Borelióza v těhotenství. Zkušenosti?

kvetuska145
7. zář 2021

Ahoj holky, potřebuju trochu uklidnit. Není tu někdo kdo by měl zkušenost s boreliozou v těhu? Měla jsem od začátku tehu flek na břiše. Jezdila jsem i do brna a žadný doktor to neřešil. Když jsem volala na kožní, tam mne řekli po telefonu že to je určitě z těhotenství a hotovo. Ted mi dělala moje dr po dvou mesich utz, a nelíbilo se jí to, protože se to zvetšovalo. Tak jsem se objednala sama od sebe na jiné kožní do jiného města, a byla mně potvrzena borelioza. Jsem už ale 33tt, a ted mam strach, jestli to nemá nejaky vliv na malů. Jsem fakt nastvana, mela jsem jit na kožní už dávno, ale přijde mi divné, jakto že to gynekolozka nepoznala, vsak krev se bere pořád, i na prvním a druhem utz velkém.. Jsem z toho ted špatná...

janinne7
7. zář 2021

@kvetuska145 chuderko 😢 bohuzel nemam zkusenost! Rekl ti aspon nejaky doktor neco? Drzim palce 🍀

tynka9
7. zář 2021

To by museli brát krev speciálně na toto, vyžádat si rozbor na boreliozu, standardně to nedělají všem.

Jinak já jsem boreliozu v jednom tehotenstvi měla. Preléčilo se to antibiotiky a dál se nic neřešilo. Prckovi jsou už skoro 4 roky a je to zdravý, chytrý, veselý kluk. Tak ať ti to dopadne stejně dobře.

kvetuska145
autor
7. zář 2021

@janinne7 Jenom mně napsala zprávu pro mou gynekoložku, a dala mně leky které v tehu mužu. Říkala že by to nemělo nic s mimi udelat, ale i tak proste mam strach :/

@tynka9 Děkuju moc 🙂 Já věřím, že to dopadne, protože do ted jsem nemela žádné problémy. Ale i tak, obavy jsou😕

korin
7. zář 2021

Měla jsem boreliózu ke konci těhotenství, resp. vzhledem k anamnéze bylo řešeno jako borelióza bez speciálních vyšetření - klíště přisáté 3 dny, na místě se za 10 dní objevil flek cca 15 cm, od středu světlal... Brala jsem 3 týdny antibiotika. Malá už má 4 roky a je v pořádku 🙂

kvetuska145
autor
7. zář 2021

@korin To jsem ráda, že je vše ok 🙂 U mně je problém, ale že ten flek jsem mela dlouho, už od začatku tehu, a právě o žádnem klisteti nevím. :/ Z toho jsem vystrašená :(

sherryel
10. zář 2021

@kvetuska145 : borelióza může být i z nakazeného komára. Takhle ji dostal můj táta, bohužel zjištěno po několika letech ( 7-10let zpět ) a to už byla rozlezla v kostech a svalech... Ale to trvalo 7 let bez léčení což určitě u vás nehrozí. Tata je jinak docela v pohodě ( 63let ) jen někdy říká že cití kosti jako by mu hořeli ( je unavenejsi atd ) ale teď se k tomu objevil problém na páteři tak uvidíme jestli se zlepší po operaci 😉. Nikdo nemladneme .

novamamina
10. zář 2021

Borelióza je nemoc, se kterou si zdravé tělo dokáže mnohdy poradit i bez antibiotik. To jsem jednou četla od nějaká lékařky v rozhovoru. Takže bych se moc nedesila. I když chapu že je to těžký. Ale opravdu si myslím že to miminku neublížilo. Tobě nic nebylo? Teplota? Imunitní systém je neskutečny, věř svému tělu. Všechno bude dobrý.

drep
11. zář 2021

@sherryel přenos boreliozy ničím jiným než li klíštětem nebyl nikdy potvrzen. Takže ne, infikovaný komár to nebyl. Ale nymfa klíštěte je tak malá, že není vidět a jejího přisátí si člověk obvykle vůbec nevšimne.

kvetuska145
autor
11. zář 2021

@sherryel dekuju za zkusenost🙂

@novamamina Vubec nic, jenom ten flek proste 🙂

@drep Nektery hmyz by ani nemusel existovat🤮

clintina
6. črc 2023

ahoj ako sa mate? ako skoncila ta borelioza dakujem 🙂

clintina
Autor odpověď smazal
Zobraz
clintina
6. črc 2023
kvetuska145
autor
12. črc 2023

@clintina odpovedela jsem na sz😊

kristynacer
4. dub 2024

@kvetuska145
Dobrý den, mohu se zeptat,jak jste dopadli? Prochazim si tim taky,akorad jsem na zacatku tehu. Předem děkuji za odpověď🙏🏼

kytkast
5. dub 2024

Prodělala jsem boreliózou na začátku těhotenství. Bylo mi řečeno, že se nepřenáší na dítě. Dostala jsem antibiotika určené pro těhotné. Sledovali mě pak asi rok na hygienické stanici. Dcera je zdravá (5 let).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru