Bolesti v podbřišku ve 20tt, je to normální?

petrac1984
20. bře 2013

Ahoj holky, prosím Vás, jsem na začátku 20 týdne a poslední dobou mě pobolívá v podbřišku. Není to bolest stupňující ani natolik bolestivá, že by se to nedalo vydržet, spíš taková jako kdybych nemohla na záchod (i když to mi problémy taky moc nedělá). Je to normální nebo si mám zajít k lékaři? Příští týden tedy jdu na ultrazvuk, tak jestli to mám vydržet a poradit se až tam? Díky

speedygon
20. bře 2013

myslím, že to je celkem běžná věc a není důvod se znepokojvat, pokud nemáš další potíže...ale v poradně bych se o tom zmínila...netvrdne Ti náhodou bříško?

petrac1984
autor
20. bře 2013

No já nevím, já nevím jak poznám, že mi tvrdne?

pismenka
20. bře 2013

také mě takhle brzy bolelo břicho - podbřišku a pak mi začalo břicho tvrdnout. Pomáhalo mi, hodně odpočívat.

amabilis
21. bře 2013

@petrac1984 Ono to může být i roztahováním dělohy, to taky způsobuje bolesti - přeci jen dítě roste a potřebuje dost místa. Pak taky může být problém jestli nemáš nějaké jizvy po operacích, to pak taky trošku pobolívá (mně takhle bolívala jizva v pupíku po několika laparoskopických operacích)

jasminecek
21. bře 2013

Taky mě bolí, nic nenormálního, přece jen tam něco máš 😉

petrac1984
autor
21. bře 2013

Jojo, to mě už to pobolívalo i dřív a víckrát, ale spíš mě zarazilo to tvrdnutí břicha, tak sem asi začala trochu víc panikařit, protože na začátku těhu sem měla nějaké problémy, které naštěstí vymizely, takže holt sem trochu víc vybobkovaná 🙂

megan18
21. bře 2013

Ahoj mám ty samé problémy a přešlo mi to až do třísel, že sotva chodím a jsem ve 14týdnu,ale čekám dvojčátka, doktor mi doporučil magnesium. jen všude v lékárnách bylo, že musíš brát asi 10tablet denně,tak jsem si ho objednala a od zítra jdu baštit.. mělo by pomoct ;)

zuza2008
31. bře 2013

ahojky, taky to tak mám, tak jsem ráda, že píšete, že je to běžné 🙂 Ještě se chci zeptat: teď se mi dvakrát stalo, že jsem měla jednorázově nahnědlý výtok, ale hned to zmizelo. Myslím, že by to nic nemělo být, ale přesto, nemáte někdo zkušenost? Do poradny jdu za 4 dny, tak se tam zeptám...

arrowka
31. bře 2013

@zuza2008 Taky mívám, někdy čirý, někdy lehce nahnědlý. Dokud to není krev, tak bych se tím neznepokojovala. 🙂

lucinecka12
17. dub 2013

Ahoj,řekla bych,že je to zcela běžné, protože mimi pořád roste a děloha se roztahuje,já jsem měla velké bolesti na začátku těhotenství,úplné křeče,jak se mi zvětšovala děloha,potom to samo přestalo a až teď,v 18tt mě pobolívá v podbřišku,ale Dr. mi doporučila hořčík,když mě bude bolet bříško a mojí tetě pomáhalo i proti tvrdnutí bříška.

katerinacernotova
20. črc 2013

ahoj ja na zacatku tehotenstvi mela bolesti v podbrisku jako pri menstruaci mudr mi rekla ze je to normali,po nejake dobe to prestalo.ted jsem 12tt a zase me zacalo pobolivat sestra i v knizkach jsem vycetla ze by to nemelo byt ze se to ma zdelit doktorovi napise na to nejake tabletky,sestre to tehdy pomohlo tak uvidim co mi rekne doktor. 🙂

novynka
20. črc 2013

taky bych řekla, že to je rostoucí dělohou, já se pěkně rozrostla kolem toho 20. a 21. tt,🙂 tvrdnutí jsem taky sledovala a naznala jsem, že když zkusím jiný polohy a bříško na hmat povolí, tak se nic neděje... dokonce mě jednou vyděsil tlak, který mi prošel od stydké kosti po pupík, když se to za pár dní opakovalo, zjistila jsem, že se nejspíš hodně obrací mimi :D úplně bylo vidět, jak se mi tou vlnou zvedá a obrací pupík proti mě :D :D takže pokud nic není nějak dlouhodobé, neřešila bych to ;)

lucypuky
27. zář 2013

@katerinacernotova
@novynka
@lucinecka12
@jasminecek
@petrac1984 Ahoj holky chtěla bych obnovit otazku a zeptat se Vás jestli jste mněli taky pichaní... je to jakoby píchaní do pochvy nebo čípku někdy až ke konečníku , nebo při stydke kosti. Jsem ve 22 tt a ted poslední 2, 3 dni to pichaní zespoda citim často tak nevim jestli se jenom ted vic roztahujem nebo čím to je ? . Děkuju

vodvarkova
7. říj 2013

@lucypuky ahojky, já jsem 28.týden a bříško mě zlobí asi 4.týdny... když ležím a nebo sedím v pohodě, jak vstanu bolí mě podbříšek, ne křeče spíš tupá bolest, a jde mi to taky do pochvy... už jsem byla několikrát na kontrole a čípek zatím drží a bříško bolí.. už jem z toho na nervy, ale snad je vše v pořádku... prý se v oblasti zevních rodidel taky uchycují nějaké vazy a jak se to natahuje bolí to...

prcekverunka
7. říj 2013

@vodvarkova Ano, je to normální. Mám to taky, ještě k tomu mě bolí záda. Dr. říkala, že je to normální, jak děloha utlačuje ostatní orgány a povolují se vazy 🙂

lucypuky
7. říj 2013

@vodvarkova
@prcekverunka ja taky na kontrole vše ok ale naposledy dva týdny dozadu .. ted mně prozměnu boli už 3 dny břicho jako na MS. A to mně děsí aby to bylo ok . Mate to taky ?

vodvarkova
7. říj 2013

@prcekverunka když ležíš v pohodě? já když ležím občas jen tlak do pochvy, ale spíš myslím od kopnutí.... jak mám vstát břicho bolí... a naopak když chvilku chodím někdy to přejde a chvilku to nebolí... zas když běhám moc bolí to víc.... taky jsem byla v 17.týdnu na laparoskopii tak mám taky srůsty asi.. ☹

vodvarkova
7. říj 2013

@lucypuky taky mě bolí břicho jako na MS... někdy podbřišek, někdy v levo, někdy vpravo, někdy v pochvě... někdy kombinace, někdy lepší někdy horší... já mám čípek měřený před týdnem... kontrola za týden ve středu... ale trápí mě to už asi měsíc a čípek byl vždy stejný zatím, naštěstí... je to hrozný když člověk neví co se tam děje... musíme vydržet...

prcekverunka
7. říj 2013

@vodvarkova Dělá mi to jak kdy. Většinou, když něco dělám - vařím, myju nádobí...tak to začne, když si odpočinu, tak to většinou přejde..

lucypuky
7. říj 2013

@vodvarkova tak to mame stejně uplně tak snad to je ok a ma to tak byt 🙂 přesne tak človek nevi co je normal a co ne při druhem tehu už budeme moudrejší 🙂

prcekverunka
7. říj 2013

@lucypuky Tak to mívám chvilkama, že mě bolí podbřišek jako při ms, ale vždycky to zase samo přejde

lucypuky
7. říj 2013

@prcekverunka děkuju tak snad to je ok když to mame všichni 🙂

prcekverunka
7. říj 2013

@lucypuky To víš že jo. Já jsem se tím jako zdravotní sestra moc neznepokojovala, vzhledem k tomu, vím, jak je to anatomicky. Ale radši jsem se taky zmínila dr., že si připadám jak invalida, že mě právě pobolívá to břicho, občas v něm cítím takový tlak a taky že mě bolí záda, tak mě ,,uklidnila´´, že je to normální a bude to jen horší 😀

lucypuky
7. říj 2013

@prcekverunka parada se mame na co tešit 😀 mně přávě znepokojuje jenom když mam ten pocit na MS protože tak prej i začínaji kontrakce tak nevim jak to člověk ma rozlišit když letet do porodnice že se začína něco dít a kdy je to proste ok 🙂

besita
12. říj 2013

Ahoj holky, jsem 18+6tt a od včerejška mám taky pocit, že mám jakoby tlak na podbřišek, jako kdybych nosila něco těžkého pořád s sebou, myslíte, že to můžou být ty vazy, jak se natahují? Dosud jsem přibrala 1,3 kg, takže to není zas tak vidět.

vodvarkova
25. říj 2013

@prcekverunka @lucypuky Holky jak je? Co bříška? U mě porad stejný... porad tupá bolest v podbřišku ve stoje, když něco dělám je to horší a chodit to mužu tak normální rychlostí, žádné dobíhání a popobíhání.... porad bolesti i do stran do zad a do pochvy,,,

prcekverunka
25. říj 2013

@vodvarkova Ahoj, tak nějak pořád stejné. Někdy úplně ok, někdy to břicho bolí, jako kdybych měla ms. I záda mě bolí a do pochvy občas taky cítím takovou bolest/tlak 😕

vodvarkova
25. říj 2013

@prcekverunka tak to máme stejně, akorát mě to trápí každej den, ale někdy je to lepší a někdy horší, musíme vydržet...

prcekverunka
25. říj 2013

@vodvarkova Tak u mě to každý den není. Je to jak kdy, někdy častěji, někdy méně často. Ale přesně jak říkáš, musíme to vydržet. Občas, když to bolí víc, se fakt leknu, aby se mrňouskovi něco nestalo 😒

lenus202
5. lis 2013

Je normální i občasný tvrdnutí bříška? Když se ohnu tak mi podbřišek najednou ztvrdne, ale do 5ti vteřin to přejde...a občas mě v podbřišku píchá...zítra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi na to řekne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru