Covid v těhotenství. Máte zkušenost?

juliavolna
1. dub 2023

Ahojte prekonali ste covid v tehotenstve ?
1. Kedy - v akom štádiu
2. Aky priebeh
3. Bolo s babom všetko Ok ?

hani_na
1. dub 2023

@juliavolna Těsně po 1. screeningu, průběh špatný - velká dušnost, zimnice, 5 dní vysokých teplot, hodně jsem zhubla, píchala jsem si injekce na ředění krve. Jestli jsem se někdy v těhotenství bála, tak tehdy, ale mimi bylo v pohodě👍

juliavolna
autor
1. dub 2023

@hani_na vďaka babo je zdravé hej ?

vladena001
1. dub 2023

@juliavolna ja cca 20 týždeň...priebeh ako chrípka,bábätká v poriadku..

juliavolna
autor
1. dub 2023

@vladena001 dakujem

dominika1008
1. dub 2023

@juliavolna zdravím, já jsem byla v 9tt ale bohužel mimi covid nezvládlo 😔 vám každopádně držím palečky a brzké uzdravení ☺️

juliavolna
autor
1. dub 2023

@dominika1008 mali ste ťažký priebeh ? Boli ste ockovana ? Diky moc

dominika1008
1. dub 2023

@juliavolna ano měla jsem těžší průběh a očkovaná nejsem ale taky jsem byla na začátku těhu což je vždycky 50 na 50

juliavolna
autor
1. dub 2023

@dominika1008 áno chapem

volfikovi
1. dub 2023

Já měla covid v 17 týdnu. Bez teplot, jeden den dušnost jinak celkem velký kašel. Přesně po týdnu už sem byla negativní. Mimčo snad ok, screening nás teprve čeká

martulka88
1. dub 2023

37tt a jen zánět nosohltanu a ve 38tt vyvolávany porod mrtvého syna. Ale covid nebyl prý příčinou - prostě mu přestalo tlouct srdíčko.

juliavolna
autor
1. dub 2023

@martulka88 preboha :(

juliavolna
autor
1. dub 2023

@volfikovi super držím palce ❤️

juliavolna
autor
1. dub 2023

@dominika1008 aj povedali že z covidu ?

exbordelar
1. dub 2023

@juliavolna, jestli mas covid a jsi tehotna, tak necti a ani nepatrej po nakych katastrofickych pribezich. K nicemu ti to nepomuze, akorat se budes stresovat. Ver, ze to bude v pohode a vsechno v poradku 🍀❤️ Ja mela covid asi ve 30tt, horecky, zimnice, desnej hnusnej kasel - miminko to zvladlo bajecne. A tvoje urcite taky!

malinkata
1. dub 2023

Já v 12 týdnu. Měla jsem jet na 1 screening. Bolest hlavy, zad, teplota jen zvýšená, pozitivní jsem byla 14 dní. A celou dobu mi bylo střídavě, ale průběh celkem lehký a mám zdravého 8 měsíčního syna.
Pichala jsem si také injekce do břicha jako prevenci.
Očkovaná jsem 2 dávkami.

juliavolna
autor
1. dub 2023

@exbordelar vďaka a mali ste vakcínu?

misaa56
1. dub 2023

@juliavolna měla jsem někdy mezi 12-13tt. Lehký průběh, prvním den mě bolela hlava, chtělo se mi spát a měla jsem kašel - prostě jako začátek chřipky. Pak už jen kašel.
Očkovaná jsem byla 2 dávkami z toho druhá asi měsíc před otěhotněním.
A teď máme půl roční zdravou dceru🌸

lenatko91
1. dub 2023

Koncem 2.trimestru, lehký průběh, syn je naprosto zdravý 🙂

dasipe
2. dub 2023

Měla jsem v 16tt, první den totálně na sračku totálně ko, teploty, bolest svalů a kloubů, bolelo mě i ležet. Druhý den lepší a třetí den, jako by mi nic nebylo, vše v pořádku, mám zdravou dceru 🙂

juliavolna
autor
2. dub 2023

@dasipe a vakcína ?

juliavolna
autor
2. dub 2023

@lenatko91 a vakcínu ste mali ?

fifinka2020
2. dub 2023

@juliavolna ahoj, myslím si, že ani tak nejde o to, jak moc špatný průběh má maminka, ale aby se hlídala krev - respektive aby se narážela. Četla jsem bohužel o několika ztrátách miminek a problém vždy bylo, že se udělaly sražení na, které pochopitelně maminka nepozná, takže i ona sama může mít lehký prubeh. Tak bych spíš řešila a hlídala toto, ideálně redenim krve.

juliavolna
autor
2. dub 2023

@fifinka2020 kto to môže hlidat? Gynekológ?

lenatko91
2. dub 2023

@juliavolna 2 dávky mám, na třetí už jsem nešla

kejtyna
2. dub 2023

28 týden. Průběh ok - jen silný zánět dutin a obrovská únava. Píchala jsem si pak preventivne injekce na ředění krve. Zbytek těhotenství v pořádku, syn je ok..

mdch91
2. dub 2023

V 7.mesici, prubeh mirny - unava, bolest hlavy, kasel, neockovana, mam rocniho zdraveho syna.

radka313
3. dub 2023

@juliavolna já měla covid v 5 měsíci dostala jsem okamžitě leky na ředění krve byla jsme 3x očkovaná a covid jsem prodělala podruhé lehký průběh miminko v pořádku

dasipe
4. dub 2023

@juliavolna naštěstí očkovaná nejsem

vaseli16
5. dub 2023

@juliavolna nejsem očkovaná, Covid (konkrétně Omicron) jsem prodělala v 39tt plavala jsem se v tom až do porodu,vysoké horečky, šílená nevysmrkatelna rýma, neskutečny dávivý kašel...malý kvůli poleze KP šel císařem, narodil se v pořádku...jen jsem měla zakalenou plodovou vodu a malý si trochu lokl tak musel být na kyslíku

juliavolna
autor
5. dub 2023

@vaseli16 A plodová mala niečo s covidom ? Či ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru