Bolesti kyčlí a třísel od 38 tt do 40 tt - problémy s chůzí. Měli jste je?

petruna
6. bře 2008

Ahoj holky,
cca od 38 týdne (možná i dřív) mě hrozně bolí kyčle a třísla. Ze začátku jen v noci (to při přetáčení z boku na bok skoro brečim), ale teď i přes den. Často skoro nemůžu chodit. Když jdu večer na záchod musím se držet nábytku než to rozchodim. Už nikam nechodím, jen do poradny nebo do obchodu, ale vždycky je to pro mě hrozně náročný. K bolesti třísel a kyčlí se po delší chůzi přidá i bolest podbřišku a zad a mám problém vůbec dojít domů.
Můj dotaz je o tom, že si vůbec nedovedu představit, jak s takovými bolestmi budu rodit, až se k tomu přidají kontrakce. Máte s tím někdo zkušenost ? Třeba si nedovedu představit, jak budu v I. době porodní chodit nebo jak vylezu na křeslo, nebo jak vydržím mít roztažený nohy. Kamarádky mi řikala, že to může být i důvod k císaři, což bych nerada. Měl jste někdo takové bolesti nohou a při porodu se to dalo zvládnout ?
Díky

zuzana1710
13. srp 2008

no uz som poslala kamosku do olekarne,tak som zvedava ci to budu mat...a vyskusam to...v podstate mne nzacne 36tt az v nedelu..tak este by som to mohla vyskusat aj 3krat denne..je to sice tak na tesno,ale vyskusam to...a s mojim dr to prekonzultovat je zbytocne..to by som musela ist tam a najskor ma musia objednat a niekdey to trva aj 5dni kym sa dostanem na rad..tak to risknem aj bez dr...no len ci to budu mat... 😝

zuzana1710
13. srp 2008

☹ ☹ ☹ Tak nepochodila som..ta truba v lekarni nevedela co to je..ze mam to napisat po spanielsky....ale po spanielsky je tiez magnezium-magnesia..tak si mohla domysliet..ach jaj.. 😠 😠

gabka.d
13. srp 2008

no to je síla, lékarnice nezná latinské názvy???to my jde hlava kolem... 😲

dzany
13. srp 2008

ahoj, já jsem ho taky brala, měla jsem i dost velké křeče v lýtkach, ale doporučeno mi bylo právě jenom do konce 36tt (má to něco společného s kontrkcema nebo co) a na krabičce je přesně Magnesii Lactici

gabka.d
13. srp 2008

to jsem právě taky psala ten název zuzce,ale madam v lékárně něděla co to, Magnesii lactici, je 😕

zuzana1710
13. srp 2008

no zajtra ak sa bude dat,tak pojde skusit do inej lekarne..ale vraj to moze byt hocijake magnezium..tak moze byt kupene aj v drogerii..co tam predavaju tie vitaminy..tak uvidim..ja to skusim ak ho budu mat,tak vyskusam to brat do pondelku a uvidim ci to zaberie...v pondelok uz budem v 36tt..tak mozno este ten jeden tyzden potiahnem ak zaberie a potom uz nebudem nic brat...ale dakujem babule..ste zlate.. 😉

katula
14. srp 2008

Ahoj holky, nemate nektera bolestivou kostrc? ja se z toho asi zblaznim, uz je to dva tydny a posledni dny nejsem schopna vubec niceho ☹ strasne to boli, mam to jakoby napuchle, nemuzu sedet, jen lezet na levem boku nebo malinko chodit. prevaleni se do jine polohy je utrpeni 😢 mam narizeny klid kvuli tomu, ze se malemu pomalu chce na svet, tim padem bych mela vetsinu dne prolezet. ale jak to mam udelat? jsem uz z toho neskutecne rozlamana. snad maly jeste chvili vydrzi a pak doufam porodim o nejaky tyden driv 😅

kingstonka
14. srp 2008

katula...ku koncu tehotenstva ajmna velmi bolela kostrc- sdnut si bol velky problem.... pred par rokmi som sa posmykla a spadla na chrbat a teraz ako keby sa to vratilo...ale po porode bol pokoj... drzim prsty...

katula
14. srp 2008

kingstonka, to jsi me potesila, ze po porodu to prejde, ale jak to mam do te doby vydrzet? 😀 i u toho pocitace ted stojim, pac sezeni je pro me metoda muceni 😝 snad nam to ti drobci vrati svyma usmevama a pokrokama 😵

haninka
14. srp 2008

Ahoj holky,
tak mě bolí snad všechny klouby v těle, nejvíc prsty na rukou a to v noci, ráno a po odpol. spánku. Mám je nateklé a bolavé, skoro je nemůžu dát v pěst 😒
Stejně tak mě bolí i kyčle a ty vazy tam dole..ale to jen v noci.
Kostrč mě bolí když polosedím-pololežím..to je pak bolest jako čert, a že si kvůli tomu pupku už jinak nesednu.. 😅

gabka.d
14. srp 2008

Zuzi, já myslím že jo, i s té drogerky by to mohlo zabrat.. no uvidíš.

gabka.d
14. srp 2008

já jsem si koupila i hořčík v šumivých tabletách, a mám to i s pitným režimem... 😉

katula
22. srp 2008

Ahoj holky, tak se hlasim. Uz mam po problemech, ovsem vytrpela jsem jak pes. Nebudu to tu popisovat cele, ale jen takove upozorneni: kdyby vase bolesti kostrce neustupovaly a nahodou se vam objevila nejaka bulka, hrbol nebo neco takoveho, tak rychle na chiru. Me se behem jednoho dne udelal absces velikosti vejce (kdo chce, najde si ve vyhledavaci, ale upozornuji, ze je to dost nechutne) a musela jsem na operaci pod narkozou, pak hnusne prevazy apod. ☹ a jeste se to nejakou dobu bude hojit. Takze kdyz se prida horecka nebo nejaky ten "utvar" tak se rozhodne nenechte odbyt. Preju vsem, at jejich problemy rychle odezni a hlavne, at se to nevyvrbi jako u me. Uz je mi ale hej, oproti minulemu tydnu 😵

gabka.d
22. srp 2008

panejo 😨 tak ať se brzo zahojíš a všechno už je OK...to je mazec

katula
23. srp 2008

Dik gabko, citim se fakt o 100% lip, hlavne, ze maly zvladl narkozu, to jsem mela dost blby pocit ... ale je to pasak 🙂

ygreen
24. srp 2008

kyčle a třísla bolí většinou proto, že se vlivem hormonů rozestupují kosti. NA to mi dal gyndař injekci vitamínu D pro lepší vstřebávání vápníku a bylo to mnohem lepší.
jinak mě celé těhotenství bolely holeně když jsem šla spát, ale hlavně levá noha - na to pomáhal hořčík
a tak jsem měla zůžené karpály - nemohla jsem skoro nic vzít do ruky, brněli mě pořád prsty, apod. NA to zabere jen porod 😉

spekoun
29. srp 2008

dobrý den,potřebovala bych poradit je mi 18 let mám 169 cm a 58 kg,při sportu mě bolí kolena a kyčle.je to bolest až pichlavá.druhý den se pak nemohu hýbat,ráda cvičím,a tak mě mrzí že si to musím odpírat,nebot to opravdu bolí prosím o radu,co mám dělat aby bolest přestala?děkuji za odpověd s pozdravem katka.

helcah
29. srp 2008

Katko tady spíš ženský řeší problémy s bolestmi v těhotenství. Zajdi si k lékai ať tě kdyžtak pošle na ortopedii nebo někam kde tě zkontrolují a kdyžtak zahájí nějakou léčbu. 😉

hlavinka
10. zář 2008

Asi se sem jeste podle tydnu nehodim, ale kycle mne boli hlavne v noci pri spani, je to dost desny. Mam to rict me Dr.? Nechci zas byt za hypochondra, ale nekdy se to neda ani zaspat a musim se co hodinu obracet....Horcik beru na krece a tvrdnuti, ale ze by to nejak pomahalo, to se rict neda:o(
Mely byste nejake rady, jak ulevit od bolesti kycli? Dikes 😉

vojtisek2007
10. zář 2008

holky - mám tři děti - a při každém těhotenství jsem měla křížové bolesti a bolesti kyčlí a kostrče zhruba od půle těhotenství - dr. s tím nic nedělal, prostě se s tím asi nic dělat nedá, ke konci těhu už jsem skoro ani nechodila, opírala jsem se o nábytek - jenom mi dával vitamín D, horčík a železo ale nevím, jestli to mělo souvislost s těma bolestma....tak to těhulky přežijte, až se mimísci narodí, tak se vám uleví....

hlavinka
16. zář 2008

Tak jsem o tom rikala me lekarce a ta povidala, ze pry si decko bere vapnik. Takze jsem k jogurtum pridala jeste rozpustny vapnik a musim rict, ze je to lepsi. Tak to mozna taky zkuste - tedy aspon pridat nejake mlecne vyrobky bohate na vapnik, pokud nechcete pilulkovat 😉

sisstin
16. zář 2008

holky..mě bolely kyčle a třísla někdy od 30tt..a ještě tak dva měsíce po porodu jsem to teda cítila..ale pak se to srovnalo 😵

evikk
17. zář 2008

Ahoj holky,taky me trapi bolest trisli zhruba od 20tt,ted jsem ve 24tt a jsem zvedava ,jak to preziju do konce,nekdy me to boli vic a nekdy min,nejhorsi je to v noci,jak se pretacim ,doktor mi rekl,ze je to uplne normalni 😉

hlavinka
22. zář 2008

Evik: jo, nejak to budememuset prezit 😉

jaul
23. zář 2008

Jsem rada, ze takova sragorka nejsem sama 😀 Trapi me to tak asi mesic. Probudi me bolest kycli, chci se prevratit, coz skoro nejde, jak je to zafixovany, tak se pohybuju pomalu jak chameleon na druhy bok. Pak zase nemuzu usnout. Bolest je to takova, ze mam pocit, ze mi ta panev snad praskne. Ve dne to je v poho.
A druha bolest ten "upon" mezi vnitrnim stehnem a telem. Mam to jen na levy strane "mezi" a diky tomu taky sotva lezu a to boli proste porad.
Tak si rikam, ze rozdil mezi bolesti ted a po porodu treba nebude tak velkej a snad to bude vysvobozeni 😅 😉

hlavinka
23. zář 2008

Jaul: presne, moje slova. Nejhorsi je, kdyz clovek lezi na boku, coz uz se s vetsim briskem ma.
Tak drzim palce, aby to po porodu bylo lepsi.
Ja mam pocit, ze mne na to trochu pomohl ten vapnik, ale mozna je to jen nahoda. Asi je to tim, jak se panev rozsiruje, aby porod byl v pohode....

sakura77
23. zář 2008

jasne, baby,to sa roztahuje panva,a to teda citit,ved to aj meraju na kontrole,ci sa to pohlo.ja som to tiez mala,moja sestra ani mm do porodu a tak sa jej to roztahovalo spolu s kontraciami behom par hodin,tak to si nechcem predstavit teda,hovorila ze strasne nieco,takze o porode uz nechce ani pocut viac(pritom porod sam o sebe bol pohodicka,lebo jej dali epiduralku,tak potom to uz bolo ok)

sandalek
17. kvě 2011

Ahoj holky, jsem 38+4tt, kyčle a třísla už mě bolí téměř měsíc ...nejhorší je to opravdu v noci, po 20minutách se musim otáčet z boku na bok, jak to bolí ... ale chci se zeptat, jakej jste měli porod když vás provázely tyhle bolesti (roztahování pánve) už během těhotenství? Kamarádky totiž takové bolesti neměly.
Doufám, že když se to tak roztahuje už teď, tak to pak bude jednodušší 🙂

2910
17. kvě 2011

Ahoj, já to znám, bohužel se při prvním těhu toto objevilo od 20tt, přesně jak píšeš, chodit jsem nemohla a v noci to bylo o přežití. Nic mi nedali, prý je to normální a musí se vydržet. porod byl v pohodě a přirozený, takže se neboj, zkus na spaní najít vhodnou polohu, já ní nenašla 😀 , ale to neznamená, že ty taky ne. přeji hodně štěstí a odměnou ti bude krásné mimi 🙂

sandalek
17. kvě 2011

@2910 no já teda taky nemůžu najít polohu, se otáčim jako kuře na grilu akorát z jedný strany na druhou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru