Jak (zatím) neporodit?

michaelasv14
13. srp 2019
Hloupější nadpis mě asi nemohl napadnout. 😀 Každopádně je to pravda, potřebuji nějaké rady jak opravdu (zatím) neporodit. Od 30tt mám prcka velmi nízko, dnes jsem byla na kontrole (34tt) paní doktorka se až zdesila, prcka mám už úplně nejníže, ale otevřená nejsem, takže klidový režim. Jím lněná semínka a říkám si jestli to není trochu chyba? Chtěla jsem začít pít malinikovy čaj a cvičit s aniballem a docela sebojim tyto věci praktikovat. Má někdo zkušenosti? Já se pomalu bojím si i zajít na záchod. 😀
amoretspes
13. srp 2019
Tak pokud je nízko tak bych určitě nedělala ani jednu věc a počkala až co řekne Dr na ko v 36tt tam pak můžeš začít cokoli praktikovat.Ja měla klid.rezim od 34tt pro čípek 1,5cm volně pro prst,týden před porodem jsem byla na 2cm otevřená,vydrželi jsme do 37+5.Necvicila jsem s ničím,nemasiruj a nepila žádné čaje a po protržení vody byl malý asi jo hodinky venku s malým vag.poraněním.
nik1
13. srp 2019
@michaelasv14 ahoj zkušenost nemám, naši malou cítím někdy až v krku, ale Aniball určitě ne. Odpočívej, prcek má ještě spoustu času. Čím déle bude v břiše, tím míň toho pak bude dohánět po porodu.
verunkanatalka
13. srp 2019
Určitě nepraktikuj nic z toho ,co si napsala.Naopak, najela bych naklidový režim.Odpočívej co to jde ať prcek vydrží v bříšku co nejdéle.
radkaem
13. srp 2019
Jsem na tom stejně. 34.tt s dvojčaty úplně nízko. Moje kamarádka je porodní asistentka. Dostala jsem od ní jediný "příkaz". LEHNI ANI SE NEHNI!!! 🙂 S dvouletou dcerou je to kapku nesplnitelný úkol, ale babička vypomáhá jak může. Musím zůstat v celku ještě 18 dní 🙂 Tak držím palce.
pavlina212
13. srp 2019
Jeee, ty jsi na tom uplne stejne jako ja. Vcetne zoho zdeseni doktorky, ze kvuli ty hlavicce ani nezhodnoti cipek. Nasledne ho zmerila vag. utz a zatim drzi dobre. Mne zeda rekla, ze klidovej rezim by byl vhod, ale ze kdyz mam uz jedno dite doma, moc to asi nepujde a tim jsme to uzavreli. Takze ja nelezim, ale setrim se. Jsem teda o tyden dal: 35tt
pavlina212
13. srp 2019
Ja jsem prvniho porodila 41+5 a jeste vyvolavane a i to porad neslo. Syna jsem na konci mela taky hrozne nizko, tlacil a rezal me cipek pro kazdym kroku nekdy od 36tt, ted to prislo o 2 tydny driv, ale prave diky te minule zkusenosti strach z predcasnyho porodu nemam. Zas si ale nemyslim, ze by to bylo prenositelne. Opatruj se. Malinik jsem prestala pit, aniball pouzivat budu, ale jeste chvilku pockam.
petulejan
13. srp 2019
Aniball se stejně doporučuje až od 36 tt,takže buď fakt v klidu a odpocivej 🍀
ivca_ch
13. srp 2019
Aniball určitě používat od ukončeného 36 tt (tedy 36+0), maliník nepij (připravuje cetsy, stejně jako lněné semínko)...
michaelasv14
autor
13. srp 2019
Děkuji za odpovědi, u mě to s tím klidem bude sranda já jsem hrozne neklidný akční člověk 😀 ale musím to vydržet. Aniball teda ne asi ani radši masaz hráze?, malinik taky ne a to lněné semínko když už ho jim asi týden a něco? Mě se po něm chodí i dobře na záchod tak se mi zrovna nechce úplně přestat.
jade85
13. srp 2019
S Aniballem a malinikem bych počkala do 36tt minimálně, pokud doktorka dovolí, ale jestli cítíš potřebu se nějak připravovat (což chápu), tak můžeš pomalu začít masírovat hráz speciálním olejíčkem. To ti porod nevyvolá, ale příprava je to dobrá. A pak ti to ulehčí i případný trénink s Aniballem.
astyna88
13. srp 2019
Vš,co pises,se dela az od 37.tt Lnene seminko opatlava dite vice mazkem, malinik rozvolni cesty, aniball take az od 37.ukonceneho. kam spechas? Ja si zkusila aniball jen tak v 36.tt a za dva dny mi odtekla voda a za tyden byl maly na svete. Zbytecne jsem to hrotila.
azanka
13. srp 2019
Měla jsem malého taky hodně nízko, ale neotvírala jsem se. Vydržel do 40+0, jen to pak bylo dost rychlé. S aniballem jsem necvičila, semínko nejedla, malinik nepila. Právě, abych zbytečně nic neurychlovala. Navíc představa, že rvu dítěti k hlavě balónek mi byla vyloženě nepříjemná.
veruuu_kubesovic
13. srp 2019
Lež, lež a lež...nic lepšího pro prcka udělat nemůžeš a odpočítávej dny 😉 i můj Dr. se zděsil z nálezu, kdy malý byl do 25tt koncem pánevním, pak se otočil správně, ale moc nízko, od 33tt jsem mohla rodit každým dnem, doktor v šoku z mé každé další kontroly...nakonec jsem vydržela až do 38+1tt kdy jsem porodila do hoďky od příjmu v porodnici, pomohlo mi myslet pozitivně, opravdu nic nedělat, bydleli jsme tehdy ve 4patre bez výtahu s 3,5letou dcerkou v zádech to bylo fakt náročné...
veruuu_kubesovic
13. srp 2019
@michaelasv14 myslím si, že s tímhle nálezem co máš není potřeba ani pít maliník, ani cvičit s Aniballem ..chceš rodit doma?
michaelasv14
autor
13. srp 2019
@veruuu_kubesovic Doma rodit nechci. My jsme 5 patro bez výtahu takže taky docela sranda. 😀
anetlask
13. srp 2019
No já jsem měla prcka taky dost nízko a od cca poloviny těhotenství taky tvrdnutí. Byla jsem i týden v nemocnici na kapacce. Ukončila jsem 36tt a udělala si jeden ten čaj a cvicila s aniballem jednou a nakonec porodila 36+2 🤔 takže těžko říct, jestli se to tím urychlilo a nebo že jsme neodpocivala a byla aktivní, ne moc ale nebylo to, že bych ležela, jen prostě normálně fungovala. Možná nám to urychlil i sex. 🤔 Proste jedno s druhým takže bych byla opatrnější ale prcek se naštěstí narodil už úplně v cajku 😊 a všechno to za dva týdny dohnal 😊
diewcatqoo
13. srp 2019
Ahoj, mne lekarka zistila, ze je maly moc nizko od 27tt. V 30tt som sa zacala aj otvarat a dostala som prikaz, ze ak nechcem zostat v nemocnici do konca tehotenstva, mam lezat doma s vylozenymi nohami a vstat jedine na wc a sprchu. Tiez som povodne planovala cvicit s aniballom a pod.
Malinik som pila od 36tt, az po suhlase od doktorky. Cvicit s aniballom mi nedoporucila. Nakoniec som porodila 41+0. A ako sa synovi na zaciatku chcelo ist velmi von, tak nakonci mu bolo v brusku tak dobre, ze nechcel vyjst 🙂
amazonkajanik
14. srp 2019
Lnena semínka tě prozenou,malinik je na vyvolání porodu,uvolňuje svalstvo a jestli je prcek už nízko,tak bych nezkousela ani aniball,cvičí se s ním i vypuzovani,tak abys nezačala rodit doma. Takže jak už psaly holky...ležet a nic nedělat!

Sem začni psát odpověď...

Odešli