Jak poznám poslíčky od porodu?

karol1996
1. led 2019

Dobry vecer, jsem ve 34+2tt a chtěla jsem se zeptat, jak poznám poslicky od začínajícího porodu? Mám křeče v podbřišku a pěkně mi tvrdne. Na poslední kontrole jsem byla ve 32tt a tam mi doktorka sdělila, že jsem otevřena na jeden prst a už od nějakého 18tt beru hodně magnesia na tvrdnuti bříška. Takže nechci zbytečně plasit, další kontrolu mám 8.1. Moje doktorka ordinuje až právě od toho 8. Děkuji za odpovědi 🙂

misicka1988
1. led 2019

@karol1996 Zkus teplou vanu, pokud křeče přestanou, jsou to poslíči. Pokud se ale bolest zintenzivní a nepřestane , jednalo by se o začátek porodu. Ta vana by měla být cca 30ti minutová.

karol1996
autor
1. led 2019

@misicka1988 mám sprchovy kout :D a připravenou vanicku pro prcka, ale do té se nevejdu :D

misicka1988
1. led 2019

@karol1996 Aha, no tak můžeš zkusit i tu sprchu 😊

karol1996
autor
1. led 2019

@misicka1988 jo, lezla jsem hned si sprchy, je to lepší, takže asi poslicci, no to je paráda :D doufám, ze to takhle nebude kazdy den :D

medakote
1. led 2019

Já to měla u obou porodů tak, že pokud jsem rozmýšlela, co to je, vždy to byli jen poslíčci, od 32tt do porodu (39 a 40tt), mívala jsem často, prakticky každý den,i několik hodin denně, hlavně takto večer. Do rána to většinou přešlo. Pokud to za několik hodin přejde, bolesti ti dovolí usnout a nenabírají razantně na intenzitě, jsou to poslíčci.

karol1996
autor
1. led 2019

@medakote děkuji moc, par dni mi už bříško bolestive tvrdlo, ale vždy to za chvilku přestalo, teď se mě to drželo a nechtělo to dát pokoj, tak jsem se začala bát 🙂

evee24
1. led 2019

@karol1996 to poznáš. Najednou mě to nutilo u kontrakcí prodychavat. Prostě fakt sila a nepomahala žádná poloha. Poslíčci taky boleli ale sprcha ulevila a celkově to šlo snest. Takže sprcha a uvidí se 😉

makronka222
2. led 2019

Tepla vana mi v den porodu zabrala 2x. Na pul hodky se kontrakce zastavily, zmirnily, pak to zaclo znovu, poznala jsem prd. Po treti uz jsem jela, bolesti nebyly tragicke, dalo se to uplne vklidu zvladnout, ale dorazila jsem do porodky otevrena na 6cm, za chvili zmerili 9, takze u me takovej prubeh v 36tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru