Celodenní nevolnosti v těhotenství

sabcis00
20. kvě 2018

Holky prosím vás už dva týdny my je zle ... žaludek mám jak na vodě a nemůžu do sebe nacpat žádné jídlo.Vždycky my jde jakože na zvracení ale nevyzvracím se.
Nevím co mám dělat...:/
Mám kolikrát strašnej hlad ale , nenarvu do sebe nic.
Bojím se aby to nemělo vliv na miminko.

snahnah
20. kvě 2018

@sabcis00 Zkoušej pomaličku třeba kousek suchého rohlíku, pomeranče, sušenku, 100%džus zředěný vodou. Mi pomáhalo loknout si perlivé sladké minerálky nebo coca coly.

ladyhacek
20. kvě 2018

v těhotenství jsem nemohla pít neperlivou vodu (očkoliv normálně piji) pila jsem perlivé nebo ředěné džusy - né pomerančový-po tom mě pálí žáha)
hodně mi pomohlo jíst grahemové suchary . zkus je. A jinak menší porce častěji

sabcis00
autor
20. kvě 2018

Děkuji za rady ... 🙂
Určitě to zkusím ..
Chtěla jsem se ještě zeptat do jakého měsíce jste to měli - nebo jste to měli celé těhotenství?

j.a.n.i
20. kvě 2018

@sabcis00 Pomáhá jíst po malinkých porcích, ale vlastně furt... a jinak u prvního asi 4 měsíce, u druhého vlastně celé těhotenství.

sabcis00
autor
20. kvě 2018

Já se najím oběd a pak už hlad nemám až do 8 hodiny do sebe nic nenarvu a když jo tak musím násilím...
protože mám strach o to malé...

snahnah
20. kvě 2018

@sabcis00 U prvního nějak do 20. týdne, pak jen v dopravních prostředcích a pravidelně hodinku k večeru, to jsem pak zaháněla vanilkovou zmrzlinou (ale musela to být točená z Opočna 😆), to trvalo do 8.měsíce. Je z toho kluk. U druhého jsem od 15. týdne začla i zvracet, ale jen tak jednou denně a postupně to ubývalo po 20.tt. Teď ve 28.je mi celkem fajn, pokud se nepřežeru nebo nejedu dopravním prostředkem. A má to být holka 🙂

priefi
20. kvě 2018

@sabcis00 zaklad je jist nonstop a po malych castech, kdyz Te natahuje, mej po ruce vybublinkovanou ledovou kolu. Nekdy staci ledova voda. Pojidej behem dne susenky, rohlik, chleb. Pokud se v noci probudis, dej si neco k jidlu. Pokud se v noci nebudis, mej na nocnim stolku nachystany chleb nebo rohlik a trochu vody a nez vstanes, dej si. Pak pomaha i cucat lizatka. Hlavni jidla (snidane, obed, vecere) mit mensi a za chvili si dat neco dalsiho na zub, neprejidat se, to je to nejhorsi. Nekomu pomaha na nevolnosti bezpeckove bile hroznove vino, nekomu mandarinka a nekomu treba jablicko. Doporucuje se pit i zazvorove caje, matove caje, medunkove caje, ale s mirou max 2 salky za den, s bylinkami je treba opatrne. U syna mi zacaly kolem 8tt a skoncily v polovine 3.trimestru, s tim ze se prevtelily do paleni zahy, ktera palela nonstop po jakemkoli jidle a i po malych mnozstvich, jakmile jsem snedla vic, nez jsem mela (i kdyz jen trochu) tak jsem vedela, ze se budu kamaradit s misou, takze do konce tehu jsem jedla fakt malinko a casto.

cadrex
20. kvě 2018

Ahoj, mě trápily nevolnosti při všech třech těhotenstvích, a to celodenní (nikoli ranní, jak se většinou k mému vzteku nazývají 🙂). To poslední bylo asi nejhorší - celý první trimestr mi bylo zle a byla jsem strašně unavená. Minulý týden jsem začala druhý trimestr a jako když utne, je mi fajn. Většinou to s příchodem druhého trimestru odezní u všech. V tom prvním trimestru mi pomáhalo to zajídat, nejlépe sladkým. A taky pít perlivé nápoje. Prostě úplný opak, než se v těhotenství doporučuje :/. Pila jsem taky heřmánkový čaj, který mi dělal dobře. Zázvorová lízátka u mě nula bodů. Ale opravdu je dobré se najíst ráno ještě v posteli, než vstaneš. Já jsem si třeba dávala sušené ovoce a trochu vody. Drž se 🙂

papaja90
20. kvě 2018

Me pomahal zazvorovy caj a pak kdyz jsem zacala zvracet po vsem, co jsem snedla, jsem si na to kupovala homeopatika. Preslo to asi po 3 mesicich.

wirsungi
20. kvě 2018

Ahoj. Jak rikaly holky nahore.. ja zila obe tehotenstvi na ucucavani ledovy coly, cucani jahodovyho calipa a lizatek. Jinak jsem blila jak alik cely tehotenstvi. Pomahala trochu akupunktura - to jsem byla schopna pak jist i neco normalnejsiho. Suma sumarum-co 3 tydny jsem chodila na aku, zila na cole, lizatkach a calipech a mam 2 zdravy naaaadherny kluky 😍😉

petronilkaa
20. kvě 2018

Měla jsem obě dvě těhotenství nevolnosti přesně do 12. týdne. S prvním jsem zrovna nastoupila do nové práce a hned jak jsem zjistila, že jsem těhu (zvracením), jsem dostala výpověď. Nakonec jsem byla ráda, protože jsem strávila 90% času s knížkou v ruce vedle záchodové mísy. Když jsem potřebovala někam dál od záchodu, záchrana byl zázvor a suchý krekry. Jinak jediný jídlo, co jsem byla schopná pozřít (víc jak 3 sousta) bylo KFC, ze všeho ostatního jsem zvracela.. Děti jsou naprosto v pohodě, jí ovoce a zeleninu a zdravotní problémy žádný.. 🙂 (4,5 a 2 roky) Takže za mě, hlavně se nestresovat radami, že nejdůležitější je zdravé stravování v prvním trimestru :D

petramerry
20. kvě 2018

@sabcis00 chápu tě,... a vím, jaký to je :( mě s druhým klučinou bylo taky zle a to celé těhotenství:( ne, že bych ho celé prozvracela, to ne, jen do 12tt, ale zle mi bylo skoro pořád :( tím tě nechci děsit, jen ti můžu napsat rady, co mi pomohlo. Jako ty jsem nemohla téměř nic pozřít, do 12tt jsem téměř nejedla a přežívala na kole s ledem a suché vece , byla jsem i v nemocnici, a dr. mi napsal čípky na nevolnost, pak zázvorový čaj a těhu lízátka. a hlavně odpočívat!!!!! spát a v klidu, pokud vyloženě nehubneš , nic se neděje a dr. tě bude hlídat... 🙂 přeju hodně sil !!👧

zmrzlinka
20. kvě 2018

U prvního jsem zvracela do 20 týdne. Skoncila jsem na kapacke a zhubla 10 kg. Bylo to šílený. Syn je zdravý a šikovný kluk.U dcery jsme zvracela min, ale měla jsem neustálý pocit na zvracení a tak jsem moc nejedla a taky jsem hubla. Dcera je taky zdravá. Moc držím palce ať Ti je brzo líp. Je to velky nápor na psychiku a moje rada je vykasli se na všechny rady a odpocivej. Pokud to jde čti, koukem na filmy nebo spi a pomaly se snaž něco jist a uvidíš.

mku
20. kvě 2018

Najdi si diskuzi na tema hyperemesis gravidarum a uvidis ze nas v tom bylo vic 😉 kazde ale zabira neco jineho, me treba jen kapacky... a zvracet jsme prestala az po sestinedeli 😱

zmrzlinka
20. kvě 2018

@petronilkaa kdyz jsem čekala dceru taky mi jelo KFC a zajidala jsem to hroznovým vínem 😂😂😂

matydomo
20. kvě 2018

Jà jsem ve 22tt a zvracela jsem od začátku.A bylo to peklo.Nic jsem do sebe nedostala ..Ze všeho se mi zvedal žaludek všechno mi smrdělo.Jen to pomyšlení nêco sníst a letěla jsem na záchod.V životě mi takhle nebylo.A ani jsem neměla co zvracet a to dávení je hrozný.Vařit jsem nemohla do krámu už vůbec.Až Mamka mě zachránila ,že mi nosila aspoň vývary a postupně jsem do sebe něco dostala.Teď už jim docela normálně,ale na zvracení mi je furt tak jdu když už mi je hodně těžko.Jinak jsem pila vodu a jedla piškoty a přesnídávky.Pak už jsem znich byla překyselenà.A z lízátek mi bylo blbě ,zázvorový čaj to samí,no prostě nic nezabíralo.Takže si myslím že takhle budu pokračovat až do porodu..Že to jen tak neustoupí.

sabcis00
autor
21. kvě 2018

Strašně vám děkuju za rady holky.
Budu zkoušet cokoli jinak to budu muset vydržet když nic nepomůže🙂

handulkak
21. kvě 2018

@sabcis00 ahojky. Ja zvracela i 15 denne až do porodu. Vlastně ještě na porodnim sale. Na mě osobně nezabralo vůbec nic.
Snad u tebe něco zabere.
Budu držet palce. 🙂

kepu
21. kvě 2018

@sabcis00 ahoj .... Ja nezvracela vubec ... Bylo mi strasne spatne ale zvracet proste neumim takze jsem si nemohla ulevit .... Nicmene nejvic mi pomahalo prave to ze jsem nikdy nemela prazdny zaludek furt jsem musela jist navic jsem musela jist "suche'' jidlo ...buchty pecivo piskoty .... Po ovoci zelenine jogurtech mi bylo jeste hur ..... Ale jinak se to dalo srovnat s kocovinou presne takhle ji prozivam .. a prestalo to kolem 12tt od te doby uz jen obcas ...

dearemily
23. kvě 2018

Ahoj. Mam uplne to same od vcerejska. Jsem 25tt a mam mdloby na zvraceni, krece v brise ale nezvracim a nemam prujem. Je mi strasne citim se slaba, a nemam chut k jidlu. Jediny co jsem do sebe dostala byly rohliky a to vubec tyhle veci nejim , ale trochu mi to zahnalo krece od nejezeni. A piju cerny caj a magnesku. Byla jsem dneska shodou okolnosti na gynde a dite je v poradku i vse. Takzeto vidim na nejakou virozu .. snad to bude ok.

dearemily
23. kvě 2018

Jeste bych podotkla ze do vcerejska jsem nemela za celou dobu tehotenstvi zadne problemy, zadne ranni nevolnosti nic.. proste naprosto v pohode jsem chodila cvicit a vsechno...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru