej panvy pri tlaku maternice na veľké cievy, sa výrazne zhoršujú pri zápche.

arizona
22. srp 2008

espumisan sa môže?

petreva
23. srp 2008

Arizona, moc děkuju 🙂 Espumisan se může, určitě 😉

campi
23. srp 2008

petrevo: vyzkousej psyllium, prodava se v lekarne a muze se v tehotenstvi. Ja si ho davam do jogurtu kazdy rano a chodim na zachod krasne. Pochvaluje si ho i manzel, ktereho trapily hemoroidy. Nejdriv neveril, nechtel, ale ted se o nej skoro hadame, kdyz dochází🙂

petreva
23. srp 2008

Campi, já nevím, mám proti vláknině nějakou averzi. Dr. říkala, že mám "líná" střeva a že vlákninu, která je sice dráždí, nemusí "utáhnout a zvládnou"...jednou jsem ho zkoušela a hrůza. Ale asi jsem si ho dávala moc, hned lžičku. Myslíš, že bych měla začít třeba s menší dávkou, aby ty potvory střeva se naučili??? Taky jsem zkoušela rozpustnou, ta prý tolik nedráždí a za dva dny jsem nešla na wc, ale zvracela jsem...ach jo...

campi
23. srp 2008

Já nevím, dávám si lžičku psyllia do jogurtu a žádný problémy s tím nejsou. Ty hovínka pak hezky kloužou, jak je v nich ta nabobtnaná vláknina (omlouvám se za detailní popis). A psyllium prý pohlcuje i škodlivý sloučeniny, tak by mohlo působit na ty plyny. Stojí jenom 80 Kč, tak vyzkoušej a kdyžtak to vyhodíš.

petreva
23. srp 2008

To je pravda, děkuju...i za detailní popis 😀 mějte se všichni tři moc hezky

ygreen
24. srp 2008

mě celý těhotenství protahovala Dobrá máma jogurtový nápoj, a to jako tak že pořádně 😀 😀 na květnu jsme s ní měly skvělé zkušenosti 😉

mareka
25. srp 2008

ahoj holky,
tak se hlásím k vám , jsem v 6tt 20.srpna jsem přišli na to že budeme rodiče , 22.srpna jsem byla na kontrole doktor potvrdil těhu a řekl že to je po 3 letech zázrak že to přišlo normal , i když jsme byly 2x na umělém .
Ted čekáme na 3. září aby slyšel doky srdce a vystvavil mi průkazku .
Takže do 3. čekáme a bojim se cokoliv po tom všem čím jsem si prošla něco dělat , takže se nemohu dočkat.
Je tu někdo kdo také čeká na srdíčko ? 3. září? 🙂

vika34
29. srp 2008

JA MáM PRíSť tiež 3.9.,lebo ked som bola 25.8. tak to malo iba 2mm a ešte nebola vidieť akcia

tetadolly
29. srp 2008

ahoj mareka, to je zvláštní, že v 8tt čeká doktor na srdíčko, normálně je slyšet už v 5tt, ale možná to chce slyšet jasněji, u mě ho viděl i slyšel v 6tt. Ale neboj všechno bude určitě v pořádku. a jedna malá perlička, před necelým rokem jsem byla na prevenci u meho dr.gyn. a ten mi sdělil, že bohužel nemohu mít děti a že by byla vhodná nějaká léčba, tak jsme s mužem plánovali, že pokud se léčba nepodaří, že klidně adoptujeme dítě, pak se 11.3.08 narodili koťata, jenže jejich máma po třech dnech zmizela a už se nevrátila, tak jsem jejich mámou do dneška já 😀 no a 15.4 jsme měli roční výročí a co bůh nechtěl z naší legrace, že je to kojení koťat příprava na dítě se stala skutečností a 11.6.08 mi dr. (který přišel místo topho před tím) potvrdil těhu a když četl neplodnost v mé kartě, tak se příšerně rozesmál a prohlásil, kéž by všechny diagnostiky neplodnosti byli tak pozitivní jako u vás 😀 😀 😀 😀 já jsem vyšla z té ordinace a celou cestu jsem se pak taky děsně smála 😀

lenkabu
29. srp 2008

V 5 tt teda srdíčko slyšet není a v 6 tt vyjímečně,tetadolly 😉

miroslava33
29. srp 2008

podla toho čo čitam na nete či v knihach , srdiečko zvyčajne vidia na sone v 7-8 týždni
ale v každej knihe sa udaje trocha lišia ... .

svoma
29. srp 2008

ahojky,taky jsem četla,že až v 7. týdnu nejdříve. 🙂

helcah
29. srp 2008

tetadolly není to vůbec zvláštní, moje mimi nemělo akci ještě v 8tt, v 9tt už ano. Podle mě je zvláštní právě to, že spousta doktorů nečeká a posílá ženský na revizi třeba už právě v tom 8tt. Kdybych takového doktora měla já, tak bych teď nečekala za 2měsíce dítko. Pochopitelný to je jedině, když odeberou krev a hladina hcg výrazně klesá. ☹
A jinak gratuluju k tak početné rodině 😀 😀

didusa.risulo
30. srp 2008

ahojte, ja som bola tehotna s mojim prvym babom 11 tt, v tom 11 tt mi povedali zze tam neni akcia, tak mi to zobrali,po 11 mesiacoch trapenia som otehotnela a dnes mam krasneho a zdraveho syna, je v mojom albumiku, drzim vam vsetkym palce, nech sa vam dari

mareka
30. srp 2008

ahoj holky,
byla jsem akutně u doktora protože říkal že kdyby přišlo špinění či krvácení že se mám dostavit, začala jsem špinit tak mě tam odvezli a to jsem byla v 7tt ale těsně no zhruba 4 dny po kontrole 22. 8 , takže 26.8 a díval se na mimi a zatim říkal vše ok. a byla slyšel i pulsace srdíčka teda plodu , takže jsem byla ráda ted tam půjdem toho 3. září a manža jde se mnou , protože to chce vidět taky jde z toho uplně hotovej že se nám to povedlo , všechny obrázky si fotí a vystavuje v obýváku 🙂))) 🙂

sylvka
30. srp 2008

ahoj pipinko,jak se máš?dlouho jsem tě neviděla(pamatuješ si?psali jsme si dost tak v lednu-únoru)koukám,že se máš asi dobře,když čekáš na srdíčko 🙂 jinak mě taky na začátku píchalo na jedné straně,asi je to normál,když jsem to dotáhla až sem 😉

pipinka
autor
11. zář 2008

ahoj holky,
konečně jsem se sem dostala. Mám se skvěle, mimi roste, jen se bojím, aby se mi udrželo děloze. Stále mě píchá v děloze a ty pachy-to je hrůza. Všechno mi vadí. Mám pořád chuť na sladké,sním toho spousty a pak je mi blbě a ctím se nafouklá jako balon a trpím strašnými návaly.
Víte z čeho mám největší radost?Příteli jsem to zatím neřekla, ažzítra. Má narozeniny, tak to budetren nejlepší dárek. 😉 Zítra jdu naposledy do práce a pak budu doma si zařizoval a uvelebovat byteček-stěhujeme se do nového bytu,kde bude i dětký pokoj 😀

sylvka: ahoj, nikd jsem se necítila lépe. Kypky gynex skutečně pomáhají. A jak se máš ty? A co malý?

pipinka
autor
11. zář 2008

petreva: ahoj dopadli jsem výborně-rosteme, tak to bude v pořádku-a co ty? 😉

miroslava33
11. zář 2008

pipinka - vktorom si týždni a aké velke bolo mimi?

pipinka
autor
12. zář 2008

ahojky, dnes přesně pátý týden a má skoro 6mm-jestli jsem poslouchala dobře. Jsem z toho nadšená

miroslava33
12. zář 2008

Pipinka - ale srdiečko ešte nebolo vidieť? či už ano?
my sme mali 6mm minuly týžden, bol to 6 týžden, buduci piatok mame dalšie sono, tiež
dufam že rastieme .. my sme totiť trocha pozadu

teri81
12. zář 2008

Ahoj holky,
Petreva, my se trochu zname z diskuze J. Hradec, i kdyz ja uz tam mam jen rodice a ziju mimo.

Pipinko, gratuluju,znam Te trochu z jinych diskuzi (jen co jsem cetla),tak ses dockala,to je parada.
Ja byla na srdicku v 8 tydnu a bilo krasne. 🙂

mirip
13. zář 2008

Ahojte, tak sa hlásim aj ja k vám, po troch rokoch sa stal zázrak a našlis na teste //, strašne sme sa tešili ale len do návštevy doktora 2.9., ☹ podla menzesu som vtedy bola na začiatku 9tt a podla UZV na začiatku 7tt, a dokrot povedal že je menšie.......a že mám prísť o týždeň lebo nevidel akciu srdiečka, tak som bola aj 9.9.na UZV, už tam vraj nevidel len gestačný vačok ale aj baby dnu/to som videla aj ja ked som sa šla po UZV obliecť/, doktor povedal že podrástlo od minulého týždňa ale stále nebola akcia srdiečka a že mám prísť o týždeň t.j. 16.9. a my s mužom sme z toho hotví..........zase stres, nervy a strach.............ani vlastne neviem v ktorom som podla doktora týždni, len už druhý týždeň som mimo....... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

miroslava33
13. zář 2008

mirip - dôležite je že ste podrastli ...
😵 😵
nerob si nervy, babatku to škodi .. na diskusiach pisali
ženy že mali srdiečko dokonca až v 9 tyždni ..
nie všetko v našom tele ide podla pravitka a rozpisu ..
ja verim , že my sa srdiečka dočkame buduci týžden, už som netrpezliva....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru