Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Inkontinence 22.tt. Co s tím?

24. zář 2020

Ahoj, dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, jsem právě teď ve 22tt konkrétně dnes 21+3 (dle utz, 23+1 dle MS)
A už minulý týden mě opravdu hodně začala trápit inkontinence. Chodím na WC co 10 minut, někdy i častěji a i prez to se mi to děje a je to hodně nepříjemné 😪 musím se několikrát za den sprchovat a stále si měnit spodní prádlo 😪
Nevíte co s tím? Nějaké cviky,? Děkuji

amazonkajanik
24. zář 2020

Kegelovi cviky,lze dělat i v těhotenství,co tak vím. Mě to postihlo až teď po roce od porodu 😟,ale naštěstí se to dá ještě ukocirovat,podchytavam zavčas

andyskarsgard
24. zář 2020

Já to mám taky a snad už od 18 tt, teď jsem 29 tt a přijde mi že nic nepomáhá.. Prostě mi stačí jen pciknout, kucknout a jede to všude..

autor
24. zář 2020

@andyskarsgard no tak to není zrovna utesujici 🤣

autor
24. zář 2020

@amazonkajanik já to už nezvládám, fakt, když to řeknu na "plnou hubu" tak si i smrdim. Fakt je to šílené ale pořád jsem chodila kde se dcerka pocurala že to je smrdet po celým baráku a pak jsem zjistila že cítím prostě sama sebe 😪😪

zuziktom
24. zář 2020

mám to taky, jsem 23 tt..ale ne tak jak ty.. já učurnu, když zvracím, nebo když kýchnu, zakašlu.. mám doktora gynekologa, je přímo urogynekolog, čiže se zabývá tímhle problémem. a včera jsem mu to říkala.. no, říkal, že teď s tím nic neudělá, ale pokud to nepřejde 3m od porodu, tak apeloval na mě, ať přijdu, pošle mě za fyzio a když to nepomůže, bude řešit dál.. ale teď to budeš asi bohužel muset přečkat, je to prostě povolené pánevní dno ☹ .. ale vím jak ti je, když jsem zvracela, měla jsem louže pod sebou ☹ .. ono tím porodem se to bohužel ještě zhorší, nebo to přinejlepším bude stejné.. takže pak si po porodu řekni na gyndě, ať tě pošle na vyšetření, nebo rovnou cvičit..

autor
25. zář 2020

@zuziktom já už po jednom porodu mám a byla jsme ok. Ale teď při těhu jak cítím i ze mi to vše moc tlačí dolů a nějak je to celé povolené. Ach jo 😔

koko123
25. zář 2020

@zuziktom musím souhlasit, také mám asi od 20tt únik moči při kýchnutí, v 29tt mi nebylo dobře a zvracela jsem, z toho tlaku vždy louže podemnou nedokázala jsem to udržet. Neustále používám aspoň vložky, teď kdyz jdu na záchod, utru se, a než se zvednu, můžu se utírat znovu, proto neustále s sebou aspoň vlhnece kapesníky. Doufám že to brzy přejde

zuziktom
25. zář 2020

Ja mam taky uz jeden porod za sebou...a zaclo se mi to dit az ted.. Resp. Uz pred timhle tehu, jak jsem zacla hubnout cvicenim, tak se mi stala obcas nehoda.. Ale rikala jsem si, ze je to nahoda.. Hmm, bohuzel ☹️..

zuziktom
25. zář 2020

@koko123 jo, s tim zachodem to mam stejne, zvednu se utrena a muzu se opet utrit... Je to otrava.. A presne, bez vlozky ani krok...

Sem začni psát odpověď...

Odešli