Jak poznám, že břicho tvrdne nebo předčasné kontrakce?

hankah
26. lis 2006

ahoj holčiny,
nevím, jestli moje otázka patří zrovna do tohoto tématu, snad ale najdu nějakou radu...........

minulý týden jsem byla hospitalizována, kvůli krvácení z děložního hrdla a předčasným kontrakcím. doktorka mě strašně vyděsila. v průběhu týdne, kdy jsem v nemocnici ležela, jsem nepočiťovala žádné tvrdnutí břicha. proto bych se chtěla zeptat jak poznám, že mi břicho tvrdne nebo že mám předčasné kontrakce??

evzula
18. lis 2008

Ahoj holky, tak nevim jestli toto tema je uzavřeno, nebo to nikoho netrápí. Já mám bolesti a tlaky v podbřišku asi 14 dní, první jsem to moc neřešila, říkala jsem si břicho a děloha roste a tak, že to bude tím. Mám 3 chytré knihy a ani v jedné o tom v kapitole pro pátý měsíc nepsali. Tak jsem byla v klidu, ted poslední dny to bylo ale dost silné, tak jsem mazala k doktroce, ta mně zprdla, že jsem to měla říct dřív, dala mi magnesium, zkontrolovala dítě a čípek a říkala ať příjdu v pátek na kontrolu. Ale tady v diskuzi, jsem si přečetla ten příspěvek, jak paní potratila a to mně úplně vyděsilo. Paní doktorka říkala, že nemám mít otřesy, ale doma mně nenechala, tak nevím, jestli radší nemám zůstat doma. Jinak se cítím docela dobře.

berunka
18. lis 2008

evzula: tohle tema neni uzavrene,jen je tu x dalsich.zkus si to hodit do vyhledavace 😉 dost jsme tam s holkama bolest bricha resily. je fakt ze na 22tt jsou bolesti v podbrisku a jeste k tomu silne docela brzo.ja kvuli tomu skoncila ve 27tt v nemocnici. oni to jsou totiz kontrakce a to neni dobre.

jindri
18. lis 2008

evzula: pokud jsou k tvrdnutí i bolesti, asi by jsi měla zpozornit a víc se hlídat. Já mám tvrdnutí zhruba od 25tt, dr jsem to pokaždé řekla a ona mi pokaždé odpověděla, že pokud to není víckrát než 10x za den, nemám se znepokojovat. Děloha je sval, tímto se cvičí a připravuje k porodu.
Když jsem to měla asi den, dva víckrát než 10x za den, akorát se dr zeptala, zda cítím nějaké bolesti (necítila a necítím), zkontrolovala čípek, ten je ok, víc se tím nezabývala.
Teď jsem 34tt a tvrdne mi akorát po větší námaze a když se mi chce čůrat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru