Hučení v uchu, je to nesnesitelné. Co se s tím dá dělat?

smima
21. říj 2012

Ahoj holky, jsem ve 37. týdnu a už asi 3 týdny mě trápí hučení v uchu. Není to trvalé, byla jsem na ORL, kde mě nic nenašli, v lékárně jsem si koupila na radu lékárnice Vincentku na napařování a nějaké peroxidové kapky do uší, ale moc mi nepomohly. Nadbytek mazu v uších nemám, čistím si je i 3x týdně. Některý den mám zcela klid, někdy ho mám jen lehce zalehlé, ale třeba zrovna dneska mi v něm zase dost hučí. Přes den se to zlepší, ale většinou se mi to vrátí k večeru. Četla jsem, že to může být způsobeno těhotenskými hormony, taky třeba vnitřními otoky, ale máte některá s tímto zkušenosti a můžete mi poradit, co s se s tím dá dělat? Někdy mám pocit, že zešílím 😕

naomi28
29. pro 2017

@iva27 dutiny jsem mozna taky chyceny mela, ale atb mam uz davno dobrane. Asi budu cekat, uz nemam silu chodit po doktorech...mam oblitane uz snad vsechny.Ted me cekaji rhb..i s krkem mam problemy..muze to byt cokoliv..iz at je to pryc...jsem uz strasne vycerpana

iva27
29. pro 2017

@naomi28 verim.Jj,samozrejme i od krcni patere muze byt problem.Zkus tu RHB a treba to pomuze

aneta15
29. pro 2017

Ucho boli bud od zubu, krcni patere nebo pricpan

aneta15
29. pro 2017

Me taky hucelo v uchu, mela jsem pocit i jakoby zalehleho ucha. Litala jsem od certa i dablu. Podle doktora ucho boli od zubu, od krcni patere a nebo ucpane eustachovi trubice. Ja mela vse ok i zuby možnosti jsem si ze zoufalstvi nechala vytrhat. Nakonec mi po roce diagnostikovali otosklerozu. Je to hrozny nejhorší je ze s hucenim a piskanim nejde nic delat, nekdy mám chuť bouchnout hlavou o zeď teď se odhodlám k operaci a doufám že se to alespoň trochu zlepší. Rozjelo mi to prave tehotenstvi

saphire
29. pro 2017

@naomi28 Taky jsem to resila, cca kolem 15.tt, huceni, piskani, i cyklicke (jak kdyz vlezes do fabriky). Nakonec mi ve vojenske nemocnici diagnostikovali hydrops cochlearis (otok usniho nervu), gynekolog mi zadnou lecbu nepovolil, respektive nedoporucil, dle orl lekarky to bylo zpusobene hormonalne, tim ze se zadrzuje voda v tele, namerili mi nedoslychavost, neslysela jsem kdyz za mnou treba nekdo mluvil. Rekli mi ze mi nikdo nezaruci ze se mi sluch po porodu po tak dlouhe dobe vrati, ze je to tak 50 na 50. Po par dnech premysleni jsem si nasla neco o odvodnovaci diete a v lekarne zakoupila bylinky vhodne i pro tehotne a do tydne bylo po problemu. Konzultovala jsem to s orl a pozvali me na premereni a namerili 99,5procent sluchu coz pry skoro nikdo nema, takze objektivne naprosto v poradku, sluch perfektni. Nerikam ze to pomuze kazdemu, ale pro me to bylo po mesici huceni v bedne jako zazrak, neumim si predstavit to snaset jeste pul roku a pak nejista prognoza...

dandaa
29. pro 2017

@naomi28 no to může klidně být

naomi28
29. pro 2017

@saphire a muzu se zeptat, co za bylinky jsi uzivala ?

naomi28
29. pro 2017

@aneta15 tak to mě mrzi, treba to op zlepší ,bidu drzet palce, ja mela ucho zalehle, ale ted uz slysim dobre a praska mi pri polknuti v obou usich, jako kdyby byl spatny tlak v eustachove trubici...to jsi taky mela? Jak ti to diagnostikovali?

travnulee
30. pro 2017

@naomi28 ono už je to dva roky, tak si nejsem už tak jistá, ale spíš hučení a pouze v noci, jak bylo ticho.

aneta15
30. pro 2017

@naomi28 dělá se vyšetření tympano a audio, pokud se tato nemoc zanedbá může dojít i k úplné hluchotě. Má to být dědičné a v celé široké rodině jsem jediná...tak nevím. Chodím na pravidelné kontroly tak uvidím. Teď jdu na konci ledna. Kdyby me to ucho nebolelo a nehučelo tak mě to ani nijak neomezuje. Mám sice ztrátu sluchu na jednom uchu ale pořád slyším dobře

naomi28
30. pro 2017

@aneta15 teda, tak to je radost...☹️a pri polknuti ti to nic nedela?Me krupe v obou a kdyz se predehnu, tak mi v tom uchu lupne.. Na kolik mas ztratu sluchu na tom uchu? Ja tam mam nejaky drobny zoubek pry na 25db..dekuji za odpoved

aneta15
30. pro 2017

@naomi28 Při polknutí nic. Mám to ucho jakoby zašpuntované. Mám zrátu 40%. Ted se mi to trochu zhoršilo, myslím. Uvidím po měření. Doktori tvrdí, že otoskleroza nebolí ale jsem na facebooku ve skupině otoskleroza a spoustu lidí má problémy s bolestí. A to hučení a tinnitus k této nemoci patří. Já to začala řešit kvůli tomu zalehnutí do té doby jsem nevěděla, že taková nemoc existuje. Vůbec se nedoporučuje kojit já kojila obě děti do roka, ještě bych ráda třetí tak operaci odkládám. Těhotenství to prý hodně zhoršuje ale znám holky, kterým se to po těhu naopak zlepšilo.

korotsla
30. pro 2017

Mě když hučelo v uchu .... tak mi zjistili Tinnitus a musela jsem chodit na infuze ... ale nebylo to v těhotenství takže ani nevím jestli se v těhotenství může podávat Statim :/

naomi28
30. pro 2017

@korotsla ahoj, pomohly ti ty infuze? Ja taky byla 4 dny v nemocnici na infuzich kortikoidu, bez efektu....

korotsla
30. pro 2017

@naomi28 ano pomohli ale až min. Týden po tom co ty infuze skončili 🙂 ... ale mě asi podávali něco jiného ... mela jsem to na 10 dní ... a vždy jsem ve stejnou hodinu musela docházet do polikliniky, kde mi dali kapacku, která za pul hodiny dokapala... ten lék se právě myslím jmenoval STATIM ... ale těžko říct jestli mas to stejne... já to měla trvale hučení v uchu minimálně 2 - 3 měsíce ... 🙂

naomi28
30. pro 2017

@korotsla aha, tak to je super, ze ti to pomohlo, to patris mezi ty stastne 😊dekuji za info.

saphire
30. pro 2017

@naomi28 myslim ze se to jmenovalo tri bylinky na odvodneni, az se vratime z hor po silvestru, kouknu se ti, mam je jeste myslim doma...

saphire
30. pro 2017

@naomi28 ale samozrejme jsem i upravila stravu, pridala pohyb, nejenom ty bylinky.

naomi28
30. pro 2017

@saphire dekuji moc, to budu rada, v lekarne mi nic v tehu na odvodneni nenabidli...ze nevi

macicek29
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saphire
30. pro 2017

@naomi28 oni obvykle radeji nic nevedi, nasla jsem si to v pribalovem letaku online sama... v lekarne se tvarili ze si nejsou jisti, ale objednali mi to... lekarka mi to pak schvalila, ze to urcite bylo v poradku, navic jsem brala pro jistotu min nez byla doporucena davka. Po svych zkusenostech se v tehotenstvi do lekarny na nic ptat nechodim.

naomi28
31. pro 2017

@macicek29 a pak ti to samo preslo? Pry to byva, kdyz cekas holčičku...

thames
31. pro 2017

Ahoj holky,
asi Vás moc nepovzbudím, mě začalo hucet v uchu poslední měsíc těhotenství v roce 2015 a do teď to nepřestalo a čekáme druhé. Zvykla jsem si na to,začátky jsou těžký,ale zvyknes si. Na ORL mi nic nenašli,dal mi po porodu i nějaký prášky a stejně nic. Chodila jsem na fyzio kvuli krcni pateri a nic.Ale můžu říct,že hodně lidí teď trápí hučení,ci šumění v uchu. Nesmíte se na to soustředit,prostě to ignorovat.Teste se na miminka,myslím,že s nimi žádný hučení neuslysite. 🙂

naomi28
31. pro 2017

@thames ahoj, to jsi teda opravdu moc nepotesila 🙂treba se ti nestihly hormony jeste srovnat. A muzu se zeptat, kolik jsi pribrala, jestli to neni tim zadrzovanim vody..ja u prvniho 20kg, ale tehdy me nic netrapilo.Ted jsem v 5.mesici a mam sotva 2 kg nahoru. Tobe to zacalo zniceho nic, vid? Ja si myslim, ze u me to je po nachlazeni v kombinaci s kadernici...zaclo mi to 2 hodky po ni.V uchu a za uchem mi porad lupe i pri polknuti..to ti take dela? Po ranu mam nekdy i ucpany nos.Dekuji za odpoved.

naomi28
2. led 2018

@janikana ahoj, muzu se zeptat, jak dlouho ti to ucho hucelo?dekuji za odpoved

lucieeicul
18. kvě 2019

Na hučení v uchu mně pomohly tablety ,,Milgamma N" . Volně prodejné. Jsou to vitaminy B, v silnější formě. Užívají se 3 x 1 tableta po jídle. Nejlepší je zakoupit velké balení po 90 nebo 100 tablet. Již třetí den užívání je hučení v uchu natolik zminimalizované, že jej nevnímám. Netvrdím, že to pomůže každému, ale aspoň někomu by to mohlo pomoci, když to pomohlo mně. Hučení v uchu jsem měla tak silné, že mě z toho bolela hlava, dělalo se mně z toho špatně od žaludku, neměla jsem chvilku klid, strašně mě to rozčilovalo, roztěkávalo, nemohla jsem přemýšlet, na nic se soustředit, byla jsem z toho uplně zoufalá. Na ORL jsem dostala celkové kortikosteroidy na pět dní, nepomohlo. Betaserc, nepomohlo. Naopak, po těch kortikosteroidech a Betasercu mně bylo tak zle od žaludku a střev, že jsem už ani nebyla schopná chodit do práce. (Takže teď si léčím žaludek bylinkama.) Nakonec jsem si pomohla sama - Milgamma N. Jsem šťastná a vděčná za to, že to hučení je takto zminimalizované, již třetí den užívání. Vyčetla jsem, že by se ta Milgamma N měla užívat čtyři týdny. Takže vytrvám a uvidím. I kdybych se toho hučení v uchu nezbavila úplně, tak jak je to teď zminimalizované natolik, že to nevnímám, to mně klidně stačí ke spokojenosti. Lucie, 31 let.

marketttttt
22. pro 2020

@naomi28 ahoj, muzu se prosim zeptat, jak to mas ted s uchem? Ja mam 3 roky po porodu a porad mi v uchu huci. Nekdy vic, nekdy min. Boli me krcni pater a mivam prave jak pises, ucpany nos, ale rymu nemam....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru