Bolest v krku - mohou to být chlamydie?

rajecka
19. dub 2016

Ahoj, už víc jak tři týdny mě pobolívá v krku, není k to nevydržení, někdy je to horší, někdy lepší. Beru ibalgin, tantum verde, sirup na suchý dráždivý kašel, který mě taky trápí. Teplotu nebo jiné projevy virozy jsem neměla. Když jsem najela na stryčka google první co na mě vyběhlo, byly chlamydie. Nejsem promiskuitní, předpokládám, že ani manžel ne, ale asi před rokem je měla manželova babička, léčila je, snad úspěšně, nezajímala se o to. Nestýkáme se zas tak často, cca 1x za dva měsíce. V pátek jdu k doktorovi, řeknu mu o tom a doufám, že mě pošle na krev, ale do pátku daleko a pořád mi to šrotuje v hlavě. Mám strach hlavně kvůli dětem. Zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo zkušenost, jestli ta neustupující bolest v krku může mít pravděpodobnější příčinu. Alergická na nic nejsem, nebo jsem alespoň nebývala. Moc děkuju za odpovědi.

konidana
19. dub 2016

@rajecka hmmm, také jsem v posledních letech měla vždy na jaře neidentifikovatelnou virózu(dle mého dr.) rýma, bolest v krku, únava, bez teplot nebo max. 37,0 vždy asi 3 týdny nebo měsíc. Nakonec jsem došla na alergo a prý mám silnou alergii na březový pyl. Tak už aspoň vím, že ten paralen fakt nemělo smysl brát:D