Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

jasie
19. srp 2008

Ahojte holky, taky si dovolím přidat svůj názor. Pokud od začátku máte nemocenskou (rizikové těhotenství), tak pokud výslovně nezažádáte u doktora o skončení, tak ji nechává.

Já jsem také na rizikovém od začátku. Máme to vymodlené dítě a i doktor byl sám překvapen, že se nám to „přirozenou cestou“ povedlo. Dle mých zákroků v minulosti, indikací, co mám … Sami jsme byli moc překvapení, že se nám konečně poštěstilo…. (v září, říjnu jsem plánovali další IVF) a nechci ničím ohrozit své těhulkování. Sice mám kancelářskou práci, ale když si představím ty stresy, nároky při rozjíždění nové situaci v práci.. opravdu se na to necítím. Sice peníze jsou důležité a potřebné, ale věřím, že to i tak zvládneme.

První dva měsíce a ještě i před tím než jsem zjistila, že jsem těhu, jsem totálně byla utahaná a prospala jsem 1/3 dne… Komplikace špinění na začátku ustály, cysta se vstřebala… Taky jsem zvažovala, že na 2-3 měsíce bych se vrátila do práce… Ale jak slyším od plno žen… a souhlasím s JESIKOU, že je to jedno s nejkrásnějších obdobích ženy v životě a až přijde druhé mimčo, tak to bude zase jiné, ale už si to tak neužijete... jako své prvotní těhulkování…. Konečně mi není slabo, ale i tak se nemá člověk přeceňovat. Stačilo mi když jsem předávala kolegyni v práci nějaké věci a řešily jsme „méně závazné záležitosti“ a to jsem tam byla jen ½ dne. Večer jsem byla utahaná a ráno dospávala. Kolikrát psychický stres je horší…

Ať se všem daří, prolomí dilema a hlavně necítí výčitky, když zůstanou doma. Je to individuální a opravdu zaleží, co doktor řekne… a jak se cítíte. S tou praktickou je to pravda, pokud někdo má nějakého „inteligentního“ gynekologa, tak záchrana je praktická doktorka. Ale nedokážu si představit, že bych se přela s gynekologem, zda je mi nebo mi není dobře…. Pěkné těhulkování a končící léto.

heresta
19. srp 2008

Ahoj, ja jsem taky cele tehotenstvi doma, ne protoze by melo byt rizikove, ale bylo mi prvni 3 mesice strasne zle, a porad jsem spala.. Nemyslim si ze je na tom neco spatnyho.. Ba naopak aspon si odpocinete, makat budete celej zivot 😉

jasie
19. srp 2008

souhlas....ještě se napracujeme 😀

heresta
19. srp 2008

Presne, ja uz do důchodu stejne nepůjdu to ho zrušej takže si od 5tt uzivam doma 🙂

jabluncanka
19. srp 2008

Heresta,

já taky holka!! Pracovala jsem v nepřetržitém provozu,nejsem nejmladší a na mimi jsme čekali dlouho... Takže po nějakém špatném svědomí nebo hloupém pocitu není ani památka... 🙂

jjohanka
19. srp 2008

Holky, já jsem taky od začátku doma. Pracuji v nemocnici, na dost infekčním oddělení, takže jsem ráda, že jsem se s dokym domluvila. Kolegové se na mě sice dívají skrz prsty, nechápou mě. Ale co, teď už je mi to úplně jedno. Hlavně ať je mimčo zdravé 😉

campi
19. srp 2008

A jak to deláte finančně? Asi máte všechny nemocenskou, že? Já ji jako OSVČ bohužel nemám. K práci mě nutí klienti a nějak se musím uživit... Manžel sice navrhoval, že mi bude posílat nějaké peníze, ale neumím to přijmout. V prvním trimestru mi bylo hodně blbě, ted mě po delší době u PC pobolívá v podbřišku, takže hodinu makám, hodinu ležím. No, a tak dál od rána do večera.

pajmis
19. srp 2008

Ahoj holky... tak já sem doma od 7tt.... Dr. mě nechala doma kvůli častému píchání v podbřišku a často se mi motala hlava... dělala sem práci prodavačky v obchodě z oblečením a nebyla tam klimatizace... resp. klimatizace tam byla ale nefungovala... a nebyl nikdo, kdo by to opravil... tak sem zůstala doma na nemocenské.. a dělaly sem tam 12ctky což bylo velice únavné... a 12 hodin. nesedět...je v těhotenství fuška.... když bylo moc lidí, tak sme měli rtychlou přestávku jen rychle něco sníst, na wc a šup do práce... což bylo i na začátek těhu náročné.... takže bych si s ničím hlavu nelámala... i když už sem doma pěkně dlouho, tak se nenudím a mám čas si vše uklidit a uvařit, atd... a zajdu si do města, na kafíčko...no letí to letí... celý den mám hned fuč 😀 takže nestresujte... a s těma penězma... to vůbec neřeším... mám o 4.000,- mín než co sem si vydělávala... ale zas tolik mě to nevytrhne... sice ono 4.000,- jsou 4tis....že... ale jak nastoupím na mateřskou tak budu mít zase o 4.000,- víc... takže sem v klidu 🙂 práci bych v těhu absolutně neřešila... na to jsou tam ti, co děti nečekají 🙂 ne??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru