GDM a rozdílnost měření glukometrů

lastovenka
14. bře 2019
Ahoj holky těhulky, které máte GDM. Chci se zeptat, jestli jste si náhodou nezkoušeli měřit glykémie dvěma rozdílnými glukometry. Minule mi tu nějaký těhulka řekla, že různé značky dokáží naměřit různé hodnoty a že na jednom naměřila např, 5,6 a na druhom 5,3...........tak by mě zajímalo, jak to máte třeba vy..... díky!
leniczka23
15. bře 2019
@lastovenka to netusim, ale uz se mi treba stalo, ze jsem namerila 2 rozdilne hodnoty na jednom glukometru hned po sobe... takze kdyz se mi hodnota nezda, treba je vysoka tak merim jeste jednou a vetsinou je mensi.
dzeta
15. bře 2019
V dia poradně říkali, že se má zásadně měřit jen jedním glukometrem (tím co používáte), protože opravdu různé glukometry, různé hodnoty. Hlavně před měřením umít ruce a žádná dezinfekce před píchnutím do prstu (ta zkresluje hodnotu).
lastovenkaautor
15. bře 2019
@dzeta já se jen jedním měřím, ruce vždy umyté, vždy až z druhé kapky to měřím. Jinak ptám se proto, že jsem dneska udělala pokus. Šla jsem si do laboratoře na vlastní nálady nechat změřit glykemii. Z žíly mi měření vyšlo 4,4, což je nádherný, že. Jenže já si s sebou vzala i svůj glukometr a změřila se, ještě v laboratoři, a víte co mi mi vyšlo? 6,5!!!!!0 jako neskutečný rozdíl, takže jestli ukazuje ten glukometr tak špatně, tak cukrovku snad ani nemám. A tohle už se mi potvrdilo dvakrát. Příští týden jdu na odběry ještě jednou a pokud vyjdou ok, tak hned volám doktorce, protože tohle není možný.......
lachtanice86
15. bře 2019
@leniczka23 hned po sobě? Mně říkali nechat mezi měřením cca 10-15 minut. Ze potřebuje čas, ale pak uz je to zase pozdě. Takže brát první hodnotu.
lastovenkaautor
16. bře 2019
@lachtanice86 jo hned po sobě. Ono hned po sobě mysleli asi na stejném glukometru, nebo ne? Že žíly a z prstu se po sobě brát může.....jen na tom glukometru se nemají dělat měření hned po sobě . Právě pro to jsem šla do laborky kde rozbor dělají z krve a je přesnější.......
153lenka
16. bře 2019
Já mám doma aktuálně 3 glukometry a každý měří jinak. První glukometr byl z předchozího těhu, tak jsem si radši pořídila ještě nový. Bláhově jsem si myslela, že nový znamená správně zkalibrovaný. Po pár týdnech v dia poradně jsme zjistili, že i ten nový je úplně na nic (rozdíl cca 1,2mmol/l), měříl mnohem víc. Pak jsem dostala v poradně další glukometr, který už by měl měřit správně a už mám i lepší lačné glykemie. Takže ano, každý glukometr může měřit jinak. Doporučuji si nechat zkontrolovat glukometr u diabetologa.
leniczka23
16. bře 2019
@lachtanice86 ano, hned po sobe, protoze se mi stalo, ze jsem si uvedomila ze jsem si treba neumyla ruce, nebo proste jsem vedela ze nemuzu mit takovou hodnotu po tom jidle co jsem snedla a cestou jsem na neco mohla sahnout, tak jdu ruce umyt znovu a nerim znovu. Me v poradne rekli ze uplne v pohode. Ze se muze stat a at se klidne premerim hned kdyz se mi to nebude zdat.
lachtanice86
16. bře 2019
@lastovenka ano na glukometru, o odběru ze žíly se tu nikdo nebaví
zavodnice
16. bře 2019
Mám dva glukometry a ten z dia poradny měří asi o 0,3 víc než soukromý. Ale měřila jsem se s GDM tím z poradny.

Sem začni psát odpověď...

Odešli