Bolest žlučníku v těhotenství

nikynikol25
23. kvě 2019

Ahoj holky poradíte my?Byla jsem na vysetreni na ambulanci se žlučníkem.Protoze porad me bolí pod pravim žebrem a vystreluje to do zad.Ale ten prý je úplně v pořádku,ale viděli tam nastávající zánět v ledvine.Dali my akorát prášky na bolesti které vůbec nepomáháj a bolest je čím dál tím větší.Koupila jsem si urinal akut.Stejnak si myslím že to bude ten žlučník.Jdu ke své doktorce 27.5.Ale chtěla bych aspoň trochu pomocí od bolesti.Nevite co se může v těhu na žlučník.Dostala jsem algifen ale ten vůbec nepomaha

tulikiss
23. kvě 2019

@nikynikol25 nejak nechapu proc neveris doktorum kteri na utz moc dobre vidi jestli je to zlucnik nebo ledviny.... jo a jak popisujes tu bolest tak zrovna tak boli ledviny...mam za sebou jak zlucnik tak ledviny a je to dost podobna bolest. a na zlucnik v tehu jen algifen nic jineho mi taky nedali.

zelenaesmolda
23. kvě 2019

@tulikiss
protoze na MK ji prece poradi vsichni nejlip,doktori jsou blbouni,nic nevedi :D :D :D

verace81
23. kvě 2019

Byla jsem před 14 dny na pohotovosti se žlučníkovou kolikou no bolest jak při porodu s rozdílem že jsem nedostala žádné mimi. Jako kojící mi bohužel nemohli píchnout algifen, pani doktorka poctivě sháněla čím by mi pomohla abych nemusela přestat kojit a po dohodě s dětským lékařem našli lék no-spa jenže v injekci ho neměli naštěstí mě to přešlo ale poradili mi na bolest paralen. Jinak no-spa tablety jsou asi jen na předpis a zkušenost s nimi nemám. Pokud to jsou ledviny a příznaky mají podobné jako žlučník tak mě pomáhá bloc urina je tam dávkování, ale zase nevím jestli to mohou těhotné radši se vyptej v lékárně a ta je bez receptu

verace81
23. kvě 2019

Ještě jsem si vzpomněla pani co se mnou byla v porodnici tak měla problém s ledvinami a byla tam na kapačkách, ale určitě to pořeš s doktorem

nikynikol25
autor
23. kvě 2019

@zelenaesmolda
@tulikiss tak ptám se proto,protože moje paní doktorka vyděla zvětšený žlučník,když jsem k ní jela tak jsem předtím jedla,tak ho viděla zvětšený tak se bála a radši mě poslala.To jsem jedla než jsem k ní jela.Ale na ambulanci jsem byla ráno na lačno.Proto se ptám,jestli třeba se nemohli spléc.Kdyz moje viděla na utz zvetsenej a oni nic když jsem tam byla na lačno.A u nás jsou na ambulanci blbci.Kdyz jsem tam byla cca před 4 a pul měsícem když jsme málem o malého přišli kvůli nim že neměl nikdo čas mě vyšetřit az skoro po 3hod.,když jsem krvacela tak ze jsem musela mít pomalu plýnu.Tak se proto tam.Nechci aby se malému něco stalo,je to moje vymodlené první miminko po 4 a půl letech snazeni. Tak se my prosím nedivte,že se ptám.Kazdej doktor není tak dobrej já musela toho svého vyměnit.Kdyz jsem tam přišla se zápalem plic a on my řekl že jsem jen nachlazena.Dekuji tedy za vaše rady.

nikynikol25
autor
23. kvě 2019

@verace81 moc děkuji ste zlatá,že ste me nezavrhla.se bojím aby to už nebylo na antibiotika.asi spíše jo,už ty bolesti jsou čím dál tím větší☹ prosím za jak dlouho ta blocurima zabere.dekuji

zelenaesmolda
23. kvě 2019

@nikynikol25
ja s tvym pravopisem bych si o nikom kdo vystudoval medicinu netroufla tvrdit,ze je blbec

tulikiss
23. kvě 2019

@nikynikol25 ono je to tezky ja v tehu byla nekolikrat na pohotovosti s takovyma bolestma a bylo to tim ze syn mi vzdy nozkou trochu primackl mocovod z ledviny do mocaku. tak jestli to neni u tebe neco podobneho, ze ti tam na neco tlaci a nez si treba sla na utz tak to potvora pustil 😀.. jinak jak nekdo psal tak no spa se v tehu muze ,ale me nesedela a ja ji okamzite vzdy vyhodila.. pokud ale bolesti jsou stale tak bych jela na pohotovost znovu.

verace81
23. kvě 2019

Při akutních problémech se berou sáčky častěji je to přímo v návodu, ale zabírá to 1-2dny, ale já jí zrovna nemám doma takže fakt nevím jestli to mohou těhotný, děti můžou, ale raději bych fakt to řešila s doktorem kvůli tomu mrňouskovi. Já jsem právě měla zánět ledvin když bylo synovi 11 měsíců dali mi antibiotika, ale to taky trvá než zabere pak jsem skončila v nemocnici na kapačkách. Možná bych zkusila dojít na porodnické oddělení pokud jsi už v pokročilém těhotenství a tam jim to vysvětlit když jim na pohotovosti nevěříš.

zmrzlinka
23. kvě 2019

Co zkusit jinou nemocnici?

nikynikol25
autor
23. kvě 2019

@zelenaesmolda děkuji za názor,nejsem tady kvůli češtině,ale pro radu.A opravdu nemám ráda když se někdo zeptá normálně a někteří lidé rádi si rejpnou.Dekuji moc a budu velice ráda když už nebudeš komentovat.Jsem tu pro řadu ne se tady hádat o bábovičku.

nikynikol25
autor
23. kvě 2019

@tulikiss radši si zajedu asi do Prahy,budu muset už až zítra.Dneska se tam už nedostanu,pritel je na obchodní cestě.Maminka 150km ode mě a babička jela v čera ráno na dovolenou.Budu muset zítra ráno autobusem.Mam tam i v Praze rodit tak si zajedu tam.

nikynikol25
autor
23. kvě 2019

@verace81 dneska už jsem 30+4tt a teď se to právě zhoršilo,předtím mě to jen občas pobolivalo,ale teď je to už každý den,ráno to ještě jde ale začne to od dopoledne a až do večera.Jen když si lehnu tak mě to přestane.Bud ráno tedy pojedu do jiné nemocnice pojedu do Prahy nebo zkusím tu blokurimu.

verace81
23. kvě 2019

no radši to neodkládej bude vikend a máš už zodpovědnost i za toho cvrčka. Mě teda jak žlučník tak ledviny boleli celý den a právě při těch ledvinách už jsem ani ležet nemohla. Určitě hodně dodávej tekutin a zkus se nechat znova vyšetřit. Hodně štěstí😉

nikynikol25
autor
23. kvě 2019

@verace81 moc moc děkuji za radu,moc si toho vážím.Prave o něj se nejvíc bojím,když ho mám tak vymodleného,nechci aby se mu něco stalo.Ja uz ustála toho hodně,i právě tezkej zánět ledvin v 16letech i močové cesty,ty se my tedy vracejí co po půl roce.Ale ty ledviny kdysi takhle teda nebolely.Ale predce jsem tam ležela 1 měsíc na jipce a druhej měsíc normálně.Moc děkuji určitě nebudu to odkládat. 🙂

verace81
24. kvě 2019

Jinak ta bloc urina jde používat jako prevence na ty ledviny i močové cesty to se bere 1 sáček ve 22.00 hod a fakt to máme vyzkoušený a funguje to, že se ty záněty nevrací. Přeji hodně štěstí ať jste oba v pořádku

priefi
24. kvě 2019

@nikynikol25 ja jsem.si taky myslela, ze me boli zlucnik, bolest silena... utz ukazal, ze vse je ok. Vysvetleni? Deloha tlaci a z toho ta bolest. Po nejakem case v pokrocilejsim tehu bolest prestala, asi deloha sla niz.

nikynikol25
autor
24. kvě 2019

@priefi tak snad budeš mít pravdu,už i pri chození to bolí,předtím jen v sede,teď už je to horší,v pondělí se dozvím víc,na pohotovosti prý nemaj čaj takový věci řešit dali my jen zase prášky na bolesti které už mám,takže v pondělí si jdu ke své doktorce a bude to lepsi.

priefi
24. kvě 2019

@nikynikol25 mi tehdy pomohlo jen si lehnout na bok, tusim na levy, jinak me to bolelo porad, v sede, v leze, behem chuze, ve stoje

kittym
24. kvě 2019

Měla jsem také podezření na žlučník, ale byla to ledvina - ta bývá často utlačována rostoucí dělohou. Většinou dojde k částečnému uskřípnutí přívodu.. Pomáhalo jen chodit co nejčastěji čůrat.. Žlučník se dá laicky vyloučit pokusem se stravou - žlučníková dieta a když beze změny tak vyzkoušet naopak žlučníkářovu pomstu (nějaké pěkně tučné a smažené jídlo) a hned poznáš, zda je to žlučník

nikynikol25
autor
24. kvě 2019

@kittym tu my tam také dali na té ambulanci,právě jsem to tedy nepochopila když to tedy není žlučník tak proč ji mám mít,plus tedy začáteční zánět v ledvine.Tak uvidím co my řekne v pondělí doktorka,snažím se hodně pít tak snad co co nejdřív přejde.

nikynikol25
autor
24. kvě 2019

@priefi mě pomáhá akorát když ležím na zádech,jinak ani na jednom boku nemůžu ležet,to se můžu počůrat bolestí.

priefi
24. kvě 2019

@nikynikol25 zkus na tu ledvinu i lichorerisnici jako podpurnou lecbu 😉

nikynikol25
autor
25. kvě 2019

@priefi zkusím to moc děkuji za radu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru