Jak vydržet v nemocnici bez syna?

guliii
21. srp 2022

Ahoj holky, je to pro mě hrozně těžká situace. Jsem těhotná a kvůli horším hodnotám preeklampsie si mě chtějí nechat v nemocnici. Chápu, že to není sranda. V úterý jdu znovu na kontrolu, ale když to bude opět horší nechají si mě tam. Aby mimčo bylo donošené bylo by fajn vydržet do října. Ale mám malého syna, půjde poprvé do školky, tam se moc těší. Úplně mi láme srdce, že tam nebudu moc jít s ním. A hlavně že bych tak dlouho měla být bez něj. On už cítí, že se něco děje, dnes ho chci začít připravovat, že půjdu do nemocnice. Bude to asi boj. Byla jste některá v podobné situaci? Jak jste to zvládli a jak děti?

cilkat
21. srp 2022

@guliii když se musí, tak to ty děti prostě chápou... já byla v porodnici jen ty standardní tři dny, ale syn do té doby beze mě nikdy nebyl ...
Prostě mu za to přiveze sourozence. A to je zcela nenahraditela "věc ".

biciklissie
21. srp 2022

Určitě se to nedá srovnávat. Ale byla jsem v porodnici se synem 6 dnů a dcera doma s tatínkem. Měla necelé tři roky a jindy ode mě nebyla déle než pár hodin. A zvládla to úplně v pohodě. Ony to ty děti zvládnou, musí. Je potřeba to brát prakticky. Dítě je dar a a všichni členové rodiny jim něco získají a něco za to musí obětovat. Tak to prostě je. Určitě bude moct aspoň chodit na návštěvy, volat si a tak. Je fajn, že už má věk, že lecos dokáže pochopit, než třeba na tak dlouho od ročního. Držím pěsti, ať je vše v poradku.

guliii
autor
21. srp 2022

Ano miminko je dar. Vím, že to musíme zvládnout. Jen mě děsí představa, že budu v nemocnici bez malého třeba měsíc a půl. Říkám si, že třeba 10 dní by ještě šlo, ale tohle bude náročné. Ale možná to malý zvládne líp než já. Ale ráda bych to vydržela alespoň do 37tt.

aktakd
21. srp 2022

@guliii Ja byla v podobne situaci. Doma stejne stare dite, porod v rijnu a me hrozil dost predcasny porod, takze jsem jednoho dne zustala v nemocnici. Nakonec z toho bylo jen 14 dni. A bylo to tezke pro vsechny, ale museli jsme to zvladnout. Manzel se synem za mnou chodili, i kdyz to byly dost rychlo navstevy. Volali jsme si. A ja si rekla, ze se z toho nezhroutim a ten cas aspon vyuziji. Takze jsem si precetla fakt hodne knizek, serialu a mela jsem vymysleny a objednany vanocni darky uz v zari. Drzim palce!

chris_n
21. srp 2022

@guliii jestli půjde do školky, tak jsou mu tři roky. To zvládne.... Moje mladší byla ve třech letech týden s prarodiči na prázdniny. Hlavní je, aby si ty a miminko byly v pořádku

mimi1004
21. srp 2022

@guliii Buď to odloučení zvládnete a budete mít donošené miminko, nebo ne a to vám pak nepřeju. Mám těžce nedonošenou dcerku (naštěstí bez následků) a to bude teprve kolotoč, kdy budete lítat mezi domácnosti, mladším synem a nemocnicí. A za to vám to propásnutí 1. školkového dne fakt nestojí. Vím, o čem mluvím a to mě doma žádné starší dítě nečekalo. On to zvládne a vy taky - aspoň kvůli tomu nenarozenému miminku. Držím pěsti 🍀🍀🍀

elfka21
21. srp 2022

@guliii Pohled z druhé strany: moje maminka musela striktně ležet (dva měsíce s bráchou a asi tři s druhým). Byla sice doma, ale starala se o mě celou dobu babička s tatínkem. Bylo mi 1,5 a pak 4 roky. A výsledek? Vůbec si to nepamatuju 😄 Žádné trauma, žádná újma. A měla jsem hezké dětství s dvěmi bráchy. 😉

guliii
autor
21. srp 2022

@aktakd to je super nápad ty vánoční dárky 🙂 knížky taky beru s sebou, bohužel to máme do nemocnice hodinu a půl autem tak těch návštěv taky tolik nebude. Vím, že to kluci zvládnou, jen se mi stýská už teď a do toho ty těhotenský hormony.

guliii
autor
21. srp 2022

@chris_n jj čerstvé 3 roky, vím že to kluci zvládnou, jen už teď se mi stýská 😭

guliii
autor
21. srp 2022

@mimi1004 první syn byl taky nedonošený a je to moje noční můra u druhého. Hodně se toho bojím, tak vím, že to musíme vydržet. Ale oddechnu si až to bude zdárně za náma. Jen jsem od syna zatím byla max přes noc tak je to těžké a ještě ty těhotenské hormony do toho.. ale vím, že jiná možnost není..

elesse
21. srp 2022

Rozumim ti a to me pujde jen o ty tri dny v porodnici (snad bude vse ok). Ale vubec me netrapi co ja, jestli bude manzel u porodu, a tak, ale hlavne, aby byl v pohode syn. A to si myslim, ze vubec problem nebude, ale ty hormony racionalni mozek nejak prehlusi

guliii
autor
21. srp 2022

@elfka21 to je dobře, nemyslím si, že z toho bude mít syn trauma. Manžel se o něj postará dobře, jen se mi stýská už teď 😭 ale děti jsou přizpůsobivé

chris_n
21. srp 2022

@guliii v podstatě je to teď hlavně o tobě a tvoji hlavě. Ty si to musíš sama pro sebe srovnat.
Nedá se to vůbec srovnávat a já mám děti starší (8 a necelých 6). Teď byly tři týdny na prázdninách a já si to neskutečně užila. Starší ve třech letech jezdila úplně běžné s prarodiči na týden pryč. Vlastně vám to odloučení asi i oběma pomůže, protože až přijde miminko, nebudeš tu moc být výhradně pro staršího

guliii
autor
21. srp 2022

@elesse jj ty hormony, mě pomalu rozbrečí i reklama 🤦 no musíme to zvládnout, jiná možnost není, ale je to boj. A to ještě ty nemocnice tak blbě snáším. Měsíc a půl mi přijde hrozně dlouhý, ale teď se jedná hlavně o mimi.

guliii
autor
21. srp 2022

@chris_n naštěstí syn není závisláček, třeba 10 dní vím, že bychom zvládli bez nějakých problémů. Jen měsíc a půl je prostě dost. Vím, že jinak to nejde. A chvíli jsem v náladě, kdy si říkám to dáme, to bude v pohodě a pak to na mě zase padne. 😭 Asi si spíš potřebuju vylít srdce a slyšet, že to měl někdo taky tak a bylo to v pohodě.

mimi1004
21. srp 2022

@guliii Bude to v pohodě. Kluci to spolu zvládnou a určitě máte někoho, kdo jim pomůže. A bez kontaktu nebudete, budou tě navštěvovat a mobily fungují 😊

olga_
21. srp 2022

@guliii Ležela jsem v těhotenství s dvojčaty více než měsíc v nemocnici. Syn měl tehdy 3,5 roku a do té doby byl jedinou noc beze mě (s tatínkem). Zvládl to skvěle. Ani jsem ho na to nemohla připravit, protože mě už ani nepustili z kontroly a sanitkou mě převezli do nemocnice s vyšší péčí, takže mi mával, když mě na lehátku odváželi do výtahu. Chodili za mnou každý druhý den na návštěvu, která byla tak dlouhá, jak syn potřeboval. Někdy chvilinka, jindy dýl. Doma se u něho vystřídal kde kdo a manžel chodil do práce. Stýskalo se, ale uteklo to. Pořád jsem si říkala, že raději donošená dvojčata a být v nemocnici 3v1, než být o pár dní dýl doma a nakonec skončit s nedonošenými dvojčaty v ještě větším stresu stejně v nemocnici bez syna...

guliii
autor
21. srp 2022

@olga_ tak to ráda slyším, že to skvěle zvládli. Vím, že to taky budou muset zvládnout. Samozřejmě, že teď je nejdůležitější donošené nebo co nejvíce donošené miminko. Jen, že se toho teď sešlo víc, hodně změn, syn jde poprvé do školky ( což jsem ráda, to manželovi pomůže), manžel do nové práce a já do nemocnice. Jezdit za mnou budou asi 2x týdně, protože to máme hodinu a půl cesty. Hlídání bude občas odpoledne, máme jen jednu babičku a ta ještě chodí do práce a má na starosti nemohoucí babičku. Ale ono se to zvládne, musí. K tomu ještě dost zvířat. No bude toho dost, ale teď už jsem se dostala do nálady kdy si říkám, že to dáme. Jsem ráda, žes napsala, je to pro mě motivace zvládnout to také 🙂

guliii
autor
21. srp 2022

@mimi1004 ano máme jednu babičku, ale chodí do práce a má na starosti nemohoucí babičku. Ale občas odpoledne pomůže nebo uvaří. Blbé je, že manžel nastupuje od září do nové práce a nemůže si vzít volno. Ale nějak se to zvládne 🙂 ještě, že jsou ty telefony 😉

sabatko
21. srp 2022

@guliii pokud manžel nastupuje do nové práce a syn má jít poprvě do školky, tak jen pozor na to, že první cca 2 týdny bývá adaptační proces, kdy je s dítětem nejdříve ve školce rodič, pak je tam samo ale jen 1 hod, pak 2, pak i se svačinou a další týden vyzvedávat po obědě.... Bývá to různé, ale jsem personalistka a při nových nástupech v září (nebo při návratech z rodičovské) toto často řešíme.....

guliii
autor
21. srp 2022

@sabatko ano mají adaptační týden, ale na přelomu srpna a září. V srpnu tam s ním manžel bude a ty dva dny v září buď babička nebo uvidíme jestli by to nezvládl sám. Už jsme se byli ve školce podívat a byl tam moc rád, tak doufám, že to proběhne dobře. Hlavně tady je malá vesnická školka a ředitelka se zná s babičkou, tak kdyby cokoli, babička je tam do 5 minut. A manžel než vzal práci tak je upozorňoval, že mě musí vozit k doktoru a bude chtít po porodu si vzít neplacené volno, tak tam s tím počítají a na první dva měsíce má zkrácený úvazek. Tak to by snad mělo být v pořádku. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru