Dilektace KPS - problém s ledvinami. Máte zkušenosti?

laetti
13. kvě 2008

Včera jsem byla v Liberecké nemocnici na 2.screeningu a doktorka mi řekla, že má miminko dilataci KPS-což je problém s ledvinami-jsou větší než by měly být. Pak mě poslala do Gennetu abych se objednala na vyšetření i tam. Prý se to bude muset hlídat a pokud se to nezhorší,tak to bude dobré. Ale nic víc nevím a bojím se o mimi. nemáte některá podobný problém? Díky za odpověď

micha.bello
10. čer 2008

Holky, tak se vás chci zeptat, které screeningové vyšetření se platí? A kolik se za něho platí.

roxxxana
10. čer 2008

miah: Nevadí, doba těhotenství je důležitá při odběrech krve (12 tt v kombinaci s utz a 16 tt tripple).
micha.bello: To je různé, když tvůj gynekolog nenajde žádný "podezřelý" nález, tak screeningová vyšetření probíhají dle rozpisu a měla by být bezplatná. Při pochybnostech tě může odeslat na vyšší pracoviště (=podrobnější utz např.), ale s doporučenkou bys taky neměla nic platit. Výjimkou je screening ve 12 tt na vvv, který se standardně neprovádí (i když je přesnější než tripple - nechápu). Je důležité, aby pracoviště, na kterém ti ho dělají, mělo akreditaci (více viz http://clanky.gynstart.cz/article.php?sid=154&m... ). Pokud doporučenku mít nebudeš, musíš si ho zaplatit sama, co vím, tak cena je kolem 1000-1500 Kč. Pokud vyjdou tyto výsledky negativně, není nutné absolvovat nepřesné tripple testy (ale jak píšu, je potřeba aby bylo prpovedeno na akreditovaném pracovišti).
Jinak kvalitní ultrazvuk na vlastní žádost např. u Apolináře stojí 700 Kč.

aguii
17. čer 2008

ahoj holky,me screening dopadl,spatne,mela jsem hodne vysoke hodnoty geneticke poruchy,mela jsem z toho depresi jak barak,neni stranka na netu,kterou bych si neprostudovala ani doktorka me neulidnila a mam ji to do dnes za zle.Po vyberu plodovky se ukazalo,ze je vse v poradku!!Mam ted zdravou rocni holcicku.Ve vetsine pripadu je to mylne,je to stav "Tvych" hormonu momentalne v krvi,nikoliv miminka!!!Staci odebrat krev o den driv nebo o den dyl a hodnoty jsou totalne jiny!

lucka2601
6. srp 2008

Ahojte babenk,tak mne robili odber krvi a hned za 3dni mi volala sestricka aby som sa objednala u geneticky tak som vam tam volala 1s3 hormonov mam na hranici tak musim ist na vysetrenie moc sa bojim ja babetko velmi chcem neviem co ma cka ale musim ist zevraj s doprovodom myslite ze to moze byt len poplach?:

sonicka20
17. čer 2010

ahoj holky, chtela jsem se zeptat . Je mi 20 let , byla jsem na odberech krve .Screening vysel negativne ,ale jsem pry na hranici 1:280 kvuli vroz.vade spina bifida. chtela jsem se zeptat zda jsou testy 100. Posilaj me na gen.vysetreni a hodne se bojim ze miminko neni v poradku jsem 16plus6. Na ultrazvuku mi doktorka rekla ze nosni kustka, sijove projasneni atd... ze je to vporadku . mohl by mi to prosim nekdo objasny a alespon me trosku uklidnit ? dekuji moc 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru