Downův syndrom, vyskytne se i při dalším těhotenství?

smiskova
17. bře 2016

Ahoj holky.Bohužel i mě potkala nepříjemnost.Byla jsem na potratu přímo ve 13 týdnu. Na vyšetření ve 12 týdnu mi vyšlo hydrops plodu s velkou pravděpodobností downa. Dnes mi volal genetik,že plod měl downův syndrom, s manželem půjdeme na vyšetření chromozomů. Chtěla jsem se zeptat zda jste se už s tím některá setkala? A jaká je pravděpodobnost, že by se down vyskytl i při dalším těhotenství? Je mi letos 30 let.

petuliee
25. zář 2016

měli sme stejny problém, mě je teda 23, genetik nám řekl že je to náhodná mutace, že nezná nikoho u koho by se tohle postižení opakovalo, u nás teda z pitvy vyšlo že to byla tzv. volna trizomie (nedědična a čistě náhodná). pokud už máte další miminko, budu ráda za info že to je tak jak tvrdil doktor. pokud nejste tehotna držím palce aby ste tohle nemuseli zažít znovu

simone5
25. zář 2016

Manželova matka byla 3x těhotná, 2x dítě s Downovým syndromem. První dítě (s Downem si nechali), při druhém těhotenství (opět Down) podstoupila interrupci, třetí těhotenství bylo zdravé dítě. Být vámi, tak o ničem nespekuluju a zajdu si na genetiku.

petuliee
25. zář 2016

pokud vám ji doporučily tak bych šla, my podle pitvy mame nededičnou formu a mame 2 děti zdravé, 3si vybralo černyho petra

smyci14
25. zář 2016

Dobrý den,
jsem studentkou 3. ročníku oboru Porodní asistence Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Momentálně píši svoji bakalářkou práci na téma: Informovanost žen o screeningu Downova syndromu v těhotenství. Ráda bych Vás touto cestou poprosila o osobní rozhovor s některou z Vás, která má dítě s Downovým syndromem, přestože výsledky genetiky byly negativní či pozitivní nebo která po zjištění genetiky se rozhodla pro ukončení těhotenství. Vzhledem k tomu, že je toto téma velice citlivé a osobní bylo by vhodnější komunikovat přes e- mail (smyckova.t@seznam.cz) či tel. (737060267). Předem děkuji za Vaši ochotu. Smyčková Tereza