Čípek 36. týden. Je šance ještě 2-3 týdny vydžet?

15. kvě 2022

Dobrý den čípek funkční délky 0 otevřená na 2 cm je šance vydržet ještě 2-3 týdny ? Někdo zkušenosti prosím děkuji

guliii
15. kvě 2022

Šance je. Ale může se to změnit ze dne na den. Pokud nemáš bolesti tak ještě můžeš vydržet. Ale v tomto týdnu už jsou plíce zralé, tak se nemusíš bát. Mě gynekoložka říkala, vydržet do 36 týdne a pak už je to dobré. Já vydržela do 35+2. Každopádně raději buď připravená a sbalená.

gbp
15. kvě 2022

od ukonceneho 36. tydne je miminko donosene. nedelala bych si s tim hlavu. mate naky maly vahovy odhad nebo neco, proc by melo jeste vydrzet? nebo je pro tebe jen dulezity termin?
urcite muzes porodit jeste dneska v noci a taky to muze byt v terminu a nebo bude nakonec jeste prenaset 🤷🏼‍♀️

autor
15. kvě 2022

@gbp je malá 2100 cca g průtoky vše ok jen by potřebovala jestw nabrat 🙄🙏🏻

draceka
15. kvě 2022

Já jsem byla v 36.tydnu otevřená na 1 cm a vydržela jsem až do 40+5.drzim palce, ať vydržíte,co nejdéle!!

elesse
15. kvě 2022

můžeš klidně nakonec i přenášet

autor
15. kvě 2022

@draceka děkuji doufám potřebuji aby miminko ještě něco nabralo ☺️

autor
15. kvě 2022

@elesse to by člověku nevadilo ani 😂 Už se setrim raději 🙏🏻☺️

draceka
15. kvě 2022

Držím palce, abyste co nejdéle vydrželi!měla jsem děti v těch 36. týdnech take malé podle odhadů, ale při porodu měly skoro 3 kila.U posledních 2 těhotenstvích se mi čípek zkracoval zhruba od 25.tydne a vždy jsme vydrželi.I Vám to přeji, ale v 36. týdnu už by to i tak mělo být v pořádku!hodně sil přeji!

gbp
15. kvě 2022

zkus se tim nestresovat. vim, je to tezke. ale je to jen odhad, muze mit i vic 👍 me rekla doktorka klid a ja se fakt skoro cely den nehybala a jen lezela, 3 dny a stejne sem porodila. moc to neovlivnis 🤷🏼‍♀️ drzim palce 👍 me se dcera narodila 35+0 a mela 2530 g a dychala sama, v inkubatoru byla jen chvilicku. ted ma dva roky a nikdo by to na ni nepoznal. urcite to bude dobre 🍀

autor
15. kvě 2022

@gbp
@draceka Děkuji mě spis vyděsila asi ta váha 🙄🙏🏻 Že je to málo hrozně ale průtoky atd vše ok miminko přibírá

maxulekapcule
15. kvě 2022

A neřekli Ti, ze by měla jít dříve ven? Mě takto ukončili obe těhotenství pro nízkou váhu

autor
15. kvě 2022

@maxulekapcule neřekli řekli že miminko je v pořádku pribira je menší trosku ale všechno v pořádku. Má mít 35+0 mě řekli ze má 2100-2200. Jinak čípek spotřebovan a na 2 Cm

draceka
15. kvě 2022

Tak pokud jsou prutoky ok, tak má miminko z čeho nabírat...a ten odhad je pořád jen odhad!držte se!

draceka
15. kvě 2022

Moje děti kromě toho, že byly odhadově menší, tak měly všechny o 2 týdny menší bříška oproti jiným částem těla, takže je pořád premerovala a nakonec ok...jsou to pořád jen odhady...teď jsem si vzpomněla, že druhé dítko bylo v tom 36. tydnu sestouple tak moc v porodních cestách, že nebylo možné udělat ani odhad váhy a přesto ae udržela až do 40+5

maxulekapcule
15. kvě 2022

@draceka to je fakt, mě u prvního řekli 2800, a měl 2250, u druhýho řekli 2100 a měl 2530, tak tim se člověk úplně řídit nemůže 😀

draceka
15. kvě 2022

@maxulekapcule přesně tak;)

autor
15. kvě 2022

@draceka děkuji no nebudu se tím zabývat a budu doufat za každý den navíc 🙏🏻☺️☺️

draceka
15. kvě 2022

Super přístup, to je nejlepší, co můžete udělat;)držte se!

autor
16. kvě 2022

@draceka Budu ono fakt víc člověka vyďesi asi ty doktoři 🙄🤦🏼‍♀️

aselluska
16. kvě 2022

Tak je prostě jen menší. Donošené prakticky je. A že je drobek, je při porodu plus. Co nemá teď, kdyžtak dožene venku.

vaseli16
17. kvě 2022

Ano je,chodila jsem od 35+4 otevřená na 2cm hlavička naléhala bez čípku a rodila jsem v termínu 🙂

autor
17. kvě 2022

@vaseli16 je to je super zprava 🥰😂 děkuji setrim se s doufám ze vydrzime ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru