Dcera má opakovaně roupy, máte zkušenost?

lucijenkaa
19. bře 2016

Hezky vecer,jsem uz zoufala ,dcera 2 roky ma opakovane roupy,uz nevim jak se jich zbavit,uz podruhe uzivamw vermox,zehlim,hygiena pravidelna,po wc myjeme rucicky,umyvam zeleninu i ovoce a uz fakt nevim jak se jich zbavit ja i mala sme stoho vycerpane :( a je mi jo lito a je mi stoho uz i zle :( poradite prosim kdo stim mate zkusenost

hojda
19. bře 2016

U nás teď řádí ve školce, tak se toho děším. co česnek, nejsou na to taky nějaká homeopatika?

lucijenkaa
autor
19. bře 2016

Dekuji za reakci,cesnek do ni nedostanu a homeopatika to nevim,o nicem mi pani doktorka nerikala,vzdy jen napise vermox

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucijenkaa
autor
19. bře 2016

Dzungala,dekuji ,prach utiram denne ,ale prevlikam pyzamko tak 2x do tydne ,denne ne ,peru na 60 normalne ,zehlim delam snad co muzu,jinak ano zavolam v po doktorce at mi napise jeste vermoc at se prelecime vsichni

vrabcak0007
19. bře 2016

Ja s tim zkusenosti nemam..jen k tomu cesneku...existuji i cesnekove tablety nebo kapicky, ktere maji velice do ry cesnekovy ucinek...ale nepachne po nich tak z ust..takze ani tabletku-treba rozdrcenou na lzicce v nejakem dzusiku nebo par kapicek na lzicce by mala nedala?

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
mogwaika
19. bře 2016

@lucijenkaa to pyžamko určitě denně, cokoliv co přijde do styku s nahou prdkou dezinfikovat. Stříhat nehtíky nakrátko - v noci se nevědomky škrábe a vajíčka zůstávají za nehty a klidně je hned po ránu může "posnídat". Škoda, že se nedá sehnat pyrvinium, ten Vermox je no... Nezabírá hned. A když bude nejhůř, tak já osobně jsem radikál a zašla bych k veterináři pro tabletky na odčervení.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucijenkaa
autor
19. bře 2016

Holky diky moc,banany ne? Sladke vim ze se nesmi ale banany davam ,otom nic doktorka nepovidala,v po to budu opet probirat s doktorkou a jeste se zeptam,muzu dat zitra vermox,ildyz svoje davky uz vycerpala? Doktorka radila 1 prasek po 14 dnech a takle 3x po sobe a to uz mame za sebou

mogwaika
19. bře 2016

@dzungala když je můžou dvoukilové čivavy, tak dítko taky nezabijou 😀 A během dvou dnů je to bez problému, nevím proč se u nás v ČR dělají s odčervením takové cavyky, v mnoha zemích se odčervuje se psem celá rodina 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
mogwaika
19. bře 2016

@dzungala já bych se ho rovnou zkusila zeptat, jestli by tabletky nepředepsal a jaká jsou negativa😀 Já jsem parazity u mrňouse řešila 3 roky zpětně (reakce parazitologie - myslíte, že by měl červy? Nesmysl, vezmeme mu stolici a na víc nemáte nárok - bez červa v ruce další vyšetření neuděláme), nic se neprokázalo, ale díky tomu jsem měla debatu se sousedkou - sestra na kardiochirurgii a ta uznala, že minimálně polovina pacientů při operaci má "červivé" srdce - svalovci apod. Takže děti preventivně láduju česnekem, my je příležitostně s mužem vypálíme a máme klid 🙂 Ale když bych to měla opětovně řešit, tak jedině s veterinářem.

mogwaika
19. bře 2016

@dzungala trochu nechutná rada, pokud ve stolici nic není, což je po 24 hodinách v lednici celkem logické, co to nechat pěkně v teple, kde budou mít paraziti ideální podmínky k životu?

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
sofinkajulinka
19. bře 2016

Zkusila bych se optat na tablety na odčervení . Sousedi to řešili nedávno ,když měli štěňata. No a tak měli strach ,aby ty červíky neměli všichni . Říkali ,že tabletky se dají sehnat snad v lékárně. Držím palečky ať to princeznu už netrápí ! 🙂

mogwaika
20. bře 2016

@dzungala taky jsem koukala. Jen aby nedošlo k dezinformaci, byla to půlka pacientů s nemocným srdcem, ne půlka celé populace 🙂

Já jsem doktorce říkala od půl roku, že je malej jinej a smála se mi, že slyším trávu růst. Opakovala jsem to každou preventivku a když jsem pak zašla s mrňousem bez jejího doporučení k odborníkům a potvrdily se moje obavy, tak mi jen řekla, no jo, to se stává. Ale to už je OT 😀

Ještě k těm lékům, nevím proč, ale zrušili vše co šlo a nechali jen Vermox, takže mají veterináři opravdu širší výběr, přesné dávkování na váhu apod.

@lucijenkaa držím pěsti, ať se jich brzy zbavíte, jsou to potvory nepříjemné :-/

akankeo
20. bře 2016

@lucijenkaa to ale musite brat vsichni a jeste zalecit zvirata v okoli, zehlit lozni pradlo, pyzama a sponi pradlo vsem. Navic vysvetlit prckovi, ze si nesmi drbat zadek, a kdyz uz, tak si potom hned umyt ruce, kdyz to dela bezdeky asi nepujde, pritom diky tomu je to nekonecny pribeh, vajicka za nehtama se zase dostanou do pusy. Nam se to zatim vyhyba, trpela sem na to ja kdyz sem byla mala a tohle mi pak vtloukali do hlavy, abych delala doma a deti zatim opravdu bez problemu. Plus odcervuju kocky a sem tam dam odcervovaci prostredek do zradla na vic, na ktere vim, ze prijdou kocky s okoli. Urcite bych taky zkusila homeopatika, nechapu jak, ale na moje deti opravdu funguji, takze bych se nedivila, kdyby fungovali i na toto.

lucijenkaa
autor
20. bře 2016

Moc dekuji,poptám se na ty homeopatika a i na to odčervení

medved09
20. bře 2016

Na vnitřní parazity jsou homeopatika CINA 9 CH - 3x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů

pavlak5
20. bře 2016

Meli jsme to taky .....chce to opravdu behem celeho zivotniho cyklu roupu ,lecit celou rodinu i zvirata ,surovat jak vztekla ,pradlo a onleceni vyvaret ,myli jsme e desinfekcnkm mydlem a stejne se nam to zopakovalo 3x po sobe.Takze trpelivost .

gnozka
23. bře 2016

Ahoj bohužel s tim mam osobni zkušenost . Kdyz jsem jeste deti nemela a dělala jsem aupair v UK tak jsem je dostala . 2 roky jsem se jich nemohla zbavit :( problem
Je ten ze člověk se pak nakazuje sam a je to stále dokola . Myslim te vsechny rady zde zazněly . Česnek je na prd a malé dite ho stejne nesni . Co je jeste dobre udělat namazat dírku do konečniku nejakym krémem jsk to bude mastné tak v noci jim tam
Nepůjdou uložit vajíčka . A myslim ze mi nakonec pomohl vermox ale ne pri běžném dávkování . Kamarádka magistra mi poradila vzít si tabletky 3 dny po sobe a pak jen hned za tyden . Ze pro cloveka to toxické neni jen pro roupy. Ale vzhledem k tomu ze je to dite asi bych to probrala s Dr ale me to tenkrat pomohlo . A jist hodne listové zeleniny . Tu nemaji radi . Držím palce !!! Vim jak je to nepříjemné :(

prochi
23. bře 2016

@lucijenkaa měly jsme na podzim, dcera a já od ní... Doktorka nám napsala dvě balení Vermoxu, aby se přeléčila celá rodina. I syn s manželem, kteří roupy neměli. Měli jsme dávkování jak píše - večer jeden, za dva týdny jeden a za další dva týdny poslední. U mě se to ztratilo hned, u dcery jsem po ani né týdnu našla ve stolici opět, tak jsem jí hned dala prášek a další zase hned po týdnu. A pak po dvou a po dvou. Od tý doby (ťuk ťuk ťuk) dobrý... Jo a řekla jsem to mamince naší nej kámošky, aby o tom věděla a pohlídala to, aby se holky třeba vzájemně nenakazovaly, protože se pořád objímají, půjčují si pití, svačiny apod.

annaluciapetrzel
23. bře 2016

damy dobre se bavim. nebudu komentovat nesmysly kt zde zaznely. Parazitum se venuji. Lidskym a lidoopim 🙂. doporucuji precist clanek me kolegyne http://magazin.aktualne.cz/parazite-jsou-v-nase... kde se vyjadruje k nesmyslum o parazitech kt momentalne koluji u verejnosti. Cervive srdce me dojalo. pokud casto konzumujete tepelne spatne upravene maso kt neproslo veterinarni kontrolou...??? 🙂. Roupy vase dite nechyti od zvirete (rikam roupy!). (tim nikoho neodrazuji od pravidelneho odcervovani zvirat) O roupech pekne - https://cs.wikipedia.org/wiki/Roup_dětský. Hygiena, a prelecit Vermoxem (lecba je dvoufazova, viz Wiki). A vite, ze se napr alergie aj. leci parazitama 🙂. http://tn.nova.cz/clanek/televizni-noviny/viken.... Takze, zeny, hodme se do klidu 🙂

annaluciapetrzel
23. bře 2016

@lucijenkaa chodi dcera do kolektivu? staci i detske cetrum etc. prip. ma-li obdobne obtize nekdo kolem? chce najit zdroj, kde se dcrea re-infikuje. pozor, koproskopicky nemusite vajicka zachytit, detekce je nejlepsi pomoci 🙂 lepici pasky. Drzim palec at se jich zbavite

danavr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz